zapalam swiatla rozladowuje aku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

zapalam swiatla rozladowuje aku

Post autor: mazio_leczna » pn maja 24, 2010 11:36

Witam prosze o pomoc rozladowuje mi aku jak zapalam swiatla wszystkie kostki staralem sie przeczyscic wszystkie kable jakie byly laczone to zarobilem nowe koncowki i polaczylem na kostki prosze o pomoc nie wiem co sie dzieje a nie chce dostac mandatu za brak swiatel


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » pn maja 24, 2010 11:48

Ładowanie masz?


Old volkswagen's never die...

Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » pn maja 24, 2010 12:01

mam ladowanie bo nie dawno robilem alternator ladowanie mam 14.7V na aku dochodzi 14.3V po wymianie lozysk i szczotkotrzymacza nie wiem czy przelozyc altka z audicy i zobaczyc czy to moze diody ale jak by byly diody to i bez swiatel sie rozladowywal a to tylko jak swiatla zapale

[ Dodano: 24 Maj 2010 12:03 ]
moze jakis przekaznik sprawdzic lub cos podpowiedzcie cos bo juz mnie glowa od tego boli nie mam pojecia co mam robic


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 24, 2010 12:38

Rozładowywuje się w czasie jazdy ptrzy tak dobrym ładowaniu? Coś jest nie tak, albo źle mierzysz napięcie, może tylko klemy brundne na aku, zmierz sobie napięcie na aku dotykając miernikiem ołowianych grzybków a nie klem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » pn maja 24, 2010 17:51

a jednak rozładowuje juz tak mialem wczesniej przyczyna były zasniedziale kable kolo reflektora prawego na dzien dzisiejszy nie wiem gdzie szukac
co do mierzenia do mierze czy to na klemach czy na olowianych grzybkach jest napiecie takie samo tylko jak zapalam swiatla topo przejechaniu 1km moge zapomniec o odpaleniu golfa nie mam pojecia co moze byc nie tak moze jakis przekaznik ktory jest od swiatel?


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn maja 24, 2010 18:11

Nie ma takiej możliwości: zabrudzone, w znaczeniu "powodujące zwarcie do masy z kablem plusowym żarówki" - musi spowodować spalenie bezpiecznika. Z kolei 10-cio amperowy prąd jaki jest w stanie przepuścić prawidłowy bezpiecznik jednej żarówki nijak się ma do wydajności alternatora (70, 90 lub więcej amperów), która to pokrywa(ć powina :grin:) z naddatkiem omawiany pobór.
Tak więc konieczne jest staranne sprawdzenie, jak zwykle w tych wypadkach, wszystkich ważnych połączeń układu ładowania; możliwe jest też uszkodzenie akumulatora powodujące co prawda utrzymywanie się napięcia w granicach ponad 14V ale braku siły rozruchowej.
Ostatnio zmieniony pn maja 24, 2010 18:13 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » wt maja 25, 2010 17:16

to moze jakis przekaznik ktory przekaznik jest od swiatel? co radzicie sprawdzic? i czym najlepiej i szybko zlikwidowac usterke zebym mugl normalnie jezdzic


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 25, 2010 21:45

NIe widzę już tu jakieghoś sensownego wytłumaczenia innego jak to że na wysokich obrotach alternator nie ładuje, moe ten regulator ze szczotkami masz lipny. Mierz napięcie na wysokich obrotach jeszcze(mierząć ręcznie otwieraj przeustnicę).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr maja 26, 2010 02:18

mazio_leczna pisze:to moze jakis przekaznik ktory przekaznik jest od swiatel
jeśli nic nie było przerabiane to nie ma takiego przekaźnika. Zmierz napięcie na zapalonym silniku, włączonych światłach i kombinuj z obrotami.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » śr maja 26, 2010 06:10

Witam.
Pozostaje jeszcze sprawdzenie aku.Podjedź do sklepu albo serwisu z aku. i tam Ci sprawdzą miernikiem na wyładowanie . Długotrwała eksploatacja z zaniskim lub zawysokim ładowaniem a tak że nadmierne rozładowywanie aku powoduje szybkie zużycie.


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » śr maja 26, 2010 16:55

byłem sprawdzalem aku, aku jest dobry jeszcze jest na gwarancji do lutego mierzyl go i jest strasznie wytrzymaly gosciu sie dziwil pare razy go strzelal takim urzadzeniem, zaraz bede mierzyl miernikiem jeszcze napiecie na pelnym obciazeniu, pod deska rozdzielcza poprzedni wlasciciel jakis kabli na motal bede w piatek sciagal deske rozdzielcza i dochodzil kabel po kabelku i w koncu mysle ze znajde przyczyne jakis przepalony kabel lub cos bo ostatnio z jakies dwa tygodnie temu smierdzialo w kabinie jak by sie cos topilo


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » czw maja 27, 2010 07:15

W mk2 nie ma przekaźników od świateł,warto założyć z kilku powodów;poprawa świateł i nie widoczna -odciążenie styków stacyjki i manetki zmiany świateł.Powodzenia w szukaniu :bigok:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości