1L oleju na 1000 km, ciśnienie ok ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

1L oleju na 1000 km, ciśnienie ok ?

Post autor: Jowisz » pt maja 28, 2010 17:10

Witam wszystkich, mam następujący problem,

Posiadam Passata B5 1.6 silnik AHL, bez gazu, przebieg 211 000 km. raczej oryginał (montowany także w MK 4 z tego co mi wiadomo)
Dzieją się z nim następujące rzeczy:
Bierze 1 L. oleju na 1000 km ale ciśnienie jest chyba ok tzn. 14 13,5 14 14,5
Mechanik mówi, że przy takim ciśnieniu próba olejowa jest nie potrzebna bo najprawdopodobniej bierze olej u góry i on obstawia prowadnice zaworów ale sam tego nie jest pewien i że najlepiejbyłoby zdjąć głowicę i wtedy dalej się zastanawiać.

Druga sprawa jest taka że teraz jak jest ciepło, przy mocniejszym zbutowaniu z rury idzie czarny dym, nie ma tego w nocy jak jest powiedzmy z 10 st. C i silnik jest jeszcze zimny.

Teraz pytania.
1. Czy przy takim spalaniu jest szansa, że to same uszczelniacze a nie prowadnice i czy sam pomiar ciśnienia wystarcza, żeby stwierdzić czy silnik bierze olej z dołu czy z góry.

2. Czy spalanie oleju może się objawiać czarnym dymem bo z tego co czytałem to chyba powinien być niebieski.

Bardzo proszę o odpowiedzi osób które miały podobny problem lub siedzą w temacie, bo posty typu, to dużo ci bierze mi bierze 1 L na 10000 nie bardzo mi pomogą.

Pozdro


VW Golf propably the best car in the World !!!

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pt maja 28, 2010 17:24

u mnie było podobnie mimo, iż mam silnik 2.0 8V ADY, w sensie brał podobne ilości oleju i pomogła wymiana samych uszczelniaczy - przeszła mu ochota na olej :helm:

[ Dodano: 28 Maj 2010 17:26 ]
co do dymu to mnie był fioletowy... może jak masz kata (ja nie mam) to on jakoś częściowo filtruje ten dym i już nie jest niebieski... nic innego mi nie przychodzi do głowy.. świece masz okopcone??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

Post autor: artur b. » pt maja 28, 2010 17:30

Co do dymu to się zgodzę, powinien być jasny.
Masz katalizator, czy przelotke?

Próbowałeś opcji z jakimś płynem zmniejszającym spalanie oleju(syntetyczny środek do oleju) typu np. "moto doktor", czy jakiś inny? Kiedyś był test w gazecie motoryzacyjnej i coś pomógł. JA bym spróbował na start z takim płynem, koszt jest kilkanaście razy mniejszy.

Pomijam fakt ilości oleju, bo nie masz go przelanego.

A co do dymu w nocy to raczej ciężko będzie coś zauważyć.

Problem z zaworami jest też możliwy, ale osobiście się z tym (jeszcze) nie spotkałem.



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » pt maja 28, 2010 17:58

przy takiej ilości pobieranego oleju w dymie nie da się go zauważyć, ja dalej będę mówił że od przebiegu około 190tyś km można już myśleć o wymianie uszczelniaczy zaworowych bo zawsze w silnikach VW tak się dzieje, jeżeli głowica będzie ściągana to trzeba sprawdzić luz zaworowy i jak będzie ponad normę wymieniać prowadnice/zawory bo w takim wypadku same uszczelniacze pomogą na parę kilometrów i problem wróci, jak bez wyjmowania to same uszczelniacze i jeździć patrząc co się będzie działo

przy okazji sprawdz simeringi od wałka rozrządu, wałka pośredniego i wału korbowego, uszczelkę miski olejowej może też po kropelce już olej się wydobywa


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pt maja 28, 2010 18:40

@ Jowisz - czegoś nie rozumiem...to ile zżera 1/1000 czy 1/10 000 ?

Jeżeli olej leci przez prowadnice zaworów to poranne uruchomienie objawia się błękitnym dymkiem/ szczególnie gdy postoi dwa-trzy dni.
Wskazane ciśnienia sprężania raczej nie mówią o pierścieniach.
Jeszcze inne - gdyby pierścienie, to masz dym na odpowietrzeniu skrzyni korbowej(odma) - szczególnie gdy dobrze rozgrzany.
Tyle krótkich wyjaśnień. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » pt maja 28, 2010 19:39

artur b. pisze:Co do dymu to się zgodzę, powinien być jasny.
Masz katalizator, czy przelotke?

Próbowałeś opcji z jakimś płynem zmniejszającym spalanie oleju(syntetyczny środek do oleju) typu np. "moto doktor", czy jakiś inny? Kiedyś był test w gazecie motoryzacyjnej i coś pomógł. JA bym spróbował na start z takim płynem, koszt jest kilkanaście razy mniejszy.

Pomijam fakt ilości oleju, bo nie masz go przelanego.

A co do dymu w nocy to raczej ciężko będzie coś zauważyć.
Po kolei mam kata, tak sądze

Żadnych doktorów nie chcę lać, bo z tego co wiem to syf, wystarczy chćoby na forum poczytać (choć osobiście znam A4 która przeleciała na doktorach 130 000 km. i silnik od tego nie umarł ale też specjalnie nie pomogło)

A dym w nocy da się zauważyć bo wcześnie robi się jasno, ja wyjeżdżam do pracy o 4:15 i wtedy to porównywałem.

A bierze mi 1 L na 1000 km.
jeszcze teraz kable od świec się z****y

Świece są zaśniedziałe

Czyli dochodzimy do wniosku że kopcenie na czarno to pewnie za bogata mieszanka ?
Kolejny problem, super. :crazy:
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 19:43 przez Jowisz, łącznie zmieniany 2 razy.


VW Golf propably the best car in the World !!!

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pt maja 28, 2010 19:58

Bardziej stawiam na uszczelniacze zaworów.
Czarny dym - za bogata mieszanka lub brudny wkład filtra powietrza albo jedno i drugie się nakłada. :pub:

PS.Miałem zużycie oleju w swoim dziadku na poziomie 7ltr/10kkm - 2 litry pierścienie a 5ltr uszczelniacze...


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » pt maja 28, 2010 22:02

Koszt stosunowko niewielki, muszę tylko znaleźć kogoś kto to zrobi beż ściągania głowicy.


VW Golf propably the best car in the World !!!

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pt maja 28, 2010 22:07

gdybyś mieszkał w warszawie to znam człowieka, który to zrobi


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 282 gości