[mk2] uszczelka drzwi (w temacie śmigusa dyngusa)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tortuga
VW
VW
Posty: 130
Rejestracja: pn lis 28, 2005 18:05
Lokalizacja: Warszawa

[mk2] uszczelka drzwi (w temacie śmigusa dyngusa)

Post autor: tortuga » pn kwie 17, 2006 11:17

mam kłopot z uszczelką prawych przednich drzwi (5d)

w czasie bardziej ulewnego deszczu albo w myjni woda leje się dośrodka strumieniami. o ile dzisiaj mogę to zrozumieć (bo tradycja itd.) to tak na codzień jest to mocno wk...jące

miał ktoś takie problemy? gdzie kupić uszczelkę, bo nigdzie nie mogę znaleźć? ile to może kosztować? help. help.



Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » pn kwie 17, 2006 11:25

uszczelko to moze nie jest . masz zalozona folie na drzwiach pod tapicerka ?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn kwie 17, 2006 11:30

tortuga, są dwie niedrogie hurtownie w Kraku. Jedna przy Zawiłej - jadąc od Borku za pomnikiem w lewo i jest po prawej stronie, a druga przy RZemieślniczej, na przeciwko straży pożarnej, popytaj, może mają, albo sprowadzą.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn kwie 17, 2006 11:58

jesli nie to na allegro ma gosc po 40 zl + wysylka... http://www.allegro.pl/item97884956_uszc ... _opel.html
za ta cene masz 6mb uszczelki... sam planuje zakup u tego pana wiec daj znac jesli kupisz u niego jaka jest ta uszczelka... a moze ktos wie gdzie w bielsku szukac takich uszczelek...



Awatar użytkownika
tortuga
VW
VW
Posty: 130
Rejestracja: pn lis 28, 2005 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tortuga » pn kwie 17, 2006 12:28

Buniek85 pisze:uszczelko to moze nie jest . masz zalozona folie na drzwiach pod tapicerka ?
to raczej nie ma nic do rzeczy - widzę skąd leje się woda, dokładnie spod górnej krawędzi drzwi. ale dzięki.

[ Dodano: Pon Kwi 17, 2006 12:31 ]
KamilW pisze:jesli nie to na allegro ma gosc po 40 zl + wysylka... http://www.allegro.pl/item97884956_uszc ... _opel.html
za ta cene masz 6mb uszczelki... sam planuje zakup u tego pana wiec daj znac jesli kupisz u niego jaka jest ta uszczelka... a moze ktos wie gdzie w bielsku szukac takich uszczelek...
koszty wysyłki imponujące... ale jeżeli nie znajdę w hurtowni, o której napisał Bodzio_j to chyba skorzystam. dam znać czy wszystko w porządku.

dzięki, Panowie! :wink:



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » pn kwie 17, 2006 12:32

tortuga pisze:widzę skąd leje się woda, dokładnie spod górnej krawędzi drzwi. ale dzięki
Wjedź do jakiegoś blacharza, jeżeli Twoja uszczelka nie jest sparciała i nie ma widocznych ubytków pomoże regulacja drzwi, czyli "przełamanie" ramki. To dość prosta operacja ale lepiej żeby zrobił to fachowiec.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn kwie 17, 2006 12:37

guli pisze:czyli "przełamanie" ramk
co to jest przelamanie ramki?
tortuga pisze:koszty wysyłki imponujące
no niestety.... ale orginal w VW kosztuje 200 zl... wiec i tak warto... jeszcze popytam...



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » pn kwie 17, 2006 12:40

KamilW pisze:co to jest przelamanie ramki?
To jest po prostu dogięcia jej aby mocniej dolegała do drzwi. Jak pisałem to prosta operacja zajmuje kilka sekund ale jak szarpniesz za mocno może pęknąć szyba albo ramka całkiem się złamie.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn kwie 17, 2006 13:50

Ale jaka ramka... bo nie czaje dalej o co chodzi...



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » pn kwie 17, 2006 23:49

KamilW pisze:Ale jaka ramka... bo nie czaje dalej o co chodzi...
Do uszczelki znajdującej się na samochodzie wokół drzwi w górnej części dolega ramka - czyli to dookoła szyby. Jeżeli dolega zbyt słabo to woda deszczowa przecieka. Należy ramkę (to metalowe dookoła szyby) dogiąć nieco do wewnątrz pojazdu. Jaśniej nie potrafie opisać. Mój blacharz robi to w ten sposób, że kolanem zapiera się po środku drzwi od strony środka samochody tuż poniżej szyby i z wyczuciem siłowo dogina ramkę w stronę samochodu. Wtedy jest mocniej dociśnięta do uszczelki i nic nie cieknie. Wymagane jest jednak wyczucie i dlatego nie polecam wszczstkim prób :)



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt kwie 18, 2006 11:11

No chyba ze tak... teraz rozumiem... ale mimo tego jest jeszcze uszczelka drzwi i to ona powinna zatrzymac wode a mi przez nia kapie :(



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » wt kwie 18, 2006 12:20

KamilW pisze:ale mimo tego jest jeszcze uszczelka drzwi i to ona powinna zatrzymac wode a mi przez nia kapie
Teraz to ja nie rozumiem... albo Twój mk2 ma inna konstrukcję drzwi albo nie do końca załapałeś o co chodzi... na samych drzwiach o ile kojarzę nie ma uszczelki a uszczelka drzwi ta na karoserii przecieka bo ramka nie dolega należycie więc po lekkim dogięciu nie ma prawa kapać oczywiście pod warunkiem, że uszczelka nie ma widocznych ubytków.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt kwie 18, 2006 15:24

Aha bo tobie chodzilo o uszczelke szyby... a nie drzwi... ja mowie o uszczelce tej co sie ja montuje do karoserii i przylegaja do niej drzwi... ta mi przecieka... nie zrozumielismy sie :) :pub:



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » wt kwie 18, 2006 20:00

na samych drzwiach o ile kojarzę nie ma uszczelki a uszczelka drzwi ta na karoserii przecieka bo ramka nie dolega należycie więc po lekkim dogięciu nie ma prawa kapać oczywiście pod warunkiem, że uszczelka nie ma widocznych ubytków.
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, jak nie załapiesz poproś kogoś niech Ci wytłumaczy bo ja juz nie mam siły. Rozróżniam uszczelkę szyby od uszczelki drzwi, spędziłem kilka lat w technikum samochodowym, rozebrałem i poskładałem kilka samochodów więc wiem o czym piszę. Pokazałem Ci zdjęcie na którym zaznaczyłem gdzie złapać i w którą stronę pociągną RAMKĘ a Ty mi piszesz o uszczelce szyby!!!!! Jeżeli nie potrafisz zrozumieć tak prostej instrukcji naprawy jaką Ci napisałem to ratuje Cię tylko ASO!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości