nie startuje klima...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » pn maja 31, 2010 16:50

greg pisze:
sklejku pisze:To u mnie robi pstryk jest czynnik bo nabilem wlaczaja sie wentylatory a klima nie dziala tzn nie chlodzi
zerknij czy jak sie załączy to wewnętrzne koło kompresora zaczyna sie kręcić - widać to gołym okiem jak chodzi i jak nie chodzi
jeżeli kręci to masz trzy opcje:

1. za mało czynnika
2. uszkodzony zawór rozprężny
3. uszkodzona sprężarka
żeby zdiagnozować co trzeba pomierzyć ciśnienia podczas pracy


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

wswsws
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 22:34
Lokalizacja: RAWICZ

nie startuje klima...

Post autor: wswsws » pn maja 31, 2010 16:56

to może sprężarka jest walnięta albo filtr od gazu jest zapchany[choć nie wiem czy w samochodach też montują], albo zawór rozprężny!!!!
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 16:59 przez wswsws, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Post autor: sklejku » pn maja 31, 2010 20:46

tom17 pisze:1. za mało czynnika
dopiero nabilem waz jest twardy czynnik jest ale zauwazylem ze cos cieknie olej z sprezarki pewnie ja szlag trafil :/ na laczeniach korpusu, a To wewnetrzne kolo kompresora? Jutro sprawdze to obadam, ale raczej stawiam na sprezarke... Dzieki


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

swietypiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 04, 2008 01:44
Lokalizacja: ???

Post autor: swietypiotr » ndz cze 13, 2010 22:29

Ja też mam taki problem

Po włączeniu AC (klima manualna) wentylatory włączają się, ale sprężarka nie dostaje napięcia i się nie włącza. Klima jest świeżo nabita więc to nie z powodu braku czynnika.
Elektryk znalazł sterownik do wentylatorów i do klimatyzacji ale nie wie jak go sprawdzić. Macie może jakieś schematy tego sterownika. Elektryk sprawdził wszystkie czujniki i stwierdził że są Ok.

Co możecie poradzić?

Problem dotyczy golfa IV 1.6 rocznik 1998



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości