Problemy z elektryką

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

romeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 31, 2009 23:03
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Problemy z elektryką

Post autor: romeo » pn maja 24, 2010 12:40

Witam

Mam dziwne problemy z elektryką. Natomiast gdy zamykam lub otwieram szyby (elektryczne) przygasają mi wszystkie lampki wewnątrz auta i również przygasają przednie lampy. A od paru dni zaczynają się dziać rożne rzeczy jak na przykład gdy zamykam lub otwieram szyby to radio się wyłancza i wszystkie kontrolki się zapalają na blacie. Ponadto oświetlenie w aucie działa jak chce tzn. jest normalna dyskoteka i na pewno to nie chodzi o mikrostyki. Proszę o jakąś poradę co może być powodem tych anomalii
Ostatnio zmieniony śr maja 26, 2010 01:30 przez romeo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pn maja 24, 2010 13:35

Posprawdzaj masy które są dokręcone do karoserii oraz wiązki w gumowych przelotkach miedzy dachem a tylną klapą. Sprawdź też czy woda z podszybia nie przechodzi do wnętrza przez uszczelkę linki otwierania maski. Moze woda podlewa przekaźniki i takie cyrki sie dzieją
A może po prostu akumulator Ci pada :rotfl:
Ostatnio zmieniony pn maja 24, 2010 13:36 przez Kavior, łącznie zmieniany 1 raz.



romeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 31, 2009 23:03
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: romeo » pn maja 24, 2010 13:38

Akume mam nowa nawet pół roku niema więc napewno to nie jest wina akumulatora


http://datingsidorsingel.com/

Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Post autor: Maximus-83 » wt maja 25, 2010 10:53

w dziele TECHNICZNE spróbuj zapytać.


Obrazek

Awatar użytkownika
nel239
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 16, 2008 18:37
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: nel239 » wt maja 25, 2010 11:00

Kolego a tak z ciekawosci.. ile dales za aku? Moze naprawde jest jakis felerny i niedomaga :/
Ja juz mialem taki przypadek.. kupilem aku w okazyjnej cenie za 200zl i takie dziwne rzeczy rowniez sie dzialy. Z ciekawosci z kumplem sie zamienilem aku doslownie na moment i wszystko w jak najlepszym porzadku :O Kupilem aku za 550zl i nie mam zadnych problemow :)



romeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 31, 2009 23:03
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: romeo » wt maja 25, 2010 19:10

Aku mam z centriny prosto z hurtowni wiec napewno niejest to zaden bubel


http://datingsidorsingel.com/

valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Problemy z elektryką

Post autor: valerio » śr maja 26, 2010 13:58

romeo pisze:Witam

Mam dziwne problemy z elektryką. Natomiast gdy zamykam lub otwieram szyby (elektryczne) przygasają mi wszystkie lampki wewnątrz auta i również przygasają przednie lampy. A od paru dni zaczynają się dziać rożne rzeczy jak na przykład gdy zamykam lub otwieram szyby to radio się wyłancza i wszystkie kontrolki się zapalają na blacie. Ponadto oświetlenie w aucie działa jak chce tzn. jest normalna dyskoteka i na pewno to nie chodzi o mikrostyki. Proszę o jakąś poradę co może być powodem tych anomalii
Witam. To, że przy zamykaniu/otwieraniu szyb przygasają światła mijania to normalka więc nie ma się czym przejmować.
A co do dyskoteki to trzeba sprawdzić główne połączenia aku-reszta (czytaj przewód zasilający i masa) oraz sprawdzić połączenia tablicy przekaźników pod kierownicą, teraz to już nie pamiętam który przekaźnik ale jeden z przekaźników może być winny dyskotece wewnątrz.
Jeszcze podstawowe pytanie, czy zmieniałeś radio lub robiłeś coś w kostce od radia lub ze złączem obd?
Ostatnio zmieniony śr maja 26, 2010 13:59 przez valerio, łącznie zmieniany 1 raz.


valerio

romeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 31, 2009 23:03
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: romeo » śr maja 26, 2010 22:21

Radio mam Alpine więc nieoryginalne. A do złącza OBD podłanczałem tylko komputer i nic więcej


http://datingsidorsingel.com/

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 498 gości