Ruszam na skręconych kołach i dziwny dźwięk

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomek_Golf_V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Ruszam na skręconych kołach i dziwny dźwięk

Post autor: Tomek_Golf_V » wt cze 01, 2010 17:01

Witam, od niedawna pojawił się u mnie dziwny dźwięk jak ruszam na skręconych kołach. Tak jakby jednostajnie coś tarło dopóki nie wyprostuje. Słychać to tylko jak ruszam dość szybciej bo jak pomalutku to nie ma tego. Mam przejechane 70tyś km. Czego się spodziewać?



Awatar użytkownika
Broda6666
METALOWIEC
METALOWIEC
Posty: 1339
Rejestracja: pn cze 09, 2008 02:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Broda6666 » wt cze 01, 2010 17:04

Tomek_Golf_V, pewnie masz do wymiany przeguby zewnetrzne :helm: slyszysz cgrobotanie czy stukanie czy wszytsko razem??


MOJE BIAŁE MK3: viewtopic.php?f=88&t=244242" onclick="window.open(this.href);return false; było fajnie, jest kapota a może znów będzie ładnie...

Tomek_Golf_V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Golf_V » wt cze 01, 2010 19:20

stukania nie ma tylko taki jednostajny dźwięk. Zdarza się że jak cofam i skręce do konca kierownica to jest stuknięcie ale tylko jedno



Awatar użytkownika
Broda6666
METALOWIEC
METALOWIEC
Posty: 1339
Rejestracja: pn cze 09, 2008 02:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Broda6666 » wt cze 01, 2010 21:48

Tomek_Golf_V, to i mi czasem tak tepo stuknie jak wyjezdzam z garazu i skrece kierownica... jest tez mozliwosc ze ocieraja ci kola o drazki :grin: sprawdz czy opona nie jest przytarta od wewmatrz... jak nie to to przegub


MOJE BIAŁE MK3: viewtopic.php?f=88&t=244242" onclick="window.open(this.href);return false; było fajnie, jest kapota a może znów będzie ładnie...

Tomek_Golf_V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Golf_V » wt cze 01, 2010 22:11

ale jakby opona to by to było też wcześniej a to się pojawiło teraz niedawno dopiero a jeżdże cały czas na tych samych kołach. Myśle że to faktycznie rpzegub będzie, wiesz może jaki koszt mniej więcej tego jest? i musze to robić od razu czy moge jeździć tak jak jest i nic się nie stanie? bo mam teraz troche wydatków jeszcze związanych z autem i chciałbym to odłożyć na jak najpóźniej



Awatar użytkownika
Broda6666
METALOWIEC
METALOWIEC
Posty: 1339
Rejestracja: pn cze 09, 2008 02:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Broda6666 » wt cze 01, 2010 22:23

Tomek_Golf_V, jak masz mozliwosc wjechania na kanal i oblukania pod spodem to zrob to... sprawdz w jakim stanie sa manszety gumowe oslaniajace przeguby... jak sa uszkodzone i dziurawe to czeka cie wymiana... jak tylko zewnetrzne to nie jest to kosztowne i klopotliwe a jak i wewnetrzne to juz troche gorzej... ogolnie nie polecam jezdzic z uszkodzonymi przegubami...

co do kosztow poszukaj na allegro ile do twojego kosztuja ewentualnie dogadaj sie z kims od siebie kto ma znizki w sklepach motoryzacyjnych i kupisz sporo taniej :bigok:


MOJE BIAŁE MK3: viewtopic.php?f=88&t=244242" onclick="window.open(this.href);return false; było fajnie, jest kapota a może znów będzie ładnie...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości