Fotka poduszki pod skrzynią biegów.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Post autor: kamlor » czw maja 20, 2010 21:42

nel239 pisze:Kolego kamlor skad Tobie sie naraz tak to wszystko wzielo? Co ma wspolnego poduszka z łożyskiem? Łożysko na skrzyni słychać cały czas, a łożysko oporowe przy wciskaniu sprzęgła, więc z całym szacunkiem, ale nie koloruj.
Napisałem, że objawy pojawiły się po wymianie poduszki. Pewnie to najzwyczajniejszy zbieg okoliczności. Łożysko oporowe nie w każdym wypadku jest słyszalne przy wciśniętym pedale sprzęgła.
nel239 pisze:Choćby nie wiem z czego była ta poduszka to nie będzie sie tewlepało po wymianie!
Dlatego właśnie jest wymiana, żeby to zmienić, więc nie pisz, że przybyło tyle rzeczy po wymianie poduszki na dobrą.
Jak ktoś długo jeździł na wywalonej poduszce, to reszta poduch też dostało po zadku, myślisz, że będą tak nieczułe jak ta nowa? :) Najlepiej wymieniać wszystkie za jednym zamachem i nie bawić się w toprany, bo efekty będą jakie będą.
Ostatnio zmieniony czw maja 20, 2010 21:46 przez kamlor, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
nel239
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 16, 2008 18:37
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: nel239 » czw maja 20, 2010 21:46

kamlor pisze:Łożysko oporowe nie w każdym wypadku jest słyszalne przy wciśniętym pedale sprzęgła.
to w taki razie kiedy one jeszcze wdg. Ciebie pracuje? :>
kamlor pisze:Jak ktoś długo jeździł na wywalonej poduszce, to reszta poduch też dostało po zadku, myślisz, że będą tak nieczułe jak ta nowa? :)
A Ty wymieniajac jedna z 3 uszkodzonych jak twierdzisz poduszek myslales, ze drgania ustana?



kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Post autor: kamlor » czw maja 20, 2010 21:49

nel239 pisze:to w taki razie kiedy one jeszcze wdg. Ciebie pracuje? :>
Przy puszczonym sprzęgle ono ciągle pracuje, tylko bez obciążenia. Również wydaje odgłosy.
nel239 pisze:A Ty wymieniajac jedna z 3 uszkodzonych jak twierdzisz poduszek myslales, ze drgania ustana?
Mój problem tkwił w szarpaniu przy manipulowaniu gazem i 'przemieszczaniu' się lewarka zmiany biegów. Po wymianie problem ustąpił, ale drganie pozostało, a nawet się nasiliło.



Awatar użytkownika
nel239
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 16, 2008 18:37
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: nel239 » czw maja 20, 2010 23:11

Łożysko oporowe pracuje tylko i wyłącznie podczas wciskania sprzęgła, więc prosze Cie nie pisz takich bzdur.. chyba nigdy nie widziałeś tego z przekroju skrzyni, albo w ogóle żadnego filmu, a ja jestem mechanikiem i wiem, że tym razem moge sie z Toba klocic, bo jestem tego swiecie przekonany :)

A ponizej zamieszczam poszczegolne wypowiedzi zebys nie zarzucil mi niewiedzy na ten temat:

Łożysko oporowe działa praktycznie wyłącznie przy wciśniętym sprzęgle, normalnie jest "odsunięte" od docisku i w zasadzie nie pracuje wcale .....taka jego konstrucyja,że dopiero w momencie nacisku "osiowego" zaczyna przenosić obciążenie i pracować.

Łozysko oporowe słychac tylko jak wcisniesz pedał do podłogi, jak puszczasz to łozysko nie pracuje wtedy .Jak słychać szum po puszczeniu sprzęgła ,to szumi lub wyje łozysko w skrzyni biegów.

lozysko oporowe halasuje, gdy nie jest wcisniete sprzeglo
a po wcisnieciu jest cisza


Twoja wypowiedz pozwala watpic czy Ty wogole wiesz do czego sluzy sprzeglo
lozysko oporowe wlasnie pracuje gdy wciskasz pedal sprzegla , jezeli go nie wciskasz lozysko niepracuje

Źródło: www.google.pl :)
Ostatnio zmieniony czw maja 20, 2010 23:12 przez nel239, łącznie zmieniany 1 raz.



kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Post autor: kamlor » pt maja 21, 2010 13:20

nel239, różne źródła różnie mówią i różne przypadki występują. Proszę, nie myśli, że jesteś mechanikiem i pozjadałeś wszystkie myśli. Też nim jestem. ;)
W wielu lekturach można poczytać o przypadkach słyszalności pracy łożyska oporowego przy jego pracy bez obciążenia. Ograniczasz się do jednego konkretnego przypadku, w którym łożysko jednak hałasowało po wciśnięciu, co zdarza się w 90% przypadkach uszkodzonego łożyska oporowego.
Posłużyłeś się cytatami, więc i ja się nimi posłużę:
''Kolejnym elementem, który często ulega uszkodzeniu, jest łożysko wyciskowe. O problemach z nim związanych świadczą piski, głośna praca i charakterystyczne dla uszkodzonych łożysk hurgotanie. Głośna praca występuje najczęściej pod obciążeniem, po wciśnięciu pedału sprzęga. Jednak łożysko może także hałasować bez obciążenia.''

Źródło: http://www.motofakty.pl/artykul/trwalosc_sprzegla.html
nel239 pisze:Twoja wypowiedz pozwala watpic czy Ty wogole wiesz do czego sluzy sprzeglo
Gwarantuję Ci, że budowę i zasadę działania sprzęgła mam w jednym palcu. :)



Awatar użytkownika
nel239
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 16, 2008 18:37
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: nel239 » pt maja 21, 2010 13:59

kamlor pisze:Jednak łożysko może także hałasować bez obciążenia.''
Jednak gdybys mogl spostrzec pisze, ze "może" co nie koniecznie swiadczy o tym ze ono pracuje.. A gdybys mial to wszystko w jednym paluszku tak jak piszesz.. to nie pisal bys takich bzdur, ze po wymianie poduszki zaczely dziac sie takie dziwneee rzeczy..
Hmm.. ja przed napisaniem postu 10 razy przemysle co pisze... :)
Kolego nie chce sie z Toba klocic i wdawac w batalie, ale nie lubie jak mnie ktos obraza :)
Ale spoko skoro Ty tak twierdzisz..



kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Post autor: kamlor » pt maja 21, 2010 14:10

nel239, nikt nikogo nie obraża. ;) Napisałem parę postów wcześniej, że po wymianie poduszki zaczęło wyć i pewnie to zwyczajny zbieg okoliczności. Nie ma o czym gadać. Póki auto jeździ, a łożysko jedynie cicho pomiałkuje, to nie będę auta rozkopywał. Jak rozkopię (o ile go nie sprzedam do tego czasu), to z pewnością Cię powiadomię czy oporowe czy jednak łożysko wałka wejściowego.

Pozdro.



hudy85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 20:07
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: hudy85 » pt maja 21, 2010 15:57

To jak juz taki ruch sie tu zrobil ,to moze ktos jeszcze ma jakis pomysl co do mojego autka i jego skrzyni ,zanim rozbiore sprzeglo poraz trzeci :P
Moze mi ktos powiedziec ,co to za dzwiek ,ktory zamiescilem na wrzucie?
Dodam ,ze u mnie tez alychac jakies lozysko ,ale nie mam pewnosci co do tego ,skad rzeczywoscie dochodzi dzwiek :/
Podkrealam ,ze biegi ciezko wchodzily takze na poprzednim sprzegle.
Ostatnio zmieniony pt maja 21, 2010 15:59 przez hudy85, łącznie zmieniany 1 raz.



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » sob maja 22, 2010 16:57

Hmm trząść prawie już przestało ale wczoraj jak drżał jescze to pomyślałem o sprzęgle noi zadzwoniłem do kilku sklepów.. W jednym Sprzęgło do mego golfa 1.6 101 KM podali mi cenę 712 zł a w drugim 365 . I obydwa sprzęgła tej samej firmy SACHS ... czemu taka wielka różnica :/



Awatar użytkownika
nel239
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 16, 2008 18:37
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: nel239 » ndz maja 23, 2010 23:03

wiewioreqezg pisze:Hmm trząść prawie już przestało ale wczoraj jak drżał jescze to pomyślałem o sprzęgle noi zadzwoniłem do kilku sklepów.. W jednym Sprzęgło do mego golfa 1.6 101 KM podali mi cenę 712 zł a w drugim 365 . I obydwa sprzęgła tej samej firmy SACHS ... czemu taka wielka różnica :/
Kolego a ja moge Ci zalatwic za 250zl+przesylka (SACHS) :D



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » pn maja 24, 2010 00:03

Ale skąd taka rozbieżność???? ":O pewnie odbija się to na jakości :/



Awatar użytkownika
nel239
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt gru 16, 2008 18:37
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: nel239 » wt maja 25, 2010 10:54

Rozbieżność..hmm.. powiem Ci tak :) Pytalem kumpla, który niedawno otworzył sklep i powiedział mi 570zł no chyba jakis żart :D Poszedłem do drugiego kumpla powiedział 300zł zadzwoniłem do firmy w której mam maksymalny rabat i za 250 moge odebrac:)
Czasami lepiej poszukac.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości