Jak działa oświetlenie rejestracji na klapie bagażnika???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » ndz gru 19, 2004 01:53

raph pisze:Ja mam juz z 5 lat golfa mkII 1.3i i mam takie samo rozwiazanie - na poczatku mnie to intrygowalo ale potem moj brat elektronik przebadal sprawe i uznal ze tak jest zrobione. Ijezdze juz 5 rok i nic sie nie dzieje bo gdyby byly przewody gdzies uszkodzone to przez piec lat to by juz chyba dawno strzelily. Pozdrawiam

ok, specjalnie poszedłem sprawdzic w ten zimny wieczur w moim golfkie i
sorki ale cos masz po prostu popsute.
NIE MA takiej mozliwosci zeby oswietlenie tablicy bylo w jakikolwiek sterowane. Jak twoj brat elektronik to sprawdzal to napisz w ktorym miejscu jest jakis czujnik krancowy czy cokolwiek innego co tym steruje :crazy: Pomijajac to mialem golfa 1.3 i z zalozenia sa to wersje ubogie, mialem wersje "wypasiona" i z wypasow miala lusterka w kolorz i takie tam *#cenzura#* wiec niby WHY w twoim takie rozwiazanie sie pojawil.
W Etce tez nic tego typu nie ma przy klapie tylnej wiec masz fuksa i przez 5 lat sie psuje i nie moze popsuc.

Co do wyceraczki wczoraj zasiegnolem opini znawcow i mozliwe ze wylaczeni sie wycieraczki po otwarciu klapy jest zwiazane ze zmiana polozenia calego ramienia wycieraczki i sil na nie dzialajacych, chociaz u mnie wszystko dziala. Mozliwe ze jak mechaniz jest rozklekotany albo stary - i juz nie chodzi tak jak powinien to tak sie dzieje. Mam jedna z bardziej wypasionych wersji mk2 i jakos u mnie takich patentow nie ma
wiec to musia jakis Matrix byc.

Popros Brata elektryka co by Ci wyjasnil i przekaz to na forum na jakiej zasadzie niby jest to odlaczane

pozdrawiam


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

froggy

Post autor: froggy » ndz gru 19, 2004 11:14

cos mi się wydaje, że kolega chyba nie jest elektronikiem, bo każdy normalny elektronik rozebrałby klapę i zobaczył co ma ciekawego, a nie pytał o domysły innych.

a nakłówanie kabli może się kiedys źle skończyć - polecam wozić dodatkową gaśnicę :)



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn gru 20, 2004 00:14

raph pisze:Ja mam juz z 5 lat golfa mkII 1.3i i mam takie samo rozwiazanie - na poczatku mnie to intrygowalo ale potem moj brat elektronik przebadal sprawe i uznal ze tak jest zrobione. Ijezdze juz 5 rok i nic sie nie dzieje bo gdyby byly przewody gdzies uszkodzone to przez piec lat to by juz chyba dawno strzelily. Pozdrawiam

Ja myśle ze to właśnie nasze są w pełni sprawne :helm: :pub: :bigok:


Co do nakółówania kabli to niema takiej możliwosci zeby zrobić zwracje czy cos jak sie wie co sie robi!! wiec głowa do góry, mój napewno sie nie spali, przynajmniej nie z tego powodu, odpukac jakikolwiek :grrr:


A co do tego ze jestem elektronikiem i sam powinienem wiedzieć to to pytanie skierowałem do wszystkich w celu skonfrontowania tego rozwiazania i zaoszczędzenia w zimowy dzien grzebania przy kablach:) po raz kolejny zeby specjalnie właczniczka szukać, po to jest forum zeby wypytać i zaoszczędzic czas.

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie sprawa, wyglada itak na to ze musze rpzy nim troche zmarznac:)


Mk3 GTI 16V ABF

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn gru 20, 2004 00:21

no to jak cos odkryjesz to sie pochwal, bo mnie ten temat bardzo interesuje

pozdrawiam


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

Post autor: no-name » pn gru 20, 2004 00:27

a ja dzies zauweazylem ze w moim mk2 r.91 gasnie 1 lampka jak podnosze klape :D, tylko na razie niechce mi sie nic sprawdzac bo jest za zimno :D



Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » pn gru 20, 2004 09:57

igor no zmartwiles mnie bo ja mam popsuty moj bolid...
hehehehehe albo mialem sprawny ale go popsulem...
bo jak go kupilem to tez mi sie swiatelka z tylu od tablic nie swiecily....

dobra bez jaj....
jak znajdziesz jakis magiczny patent w tym... daj info na forum...

bo jestem ciekaw cholernie zawsze to nowe doswiadczenie

pozdro :helm:


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn gru 20, 2004 19:08

jak znajde chwile bo za tydz w pon sie szykuje wyjazd a teraz wiecie, świeta :hmm: a potem sesja do lutego, to pozioram co tam sie dzieje wewnatrz tej klapy. pozdrawiam i wesołych świat:)


Mk3 GTI 16V ABF

Martinisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sty 12, 2005 11:18
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: Martinisz » pn sty 31, 2005 16:36

jazel pisze:
raph pisze:Ja mam juz z 5 lat golfa mkII 1.3i i mam takie samo rozwiazanie - na poczatku mnie to intrygowalo ale potem moj brat elektronik przebadal sprawe i uznal ze tak jest zrobione. Ijezdze juz 5 rok i nic sie nie dzieje bo gdyby byly przewody gdzies uszkodzone to przez piec lat to by juz chyba dawno strzelily. Pozdrawiam
i bardzo dobrze, ze o tym piszesz. i co? dla mnie to od razu mialo sens. a skoro juz 2 golfy w polsce to maja, to znaczy, ze to nie przypadek!

dla mnie sprawa zamknieta!
Jestem Trzeci.Też tak mam i myślałem,że to wina kabli,ale nie mam czasu zabrać się za to :food: .Autko sprowadziłem z Niemiec,od pierwszej właścicielki.A może babeczka lubi dyskoteki :rotfl:



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » czw sty 12, 2006 20:51

Bardzo ciekawy temat, czytam i nie dowierzam. Jutro będe musiał zobaczyć czy mam w swoim golfie podobne zjawisko gaśnięcia podświetlenia. Ale chodzi mi po głowie jeden element, który kiedyś widziałem w klapie gdy naprawiałem koledze ogrzewanie tylnej szyby. Zauważyłem czarny mały, podłużny prostokącik który znajduje się w słupku i idą do niego przewody, możliwe że jest to wyłącznik, który przy podnoszeniu rozdziela styki, może to działać na zasadzie małej metalowej kuleczki , która się przesuwa i zwiera styki gdy klapa położona jest w najniższym punkcie, golfy są dość stare i np, taka kuleczka mogła się już przyklęić do tych styków na stałe, więc u niektórych już to nie działa. Znajdę jakieś dowody na to że faktycznie moze tak być.
Pozdrawiam



Natas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 10, 2004 02:16
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Natas » pt kwie 14, 2006 22:36

To ja jestem kolejny z takim zjawiskiem (a dokładniej byłem).

Też mi gasło podświetlenie tablicy po podniesieniu klapy na 15 20cm.
Ale dzisiaj przestało świecić całkiem (wymieniłem żarówki i bezpiecznik i dalej nie świeci).
Zakładam że ułamał się kabel albo umarł magiczy wyłącznik.

Jak dojde czemu nie świeci to będe miał pewność co powoduje to zjawisko.



mieczus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: śr lip 27, 2005 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mieczus » pt kwie 14, 2006 22:52

U mnie tez przygasalo, ale rozebralem gniazda zarowek i popodginalem koncowki i juz nie przygasa :p


mieczus

Awatar użytkownika
conrad81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 13, 2006 14:26
Lokalizacja: Stargard, PL
Kontakt:

Post autor: conrad81 » sob kwie 15, 2006 18:38

a moze w MAREA zamiast przewodow w przelotce sa miejsca kontakowe i piny i sila rzeczy jak podnosimy klape to je rozlaczamy i ani wycieraczka ani oswietlenie tablicy nie dziala co kolwiek jest na niej umieszoncze tak przynajmniej bylo w Skodach Favoritkach do '93 roku po prostu spekuluje a po tym sprawdzaniu kabelkow to wkoncu nie wiemy czy na nich zanika napiecie czy nie bo tylko wiemy ze je sprawdzales moze po prostu zdejmij scianke klapy i zobacz ze tam na bank nie ma zadnej rteci ktora pewno jest zabroniona w stosowaniu przy takich sprawach... :bigok:


Są dwa rodzaje nadsterowności: klasyczna i zaaajebiesta:)

Natas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 10, 2004 02:16
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Natas » sob kwie 15, 2006 20:26

Naprawiłem i mam oficjalne i ostatrczne rozwiązanie !!!

Ogłaszam, że gaśnięcie podświetlenia rejestracji po podniesieniu klapy bagażnika spowodowane jest złamaniem przewodu który idzie w lewym słupku (pęka w miejscu gdzie kable z klapy idą do kabiny takim gumowym peszlem, u mnie kabel ma kolor zielono-biały).

Jak wam zgaśnie na amen to oznacza że urwał się do końca.

Po naprawie (polutowaniu kabli) oświetlenie rejestracji działa cały czas.
Temat uważam za zamknięty :)



Awatar użytkownika
conrad81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 13, 2006 14:26
Lokalizacja: Stargard, PL
Kontakt:

Post autor: conrad81 » sob kwie 15, 2006 21:43

a jednak... :chytry:


Są dwa rodzaje nadsterowności: klasyczna i zaaajebiesta:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 509 gości