Silnik AEE 1.6, kopci, bierze olej, słabnie, vmax 120km/h

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

Post autor: artur b. » wt maja 25, 2010 00:00

pawelt89 pisze:u was znalazlem dosc podobny przypadek ograniczenia predkosci przez zatkany katalizator.
Tak jak już wcześniej pisałem. Jeśli byłby to katalizator to samochód powinien zachowywać się na każdym biegu tak samo. Chyba że masz jakiś inny silnik i na 5 biegu ma 2x większe obroty niż na innych.
Zapchany katalizator czy tłumik powodowałby blokadę na każdym biegu(nawet na luzie)jak byś chciał dodać gazu.
Ja u siebie posiadam kata. i nawet przy dosyć obfitym spalaniu oleju(za duży poziom) nie miałem problemu z rozpędzeniem się do 110 na 2(i był jeszcze zapas), gdzie na 3 mam (teoretycznie) max 160(automat) gaz i paliwo.

Ale żeby nie było na mnie to sprawdź jeszcze raz przyspieszenia na poszczególnych biegach, z tym że gazu dodawaj delikatnie. Może masz już nieco zapaćkany tłumik, albo coś ci podeszło i blokowało spaliny. Najlepiej jakbyś na każdym biegu go przytrzymał przez jakiś czas(ok 10-15s, można i dłużej(zwłaszcza na wyższych)), powiedzmy na 5k obr.

Bo jeśli ci muli cara tylko na 5 biegu to nic mi tu nie pasuje(zwłaszcza że na 4 przyspiesza idealnie), chyba że masz ogranicznik prędkości i on się poprzestawiał



Awatar użytkownika
pawelt89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 25, 2009 12:44
Lokalizacja: Łomża

Post autor: pawelt89 » wt maja 25, 2010 10:56

rozwiazalem problem :)
zatkany był katalizator wymieniłem go na przelot :) heh i teraz gania az miło

moze i lepiej idzie na nizszych biegach ale minimalnie :)
a z 80km/h na 5biegu nie ma problemu rozbujac sie do 160km/h wiecej nie mialem miejsca popisu :)



artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

Post autor: artur b. » wt maja 25, 2010 20:43

pawelt89 pisze:wymieniłem go na przelot
Czy tylko go przewiercili i ew. wywalili środek?
pawelt89 pisze:zatkany był katalizator
Jeśli był zatkany to cara powinno mulić na wszystkich biegach, a nie tylko na 5.
To tak nawiasem.



Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » wt maja 25, 2010 22:22

artur b. pisze:Jeśli był zatkany to cara powinno mulić na wszystkich biegach, a nie tylko na 5.
To tak nawiasem.
niekoniecznie, kumpel ma w mk3 ten silnik i zbierał się w miarę normalnie ale nie więcej niż 120 i okazało sie ze ostatni tłumik ma zatkany.

Teraz koledze sie wydaje ze skodzina idzie lepiej? nic z tego, idzie tak jak szla z fabryki, tylko ze słabła po trochu i dlatego nie czul różnicy aż sie na tyle zatkał wydech ze nie szla więcej niz 120 teraz jak sie wszystko odetkało to idzie tak jak za młodu i tyle. :bigok:


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
pawelt89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 25, 2009 12:44
Lokalizacja: Łomża

Post autor: pawelt89 » śr maja 26, 2010 00:28

artur b., stary katalizator poszedł w c**j, akurat tam co spawali mi tłumik mieli juz przygotowane puszki w rura w srodku róznych rozmiarów i akurat jeden z nich pasował :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 411 gości