klekotanie jak diesel

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

klekotanie jak diesel

Post autor: swinkz » pn maja 31, 2010 13:59

Witam,

Czy ktoś może spotkał się z następującym objawem:

- silnik gdy osiąga 90 stopni na włączonym klimatroniku w zakresie obrotów 1,2k-1,9k klekocze jak diesel? (gdy wylaczymy klimatyzacje - objaw znika calkowicie)

dzis ogladali to mechanicy i jedyne co zrobili to uzupelni ten czynnik z 450 na 750 (tak ponoc ma byc). Na poczatku obstawiali łożysko kompresora, bądź sam kompresor - jednak to po rozebraniu wykluczyli...

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc,
Wojtek

//Edit: Przepraszam, zapomniałem dodać: Autko to MKIV 1.8T GTI AGU (110kw/150KM)
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 14:04 przez swinkz, łącznie zmieniany 1 raz.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pn maja 31, 2010 15:49

Miałem podobny przypadek też mi stukało po włączeniu klimy.Przyczyną była pęknięta blaszka zaworu wydechowego w sprężarce.Może też trząść się napinacz paska wielorolkowego



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » pn maja 31, 2010 16:17

zikr6 pisze:Miałem podobny przypadek też mi stukało po włączeniu klimy.Przyczyną była pęknięta blaszka zaworu wydechowego w sprężarce.Może też trząść się napinacz paska wielorolkowego
Dzięki - sprawdze to napewno. Zawsze to wskazówka mogąca naprowadzić na właściwy trop.

Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie - piszcie.

[ Dodano: 07 Cze 2010 22:55 ]
niestety to nie byla blaszka a mechanicy rozlozyli rece :( jedyne co mi oznajmili to to, ze:
wyjmowali sprezarke i zamontowali ja z powrotem, gdyz wszystko bylo wporzadku.
osluchiwali ja pozniej nawet stetoskopem lekarskim :D i potwierdzaja ze dzwiek (klekot) dochodzi ze sprezarki... :(

Moze ktos jeszcze ma pomysl co to moze byc, badz mial juz podobne problemy?
pozdrawiam,
Wojtek

[ Dodano: 14 Cze 2010 22:23 ]
Nikt nie ma żadnych pomysłów co to może być za usterka? :( :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości