Położenie czujników oleju MK3 1.6 ABU??? :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek2201-k1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt lut 19, 2010 20:03
Lokalizacja: Gostynin

Położenie czujników oleju MK3 1.6 ABU??? :(

Post autor: krzysiek2201-k1 » sob maja 22, 2010 00:10

Witam wszystkich. Jakis czas temu zmieniałem uszczelkę pod głowicą + planowanie + wymiana uszczelniaczy i od tamtej pory co jakiś czas pojawia mi sie dziwny problem mianowicie zapala się kontrolka od oleju i piszczy.Zrozumiał bym to gdyby silnik był przegrzany czy coś takiego ale temperatura pokazuje powiedzmy 90st a ona piszczy. I tu pojawia się pytanie, jak zdejmowałem czujniki od oleju nie zwróciułem uwagi który jest z której strony ( patrząc od przodu samochodu) i wkręciłem je tak że niebieski jest z prawej strony (bliżej zbiorniczka wyrównawczego) a białej z lewej ( bliżej rozrządu) i tak sobie myślę że może pomyliłem ich połozenie??? Przypominam że do wymiany uszczelki takiego problemu nie było. Może ktoś wie jak te czujniki są ułożone w 1.6 ABU??? A skoro przypadkiem dobrze je wkręciłem to co jest że ta kontrolka co jakiś czas piszczy???
Dodam że olej i filtr zmieniłem 2 dni temu na mineralny LOTOS.
Z góry dzieki.
Pozdrawiam



krzysiek2201-k1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt lut 19, 2010 20:03
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: krzysiek2201-k1 » ndz maja 23, 2010 23:22

Czujniki jednak były w dobrych miejscach. Wymieniłem olej na lotos 15W40 + nowy filtr oleju i problem sie skończył. Widocznie tamten olej był do bani.
Także temat do zamknięcia.
Dzieki i pozdrawiam

[ Dodano: 25 Maj 2010 23:40 ]
Problem tej pier... kontrolki od oleju znowu powrócił. Olej wymieniłem na nowy, kilka dni było ok i dzisiaj znowu dała o sobie znać że istnieje.Juz mnie nerwy biorą!!! Jeden znajomy mówi że jak on miał taką sytuację u siebie to dolał "doktorka" do oleju i problem znikł, drugi natomiast twierdzi że wymieniał wszystkie czujniki oleje itd i dopiero wizyta w serwisie pomogła nie wie co tam zrobili ale od tej wizyty problem piszczącej kontrolki znikl. Błagam pomóżcie co zrobi???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości