alternator vw golf III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sebbol01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 08, 2006 19:59
Lokalizacja: JG

alternator vw golf III

Post autor: sebbol01 » czw cze 03, 2010 15:00

Witam. Chciałem się Was poradzić, co mogło być przyczyną takiego stanu jak na foto.

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Od jakiegoś miesiąca świeciła się i gasła kontrolka akumulatora. Po wymianie regulatora napięcia nic nie pomogło dalej to samo, i w tedy po dokładniej analizie alternatora zauważyłem przytopione druty wychodzące od stojanu. Z dwóch alternatorów złożyłem jeden i działa. Tylko zastanawia mnie co mogło być przyczyną. Czy mógł to być regulator napięcia czy może coś innego. Dzięki i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw cze 03, 2010 16:17 przez sebbol01, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw cze 03, 2010 16:31

sebbol01 pisze: co mogło być przyczyną
np. starość
lub za duze obciazenie mial



sebbol01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 08, 2006 19:59
Lokalizacja: JG

Post autor: sebbol01 » czw cze 03, 2010 23:16

Dzięki, za odp. W sumie nigdy się nie zagłębiałem co do pracy alternatora, ale teraz jakoś mam go na tapecie i zastanawia mnie jeszcze temperatura pracy jego. To że jest dosyć ciepły w niektórych miejscach przy płycie z diodami to norma czy może dalej jest coś nie tak ? Kontrolka już się nie pali. Ładowanie według miernika który posiadam też jest ok. Całe to moje zaniepokojenie jest związane z tym, iż niedługo zamierzam udać się w długą trasę i nie chciałbym żadnych niespodzianek. pozdro.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw cze 03, 2010 23:23

Cieply bedzie ale dodknij inny taki sam,ciezko powiedzieć jak moze być.W nie ktorych autach jest chlodzony woda ;)
powinien miec tez taki wiatraczek za kolem na pasek do chlodzenia.(nie pamietam czy ten model)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 218 gości