Błąd sondy lambda??? Jak to możliwe???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw maja 27, 2010 23:13

krzysiek2201-k1 pisze:Ale ogólnie jest taka opcja żeby chodził na 2 rodzajach paliwa jednocześnie?
jest opcja, albo nie odcina wtryskiwacza, albo nie wyłacza gazu elektrozaworkami.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

krzysiek2201-k1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt lut 19, 2010 20:03
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: krzysiek2201-k1 » pt maja 28, 2010 18:29

Panowie, a więc tak. Byłem dzisiaj u gaziarza i za bardzo nie pomógł. Coś tam niby pokombinował ale żeby dało to jakiś efekt to nic. Tylko od rana jężdzę tylko na pb i też obroty spadają albo wogóle gaśnie.A więc to jest cos nie tak nie z instalką gazową tylko coś ogólnego co wpływa na obroty przy pracy na benzynie. Cały dolot sprawdziłem i jest szczelny, a więc co może dawać takie objawy jak u mnie? Dodam jeszcze że jak " coś go złapie" że te obroty są takie niskie bo ok 300 albo wogóle gaśnie to wtedy czy w czasie jazdy czy na postoju to nie ma różnicy. Jedynym sposobem jest wyłączenie zapłonu i ponowne uruchomienie autka i wtedy na jakiś czas jest ok. Może to nastawnik przepustnicy się przycina czy coś??? Tyle już z tym problemem walczę i nic. Może któryś z was miał takie problemy i wie jak to rozwiązać?
Pozdrawiam

[ Dodano: 28 Maj 2010 20:49 ]
Pytanie dla znachorów.
Mam sonde lambda z 4 przewodami. Jeden jest czarny,drugi szary i dwa białe.Dzisiaj gaziarz wspomniał coś o tym , ze moje problemy mogą być związane z słabą lub zanikającą masą od sondy i żeby bezpośrednio z sondy pociągnąć mase na silnik.
Tylko który z tych przewodów jest masowy? Czarny to ponoć sygnałowy a który to więc jest masa?

Uszkodzenie sondy można wykluczyć gdyż tydzień temu wymieniałem sonde na nową .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 480 gości