Kontrolka ciśneinia oleju nie świeci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dylesid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 29, 2010 16:45
Lokalizacja: UK

Kontrolka ciśneinia oleju nie świeci

Post autor: dylesid » sob maja 29, 2010 16:54

Witam,

Mój problem (nie jedyny) polega na tym, że przy uruchamianiu stacyjki, nie świeci się czerwona kontrolka ciśnienia oleju, która tam powinna się świecic przez kilka sekund. Szukałem bezpiecznika, ale na rozpisce nie ma takiego w ogóle. W czym jest problem, czy takiego bezpiecznika nie ma? Auto kupilem niedawno, od sprzedawcy, Golf IV 1.4 16 V. Dodatkowo przy rozgrzanym silniku piszczy trzykrotnie alarm.
Przypuszczam, ze to cisnienie oleju (bedzie mierzone dzisiaj wieczorem) - ale dioda sie nie swieci podczas pisku sygnalu ostrzegawczego. Przypuszczam najgorsze, ze zostalem oszukany. Ktos wylaczyl diode cisnienia oleju, ktora prawdopodobnie caly czas wskazuje problem, dopiero po jakims czasie, gdy cisnienie spada znacznie, wlacza sie sygnal dzwiekowy. Dodatkowo zauwazylem, ze czujnik cisnienia oleju jest jakis inny, nie czarny ani bialy, tylko zielony. Prosze o pomoc.


Tu filmik, bedzie w calosci za pol godziny od daty posta: http://vimeo.com/12133094

A tu czujnik:
Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony sob maja 29, 2010 17:24 przez dylesid, łącznie zmieniany 4 razy.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob maja 29, 2010 17:28

odlacz czujnik cisnienia oleju i zobacz czy sie zapali kontrolka
nie wiem jak jest w mk4 ale w polo z 99 roku jest tak ze kontrolka sie nie zapala po przekreceniu kluczyka w stacyjce to normalne - moze ty tez tak masz
odlaczysz czujnik to sie przekonasz
mozesz tez podpiac VAGa i zrobic test licznika, wtedy bedziesz mial pewnosc czy kontrolka dziala



dylesid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 29, 2010 16:45
Lokalizacja: UK

Post autor: dylesid » sob maja 29, 2010 17:31

Czy wystarczy pociagnac ten czujnik, czy trzeba cos wcisnac/wycisnac? Nie chce czegos wyrwac na sile.

Moj kolega ma ten sam model, tylko rok starszy, z 2000 roku i jemu sie ta kontrolka zapala na moment przy przekreceniu kluczyka.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob maja 29, 2010 17:34

moge sie mylic ale ta wtyczka jest chyba z zatrzaskiem i trzeba wcisnac ten prostokat przy wtyczce i wtedy ja wyciagnac



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob maja 29, 2010 18:14

Kontrolka powinna się zapalać po przekręceniu kluczyka, także pewnie została odłączona...tym bardziej że coś piszczy.
Ja niedawno miałem problem że kontrolka się zapalała i brzęczek piszczał ale tylko jak temperatura była =>90 stopni, przy 89 już nie piszczało. Jeździłem z godzinę po mieście z podłączonym VAGiem ale ten nie wywalał żadnych błędów...jedynie komunikat na FISie "Oil pressure".
Postanowiłem wymienić olej i filtr...okazało się że filtr rozleciał się w środku i jego wnętrzności które powinny filtrować olej blokowały jego przepływ.

Jeżeli niedawno kupiłeś auto to zacznij od wymiany oleju i filtra...oraz spróbuj naprawić kontrolkę, zapewne jest odłączona fizycznie poprzez wylutowanie.

Silniki 1.4 są dosyć problemowe także lepiej zacznij szybko działać...może się okazać że będzie takie drobnostka jak u mnie...a może być gorzej ;/ bo w jakimś celu ktoś kontrolkę wyłączył...chyba że nie próbował nawet walczyć z problemem.



greg

Post autor: greg » sob maja 29, 2010 18:29

Qto pisze:Kontrolka powinna się zapalać po przekręceniu kluczyka, także pewnie została odłączona.
raczej zaślepiona tj ktoś zasłonił diodę kawałkiem czarnej taśmy (wystarczy rozebrać licznik i sprawdzić). Teraz tak - to że czujnik zielony to nie znaczy ze coś nie gra - ważny jest numer czujnika (ja akurat też mam zielony - bo wymieniłem (poprzedni ułamał się). Teraz tak - jeżeli ktoś zaślepił kontrolkę (co jest mozliwe) to jazda bez ciśnienia oleju skończy sie zarżnięciem silnika - jeśli to wina ciśnienia - zrzuć miskę olejową i sprawdź czy nie jest zapchany smok
Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob maja 29, 2010 18:38

greg pisze:raczej zaślepiona tj ktoś zasłonił diodę kawałkiem czarnej taśmy
też może być...cza rozebrać i zobaczyć :)



dylesid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 29, 2010 16:45
Lokalizacja: UK

Post autor: dylesid » ndz maja 30, 2010 16:58

Znajomy mechanik sprawdzil cisnienie oleju. Na wolnym biegu 0.1 bar, przy 2000 obrotow 0.5 bar, przy 4000 ledwie dociera do 1.2. Tragedia. Jutro jade do sprzedawcy z reklamacja.



greg

Post autor: greg » ndz maja 30, 2010 17:05

dylesid pisze:Znajomy mechanik sprawdzil cisnienie oleju. Na wolnym biegu 0.1 bar, przy 2000 obrotow 0.5 bar, przy 4000 ledwie dociera do 1.2. Tragedia.
w razie czego sprawdź smok oleju - możliwe że zaszlamiony



dylesid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 29, 2010 16:45
Lokalizacja: UK

Post autor: dylesid » ndz maja 30, 2010 18:46

Najpierw uderze do sprzedawcy. Moim zdaniem cham wiedzial co sprzedaje, ukryl wade. Jesli sie nie uda, sprawdze smoka. Jestem zalamany...



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz maja 30, 2010 18:58

Na fimiku widać, że kontrolka leciutko przebija, wygląda na zalepioną .Check też się nie zapala . Co to za sprzedawca? Handlarz?

[ Dodano: Nie Maj 30, 2010 18:59 ]
Aha. Wyciągnij listwę - zaslepkę nad kierownicą. Pod nią są 2 śruby mocujace licznik.jeżeli sa na nich ślady odkręcania, to można się domyslac o co chodzi...



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » ndz maja 30, 2010 19:07

To na wyspach też już takie wały robią że kontrolki zalepiają ?? Bierz kilku większych kolegów i jedź oddaj auto



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » ndz maja 30, 2010 22:39

Ja też jestem w UK i wiem że jak handlarz Cię oszukał to piewsze idź do goscia żeby Ci oddał kase,a jak nie będzie chcial to powiedz mu że idziesz pierwsze na Policje i zakładasz sprawe do sądu.Zobacysz że zmięknie,bo angole się boją o interes.Nie rób tylko nic pochopnie w stylu że pódziesz do goscia z osiłkami,bo sam sobie narobisz kłopotu.


Jacek

dylesid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 29, 2010 16:45
Lokalizacja: UK

Post autor: dylesid » pn maja 31, 2010 15:00

jackyz pisze:Ja też jestem w UK i wiem że jak handlarz Cię oszukał to piewsze idź do goscia żeby Ci oddał kase,a jak nie będzie chcial to powiedz mu że idziesz pierwsze na Policje i zakładasz sprawe do sądu.Zobacysz że zmięknie,bo angole się boją o interes.Nie rób tylko nic pochopnie w stylu że pódziesz do goscia z osiłkami,bo sam sobie narobisz kłopotu.

Wiem Jacek, dzieki.

Tak tez mam zamiar zrobic. Postrasze go policja, Tradeing Standards, Citizen Advice, Consumer Direct. Mysle, ze bedzie troche przytloczony. Ale wiem, ze bedzie spory problem. Dzwonilem dzisiaj, zeby sie umowic, zadzwonilem z zastrzezonego numeru, zapytac czy dzisiaj otwarte, bo w UK Bank Holiday dzisiaj jest. A on ze spoko, nie ma problemu, ja na to, czy godzina 14 moze byc, a on ze spoko, swietnie, a w sprawie jakiego samochodu. A ja mu ze tego co kupilem niedawno, golfa czerwonego, nie dziala to i to. A on ze on ma teraz wolne, ze jedzie sie poopalac. Hehe, to jakas farsa. Ostatecznie umowilem sie na jutro na g. 14. Zobaczymy co wymysli. Wczoraj bylem zalamany, a dzisiaj jestem wsciekly. No coz, ktoz by nie byl...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości