elektryczne szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

elektryczne szyby

Post autor: karol2010 » ndz maja 23, 2010 19:35

mam problem z jedna z szyb podnosi sie gdzies na 3/4 okna i opada spowrotem w dol a jak zamykam pulsacyjnie to sie zamknie jak to wyregulowac zeby zamykalo sie dobrze???



Awatar użytkownika
fneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 22:32
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Post autor: fneo » ndz maja 23, 2010 20:11

Witam.A u mnie w Golfie 3.Najpierw przestała chodzić szyba od strony kierowcy,tylko słychać kliknięcie przekaźnika,a niedawno i od strony pasażera nie działa.Słychać tylko takie jakieś brzęczenie czy coś takiego.Może ktoś podpowie jak zdjąć ten mechanizm podnoszenia,żeby go przesmarować-sprawdzić?Albo bez wymontowania jakoś naprawić.Tapicerkę zdejmowałem ale nie zauważyłem uszkodzeń.??



calbaleth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 18, 2007 14:18
Lokalizacja: Powiat Radomszczański

Post autor: calbaleth » ndz maja 23, 2010 21:26

Sam mechanizm bardzo często się psuje na łączeniu linki oraz elementów mocowania szyby. Jeśli cyka bądź dziwnie pracuje to może nie być masy. U mnie tak było. W pierwszej kolejności sprawdź wiązki bo pod wpływem lat się przecierają te kabla i może nie być przewodzenia. Otwórz drzwi i zdejmij ta osłonę gumową między drzwiami a karoserią auta i zobacz w jakim stanie jest okablowanie. Dobrze też jest prysnąć w kostki jakimś środkiem bo z biegiem czasu łączenia mogą śniedzieć i to tez może być przyczyna.



Awatar użytkownika
jeta2003
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: czw sty 25, 2007 02:52
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: jeta2003 » ndz maja 23, 2010 22:41

Witam a jak mam dziwny probilem. Kupilem mk3 ma odstrony kierowcy wyciągniety system el szyby przestal dzialas poprzedniemu kierowcy a w raz z nim szyber, z drugiej strony szybka smiga bez problemu. Jak mozna sprawdzic ten system jak mam caly wymontowany?? Druga sprawa to jak wlanczam swiatla to w drzwiach i w szyber dachu slychac taki dzwiej jakby jakies zwarcie bylo czy cos w tym stylu chwile to slychac a jak krece pokretlem od podswietlema zegarow to takze takie cos slychac.... czy moglo to byc ze wlacznik zrobil jakies zwarcie i przestala przez to szyba i szyber dzialac?????



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 23, 2010 22:45

karol2010, najpierw dokonaj tzw programowania szyby - szukajka podda szczegóły. Jeśli nie pomoże to oznacza że szyba ma za duże opory: krzywo ustawiona i idzie skoksem w prowadnicach, albo linkę ma zwikłaną na bębnie - w każdym razie jeśli programowanie nie pomoże to usterka jest mechaniczna


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
fneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 22:32
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Post autor: fneo » pn maja 24, 2010 09:59

Prawe drzwi naprawiłem sam.Na fotce usterka.Dzięki za poradę.Czeka mnie jeszcze naprawa lewych.Czy można rozebrać i potem dobrze złożyć sam silniczek od podnoszenia?I jak nasmarować te prowadnice.Może ma ktoś dokumentacje zdjęciową?Obrazek
na fotce wyraźnie widać przerwany brązowy kabel.
Ostatnio zmieniony pn maja 24, 2010 10:01 przez fneo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn maja 24, 2010 10:14

fneo, tam zbytnio nie ma co smarować trzeba poprostu ustawić dobrze szybę w prowadnicach i wszystko będzie dobrze śmigać. Sprawdzić możesz jedynie stan linek, często przeskakują na bębenkach koło silniczka i blokują otwieranie/zamykanie. Tylko jak będziesz odkręcał silniczek od prowadnicy to bądź strasznie ostrożny i uważaj żeby linka ci nie wyskoczyła z miejsca w którym obecnie jest bo strasznie trudno ją z powrotem wsadzić.


Obrazek

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pn maja 24, 2010 10:21

Ja mam ten sam problem, ponieważ założyłem zamiennik z allegro i czasami się cofa więc trzeba właśnie pulsacyjnie podnosić. Kwestia odpowiedniego ustawienia szyby i wszystko powinno być ok.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pn maja 24, 2010 10:52

mam problem z jedna z szyb podnosi sie gdzies na 3/4 okna i opada spowrotem w dol a jak zamykam pulsacyjnie to sie zamknie jak to wyregulowac zeby zamykalo sie dobrze???
Szyba napotyka opor. Musisz zdjac boczek i ustawic szybe w prowadnicach.



Awatar użytkownika
fneo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 22:32
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Post autor: fneo » wt maja 25, 2010 08:30

A co to te tzw programowania szyby?Bo nigdy wcześniej się nie spotkałem z takim sformułowaniem?I ta szukajka?Ja tam wcześniej nic nie kombinowałem przy szybie.czy jest możliwość,aby sama zmieniła sobie właściwy tor?
Dzięki za odpowiedzi.Jak coś to przy naprawie stworze dokumentacje zdjęciową i zamieszczę na forum.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt maja 25, 2010 08:30 przez fneo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 25, 2010 09:34

moduły nowszych szyb ucza się gdzie jest koniec ruchu szyby. Wykreć wtyk z slupka albo odłącz akumulator, podepnij po paru mnutach na powrót, następnie wykonaj kilka pełnych zamknięć i otwarć trzymając po skończeniu ruchu szyby włącznik jescze wciśnięty przez 2 sekundy - ot całe programowanie. Z tym że przy silniku 2E możesz miec jeszcze starsz moduły których się nie programuje, nie wiemco masz więc spróbuj. Szukajka to wyszukiwarka - okienko na dole strony, są to google wstępnie nakierowane na forum.
Ostatnio zmieniony wt maja 25, 2010 09:34 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości