podnośnik szyb el. prosze o porade

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adie1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw sty 08, 2009 18:57
Lokalizacja: Biały Bór

podnośnik szyb el. prosze o porade

Post autor: adie1989 » śr lut 25, 2009 19:35

witam znalazłem na aukcji internetowej podnosnik szyb elektrycznych i mam takie pytanie:

1. czy jak bym zakupił mechanizm bez silnicza to trudno mi by było załozyc go samemu jezeli mam silniczek od mechanizmu

http://moto.allegro.pl/item561722508_po ... ownia.html


taniej mi by wyszło kupic osobno mechanizm bo silnieczek razem z mechanizmem kosztuje ok 170 zł??? \

prosze o rady



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » śr lut 25, 2009 19:43

Banalnie prosto. Ja u siebie wymieniałem taki mechanizm i założenie silniczka do niego nie stanowi żadnego problemu



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » śr lut 25, 2009 19:43

To dość prosta czynność, góra 5 min. oba końce mają różne nasadki więc nie da się na odwrót założyć. Wystarczy odkręcić śrubki z boku silnika, nałożyć linki i dość ciasno naciągnąć linki . Uważaj by nie zanieczyścić mechanizmu wewnątrz.



adie1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw sty 08, 2009 18:57
Lokalizacja: Biały Bór

Post autor: adie1989 » śr lut 25, 2009 22:19

własnie mniej wiecej wiem jak to wyglada ale czy trzeba to nawicac czy wystaczy tylko nałozyc na ten plastik w sliniczku koncówki linek :P aha i czy np taki mechanizm pasował by od cordoby do golfa III
Ostatnio zmieniony śr lut 25, 2009 22:22 przez adie1989, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » śr lut 25, 2009 23:28

trzeba to chyba 2,5 raza nawinąć potem się trochę pomocować i na końcu założyć te plasikowe końcówki, przy nawijaniu zwróć na nie uwagę byś przez przypadek nie założył podnośnika do góry nogami bo wtedy nie będą pasować i cała zabawa zacznie się od nowa
Ostatnio zmieniony śr lut 25, 2009 23:30 przez kwietek, łącznie zmieniany 1 raz.



lotrzyk3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 09, 2009 15:43
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: lotrzyk3 » ndz mar 01, 2009 02:51

Witam mam inny problem nie znalazłem nic w podobnej tematyce, więc zwracam się do was o poradę. Posiadam polo 6N2 po nieudanej próbie dogrania pilota serwis VW przestał działać podnośnik szyby pasażera [może nie miało to w ogóle wpływy, ale szyba się nie opuszcza ani nie podnosi] po stronie kierowcy jest OK. po naciśnięciu przycisku słychać tylko w drzwiach pasażera, że załącza się przekaźnik, ale nic poza tym szyba się nie rusza. Nie ma znaczenia czy naciska w dół czy w górę. Co to może być?



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » ndz mar 01, 2009 10:25

lotrzyk3, trzeba rozebrać i popatrzyć bo jest wiele możliwości: kable się poluzowały przetarły / coś zablokowo prowadnicę / silnik się uszkodził. To jakieś 5 min roboty, z tego co pamiętam boczek drzwi ściąga się jak w starszych modelach VW. Tylko rób to bardzo delikatnie by nie uszkodzić tapicerki.



Awatar użytkownika
fneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 22:32
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

podnośnik szyb el. prosze o porade

Post autor: fneo » pn lis 16, 2009 22:14

Witam.Pisze na tym samym poście bo mam podobny problem.Najpierw przestał mi działać lewy podnośnik,a teraz prawy.Objawy lewego to słychać charakterystyczny dżwięk pracy stycznika przy naciskaniu przycisku od opuszczania-podnoszenia szyby,aż światła przygasają.A prawy-ostatnio opuściłem szybę i nie mogłem z powrotem podnieść do góry.Ponieważ mam domykanie z kluczyka szyb i szyberdachu spróbowałem z lewej domykać,ale bez rezultatu.Natomiast od strony pasażera udało mi się domknąć szybę kluczykiem.Z tym,że jak próbuję otwierać kluczykiem a nie z pilota to ta prawa strona zanim zamek w drzwiach się otworzy to kawałek szyby idzie do dołu.Wydaje mi się,że to wina modułu komfort,że ta szyba z prawej strony się opuszcza przy otwieraniu auta.Nie wiem gdzie jest ten moduł komfort??Bo bym go sprawdził.Czy pomoże reset komputera-zdjęcie klem i włączenie np.świateł??Proszę o pomoc kogoś kto miał podobny problem lub wie jak to naprawić.Mój Golf to MK III GTI EDITION 94'-trzy drzwi.
POZDRAWIAM !!!!!!



ducker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 01:31
Lokalizacja: Hobro DK
Kontakt:

Post autor: ducker » sob maja 29, 2010 07:43

Pozwole sobie odkopać temat.

Mam spalony silniczek w drzwiach kierowcy, czym moge go zastąpić, chodzi mi o sam silnik bo cała przekładnia, mechanizm i szyny są sprawne. Sam silnik czyli wirnik, szczotki i metalowa obudowa (wirnik zespolił sie z nia i nie da sie go wyjąć bez uszkodzenia magnesów) Czy od innych drzwi podejdzie??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 414 gości