525 g39 błąd sondy lambda zwarcie do masy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » pt maja 28, 2010 13:07

michajlow pisze:Sonda falowała w całym zakresie obrotów? A zrobiłeś test podczas jazdy jak się sonda i krokowiec zachowuje? Daj jak możesz jakieś zrzuty ekranu z ustawień.
Gazownik mi to wszystko robił i jest w porządku więc tak:

Przestawiliśmy z masy na odłączenie... żadnego rezultatu wyskakiwał błąd "brak odczytu sondy" czy coś w tym stylu ... auto znowu pali ok 14 litrów.

Pojechałem do niego znowu (wziął ode mnie jednorazowo 10zł i powiedział żebym przyjeżdżał i że będziemy testować) teraz przestawił emulację na przebieg trzecia i ostatnia możliwość i teraz mi wyskakuje błąd

561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki
przekroczona wartość adaptacji - mnożenie - BŁĄD SPORADYCZNY

Myślę że auto znowu będzie palić ok 14 litrów.. :./..

Przez te błędy w jakiś sposób sonda jest "oszukiwana" i dlatego tyle pali.

Powiedział ze dla bosha standardowym i najlepszym ustawieniem jest ustawienie na masę. I że jeśli było dobrze a się skopało i wszystkie kombinacje jakie robimy nie pomagają to jest najprawdopodobniej wina komputera.

Sonda i wszystko jest w porządku.

Czy jedyne wyjście to wymienić komputer?:. czy jest jakieś tańsze rozwiązanie.. ?:.. sam komputer ok. 150zł. i czy to na pewno jego wina?..
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 13:44 przez KaczorekPSW, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 28, 2010 14:10

KaczorekPSW pisze:Przez te błędy w jakiś sposób sonda jest "oszukiwana" i dlatego tyle pali.
jesteś w błędzie, co najwyzej sprawdź u mechanika lampa stroboskopową czy działa dynamiczne wyprzedzenie zapłonu, czy jest dobra iskra - i to wszystko. Przeczytaj jeszcze raz co koledzy napisali.
KaczorekPSW pisze:Przez te błędy w jakiś sposób sonda jest "oszukiwana" i dlatego tyle pali.
jw, nie sonda jest oszukiwana tylko sterownik LPG ma oszukac sterownik silnika że sonda pracuje, w tym wypadku przy monowtrysku to w zasadzie niema prawdziwego oszukiwania, poniewaz najlepiej sprawdza się podanie sygnału masy lub odłączenie sondy podczac spracy nna LPG.
KaczorekPSW pisze:najprawdopodobniej wina komputera.
jw napisałem sprawdź czy zapłon wyprzedza się na około 30 stopni przy 3000 obrotów. I propnuję w następnym etapie zmienić gazownika.
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 14:18 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt maja 28, 2010 14:14

ktory komputer kosztuje 150zl
chyba centralka od LPG bo za sterownik od silnika do tego auta nie dalbym wiecej niz 70zl
jezeli twierdzisz ze uszkodzona jest centralka LPG to mozesz zalozyc srube do regulacji LPG na wezu i zdemontowac atutator z weza. Centralke uzywalbys wtedy tylko i wylacznie do przejscia z benzyny na LPG i odwrotnie - wyszla by z tego instalacja 1 generacji a w tej chwili masz druga gen
wybor nalezy do ciebie czy chesz wydac 150zl na centralke czy 10zl na srube do regulacji
spalanie bedzie podobne jak predz usterka, bedziesz musial jeszcze odlaczyc sonde przy jezdzie na LPG
ktory komputer sygnalizowal ci brak sygnalu z sondy?
w sterowniku silnika jaki masz brak sygnalu z sondy nie jest zglaszany jako blad



Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » pt maja 28, 2010 14:51

agrala pisze: spalanie bedzie podobne jak predz usterka, bedziesz musial jeszcze odlaczyc sonde przy jezdzie na LPG
tzn. mniej więcej ok 11-12 litrów a nie 14-15?:>.. A jak pojadę do gazownika to wszystko zmieniać założyć to on się tym wszystkim zajmie?:>.
agrala pisze: bedziesz musial jeszcze odlaczyc sonde przy jezdzie na LPG
agrala pisze: ktory komputer sygnalizowal ci brak sygnalu z sondy?
w sterowniku silnika jaki masz brak sygnalu z sondy nie jest zglaszany jako blad
TZN. podłączając pod VAG-a .... na benzynie żadne błędy nie wyskakują... na LPG odrazu zalezy to od emualcji jaka jest ustawiona jeśli była ustawiona na masę to: błąd sondy lamda zwarcie do masy" jeśli emulacja była ustawiona na odłączona to:"Błąd sondy lambda brak sygnału" czy coś w tym stylu i teraz ustawiona jest na przebieg i wyskakuje "561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki
przekroczona wartość adaptacji - mnożenie - BŁĄD SPORADYCZNY "


I jak już wspomniałem przez ten błąd zwieksza mi spalanie z ok 11,5 do 15/100... jak już wcześcniej wspomniałem gdzies błąd ten wyskakiwął mi wczesniej sporadycznie czyli raz w tygodniu mniej więcej skasowałem go i spalanie było normalne gdy błąd się pojawiał spalanie wzrosło.. tylko że teraz nie mogę kasować tego błedu już bo wyskakuje już non stop. skasuje błąd przejadę 20 metrów albo pochodzi chwilkę i znowu wyskakuje.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt maja 28, 2010 19:32

u mniwe silnik 1.8 pali 11l gazu po miescie na instalacji ze sruba na wezu od gazu, bar atutatora
ile bedzie splal tobie to zalezy od ciebie i twojego miasta,
spalanie niepowinno sie praktycznie zmienic jak wywalisz atutator i wsatwisz srube
mozesz zostawic wtedy emulacje na mase i zastosowac przekaznik do resetu ECU lub odlaczyc sonde i odpiac przewod ktory podaje sygnal na sonde z centralki LPG
co wybierzesz to twoja sprawa, pewnie zaraz znajda sie tacy co beda twierzdzili ze bedzie cos nie tak
moim zdaniem nie ma roznicy pomiedzy instalacja z atutatorem a bez niego bo sterowany jest on z opoznieniem i sam zbyt szybko nie dziala dlatego madrzejsi wymyslili wtrysk gazu gdzie atutator jest zbedny



michajlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: michajlow » pt maja 28, 2010 21:30

KaczorekPSW pisze:I jak już wspomniałem przez ten błąd zwieksza mi spalanie z ok 11,5 do 15/100... j
I tak samo ja i PawelMarek wspomnieliśmy (i inne osoby które znają się chociażby na podstawach instalacji LPG i każdy DOBRY gazownik powiedzą ci), że w II generacji błąd sondy w komputerze benzynowym nie wpływa na spalanie gazu. Jeśli tego kolego nie rozumiesz, to potraktuj to jako dogmat wyznawców LPG. Spalanie może wzrosnąć jeśli sonda sama w sobie jest zepsuta, ale jeśli u ciebie na Pb nie wywala błędów to wydaje się, że wszystko jest ok.
Wszystkie błędy w komputerze Pb o których piszesz, są "prawidłową" reakcją na wysyłany sygnał emulacji z komputera LPG do Pb.
Co możesz zrobić teraz? Wymienić filtr gazu. Zacznijmy od najprostszych rzeczy. I jeśli masz zamiar dalej jeździć do gazownika, to kup sobie w końcu ten kabelek za 40 dychy i sam sobie wszystko poustawiasz z pomocą ludzi z forum. To nie jest wiedza tajemna i dla wybranych.
agrala pisze:moim zdaniem nie ma roznicy pomiedzy instalacja z atutatorem a bez niego bo sterowany jest on z opoznieniem
Wtrysk benzynowy jest sterowany też z opóźnieniem i to dokładnie takim samym jak LPG. Co prawda szybciej reaguje, ale opóźnienie samego silniczka krokowego jest nie istotne, co widać wyraźnie na ekranie konfiguracji sterownika.
A różnica jest taka, że z krokowcem w każdym zakresie obrotów masz odpowiednią mieszankę a dodatkowo sterownik LPG może zareagować na zaistniałe nagłe wciśnięcie gazu, puszczenie gazu itp. A śruba jak stoi tak stała, sama się nie wkręci i sama nie wykręci.

W spalaniu czasem nie ma różnicy, czasem jest. Mi w 1.8 ABS, po zmianie śruby na BingoM spalanie w trasie z 10 spadło do 8,5 litra. Patrząc na to jak sonda pracuje przynajmniej miałem pewność, że nie ma ani za bogato, ani za ubogo, bo na samej śrubie miałem nonstop bogatą mieszankę podczas jazdy i nijak tego nie ustawisz.
agrala pisze:dlatego madrzejsi wymyslili wtrysk gazu gdzie atutator jest zbedny
Podaj przykład, bo nie bardzo rozumiem co masz na myśli.
agrala pisze:w sterowniku silnika jaki masz brak sygnalu z sondy nie jest zglaszany jako blad
I jak widać błąd wyskakuje (o czym mówiłem wcześniej z doświadczenia) i jest to bardzo logiczne, że wyskoczy. Jak samochód zacznie ci kichać i prychać, palić 2x więcej i nie byłoby wiadomo dlaczego. A tak przynajmniej będzie wiadomo, że z sondą jest coś nie tak.
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 21:49 przez michajlow, łącznie zmieniany 3 razy.


Audi A3 1.8T AUM

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 28, 2010 22:44

Dodam jeszcze trzy grosze:
KaczorekPSW pisze:I jak już wspomniałem przez ten błąd zwieksza mi spalanie z ok 11,5 do 15/100
mam wrażenie że my swoje a Ty swoje, podejrzewam że powtarzasz banialuki po Twoim specjaliście od LPG, w tej sytuacji nie bardzo widzę aby Tobie ten cały temat przyniósł jakąkolwiek pomoc, ale niech zostanie, innym się przyda.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » pt maja 28, 2010 23:42

Paweł Marek pisze:Dodam jeszcze trzy grosze:
KaczorekPSW pisze:I jak już wspomniałem przez ten błąd zwieksza mi spalanie z ok 11,5 do 15/100
mam wrażenie że my swoje a Ty swoje, podejrzewam że powtarzasz banialuki po Twoim specjaliście od LPG, w tej sytuacji nie bardzo widzę aby Tobie ten cały temat przyniósł jakąkolwiek pomoc, ale niech zostanie, innym się przyda.
No to w takim razie wytłumaczcie mi dlaczego po skasowaniu tego błedu spalanie jest normalne a gdy błąd się pojawia spalanie wzrasta??...


Co do tematu.. to zakładam tą srubę na wężyk.



michajlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: michajlow » sob maja 29, 2010 04:56

KaczorekPSW pisze:Co do tematu.. to zakładam tą srubę na wężyk.
Kup sobie ten kabelek do Bingo, żebyś nie musiał do gazownika jechać znów, tylko sam sobie to wyregulujesz. Wbrew pozorom, kabelek do Bingo do regulacji śruby się przydaje, do podglądu sondy.


Audi A3 1.8T AUM

Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » sob maja 29, 2010 19:00

michajlow pisze:
KaczorekPSW pisze:Co do tematu.. to zakładam tą srubę na wężyk.
Kup sobie ten kabelek do Bingo, żebyś nie musiał do gazownika jechać znów, tylko sam sobie to wyregulujesz. Wbrew pozorom, kabelek do Bingo do regulacji śruby się przydaje, do podglądu sondy.
ale gazownik i tak mi reguluje za free


i mam pytanko różnica międzye gazem I generacji i II ..??:>.. poz a tym ze w I jest sruba w II steruje mieszanką komputer
Ostatnio zmieniony sob maja 29, 2010 19:01 przez KaczorekPSW, łącznie zmieniany 1 raz.



michajlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: michajlow » pn maja 31, 2010 00:28

To co wymieniłeś jest jedyną różnicą (sprzęt brak krokowca i komputera, a co za tym idzie sposób sterowania).
KaczorekPSW pisze: ale gazownik i tak mi reguluje za free
Regulacja za free, a jechać i tak musisz. A gdybyś to robił sam to byłbyś o grosz bogatszy w wiedzę i umiejętności, na czym oczywiście można zarobić.


Audi A3 1.8T AUM

Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » pn maja 31, 2010 13:20

Pojechałem do innego gazownika powiedziałem mu mój problem i mi powiedział że:
Nie warto zakładać tej śruby bo bingo M to jedne z najlepszych instalacji na świecie :] .. a ja mówię że błędy wywala i prawdopodobnie komputer jest skopany on mówi że wszystko tam się tam na pewno da poustawiać bo te komputery raczej nie padają i to jest kwestia ustawień najprawdopodobniej powiedział ze będzie to kosztować w granicach 50-100zł to ja mówię że śruba jest już tańsza i sobie ją sam założę a on mi że fakt ale złe jej ustawienie może spowodować że będą się wypalać zawory a dwa że wcale auto nie musi mniej palić a wręcz przeciwnie może palić więcej. I że się nie opłaca przechodzić z gazu II gen na gaz I generacji.


Więc ja już sam nie wiem co mam robić nie znam się na tym w ogolę a każdy mi mówi co innego :/:/....

[ Dodano: 31 Maj 2010 16:38 ]
nie rozumiem już tego auta.. 3 dni temu bylem na stacji spalił mi 14 litrów na 100km dzisiaj podjeżdżam na stacje 9 litrów na dokładnie 90 kilometrów... wszystko po mieście .. :/..



michajlow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: michajlow » pn maja 31, 2010 17:32

KaczorekPSW pisze:złe jej ustawienie może spowodować że będą się wypalać zawory a dwa że wcale auto nie musi mniej palić a wręcz przeciwnie może palić więcej.
Prawda.
KaczorekPSW pisze:Więc ja już sam nie wiem co mam robić
Kup kabel i ustawisz sobie sam, tym bardziej, że u gazmana
KaczorekPSW pisze:będzie to kosztować w granicach 50-100zł
a kabel 40-50zł a ustawiasz wszystko sami podłączas się ile razy chcesz i kiedy chcesz
KaczorekPSW pisze:nie znam się na tym w ogolę
To nie jest nic trudnego, ale nie przekonasz się o tym jak nie spróbujesz. Ściągnij sobie program do bingoM http://oldwww.kme.eu/download/BingoM%5B4.03%5D.zip , poczytaj instrukcję
http://oldwww.kme.eu/pdf/InstrukcjaBNGM-pl-1-4__1.pdf poczytaj na forum o o ustawieniach. Do ustawienia jest kilka parametrów a jak chcesz się pobawić to kilkanaście i to wszystko. Jak bym miał porównać to jest to na tym samym poziomie umiejętności i zrozumienia co odczytanie i skasowanie błędów przy diagnostyce :bajer:
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 17:34 przez michajlow, łącznie zmieniany 1 raz.


Audi A3 1.8T AUM

Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » pn maja 31, 2010 18:27

michajlow, rozumiem co masz na myśli tak samo jak VAG kabel kupiłem za 30zł a jednorazowe podłączenie od 30-50zł.. i za pewne zainwestuje w ten kabel... ale ustawienia ustawieniami.. a ja bym chciał zdiagnozować co jest uszkodzone .. jeśli coś jest... a chyba jest skoro takie cyrki z nim są.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości