opuszczone drzwi MK3 5d.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LOCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:59
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

opuszczone drzwi MK3 5d.

Post autor: LOCO » sob kwie 15, 2006 21:25

Witam serdecznie wszystkich fanow VW :okej: .Mam problem z drzwiami w swoim MK3 5d.Przy kazdym otwieraniu przednich drzwi pasarzera ich dól zachacza o plastykowa listwe ktora idzie wzdluz progu,przez co teraz nadaje sie ona tylko do kosza...I tu kieruje moje pytanie czy jest mozliwosc podniesienia drzwi z jakies 3-5mm do gory-bo przy zamykaniu ewidentnie widac ze sa lekko opuszczone..co tez slychac podczas jazdy na trasie-ciagły szum.Szukalem informacji na ten temat na forum...w ksiazce typu "sam naprawiam...."niestety z zerowym rezultatem.Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!!!!


PIEKNO KTORE NIE PRZEMIJA

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » sob kwie 15, 2006 21:39

Cześć
Na zawiasach (przynajmniej u mnie w wersji 3d) masz po jednej śrubce jakby wkręconej w zawias. To sa śruby regulacyjne - schowane pod takimi gumowymi kapturkami. Niech ktoś Ci podniesie drzwi od spodu a Ty po prostu podokręcaj te śrubki kluczem oczkowym nr chyba 6. Trzeba bardzo mocno podnieść drzwi i szybko mocno dokręcić te śrubki. Powinno pomóc a jak chcesz to dodatkowo możesz przestawić rygle o jakieś 2 mm w góre.

Powodzenia


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
LOCO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:59
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Post autor: LOCO » ndz kwie 16, 2006 00:16

Wielkie dzieki..a jak wlasciwie przestawia sie rygle(w razie czego jakby podkrecenie tych srub nie pomoglo wystarczajaco)??


PIEKNO KTORE NIE PRZEMIJA

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz kwie 16, 2006 00:20

ja zropbiłem wg rydza:

http://www.rydzu.cba.pl/porady/015.htm

i wszystko chodzi jak złoto...


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » ndz kwie 16, 2006 13:31

LOCO, U mnie bardzo pomogło bo zarówno drzwi kierowcy jak i pasażera miałem strasznie opuszczone. Warunkiem jest aby ktoś bardzo mocno podniósł Ci drzwi od spodu - tak żeby aż całe auto zaczęło się przechylać na drugą stronę. Ty w tym momęcie dopierdziel te śrubki jak najmocniej (nie przesadzaj żeby główek nie pourywać - dlatego proponuję zastosować klucz oczkowy ew nasadowy). Co do rygli to masz na karoserii przy ryglu narysowane takie dwie podziałki - pionową i poziomą. Jak nie będziesz zadowolony z efektu dokręcenia śrubek to podnieś rygiel o milimetr do góry (nie przesadzaj z podnoszeniem bo dzwi będą się kiepsko zamykać). Jak już odkręcasz rygiel to proponuję też sprawdzić czy w aktualnym położeniu drzwi po zamknięciu nie za bardzo odstają od linii karoserii (najlepiej stanąć od tyłu auta i porównać drzwi ze słupkiem). Jak odstają to wystarczy przesunąć rygiel o 1-2 mm w stronę kabiny auta i już będziesz miał ładnie zamykające się drzwi.
Ja u siebie od strony pasażera też muszę cofnąć rygiel ale niestety ktoś to już próbował to zrobić i ukręcił łeb w śrubie więc pozostało jej rozwiercenie.
Jak konkretnie ktoś Ci podniesie drzwi i pożądnie dokręcisz śrubki to nie powinno być kłopotów.

Pozdrawiam


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości