Zmatowiały lakier, czym, jak i w jakiej ilości....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ben29
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 23:55
Lokalizacja: Znad Jeziora Roznowskiego
Kontakt:

Post autor: ben29 » pt kwie 07, 2006 19:06

Faktycznie to taka nazwa? szukalem na allegro i nic takiego nie ma.

cyberfalus pisze:
gribu pisze:Są w takim przypadku dwie opcje:
Jedna to zrobić profesjonalna polerkę w jakiejs firmie - efekt na pewno najlepszy ale i cena też będzie wyższa. Inna możliwością jest "walka" we własnym zakresie czyli na początek pasta lekko ścierająca i polerująca (polecam TEMPO) oraz dużo cierpliwości. Na koniec można jeszcze położyć jakiś dobry wosk słyszałem że Turtle Wax nie są najgorsze ale nie poręcze bo nie stosowałem.
pozdro
panowie jeżeli mogę zasugerować ja sobie dałem spokój z TEMPO a chociażby z tego powosu że po pierwszym deszczu pojawiaja sie dziwna białe mazyna lakierze moze sa i mało widoczne ale jednak upierdliwe ja korzystam z pasty (i tutaj troche zpolszcze)COMENNDANT 4 poki co nikt mnie nie odwiedzie od tego preparatu polecil mi go znajomy z warsztatu lakierniczego miałem problem z cała karoseria jakis kolo szlifowal jakis metal nieopodal moje gofera i wiadomo wszytkie opiłki poprzyklejały sie do mojego lakiero wzerając sie ta pasta dała sobie z tym rade przy okazji pozbyłem się matowego koloru



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt kwie 07, 2006 21:13

cyberfalus pisze:wiadomo wszytkie opiłki poprzyklejały sie do mojego lakiero wzerając sie ta pasta dała sobie z tym rade
ciekawe jakim cudem ta "pasta" dała redę Ci zasklepić dziurki po wytopieniu przez opiłki (z regułu są gorąge - dlatego wtapiają się nawet w szkło)w lekierze :bajer: i co z nimi zrobiła - rozpuściła?(te opiłki)


:-k ...

cyberfalus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sty 13, 2006 18:23
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Post autor: cyberfalus » sob kwie 08, 2006 19:04

[quote="ben29"]Faktycznie to taka nazwa? szukalem na allegro i nic takiego nie ma.


witaj
rzeczywiście ja też nie znalazłem na alegro a pasta nazywa się dokładnie COMENDANT 4 wiem tylko że cyfra na koncu oznacza coś, przypuszczam że chodzi to o grubość ziarenek ścierających czy coś takiego, w każdym bądź razie jak bedziesz kupował to się dopytaj w sklepie. A jeżeli chodzi o twój problem poradziłem się znajomego z warsztatu lakierniczego, pordził mi abyś wypastował auto ta pasta a później zabiezpieczył jakimś mleczkiem do lakieru myśle że tu nie ma znaczenia jakie ono będzie, on stosuje FORMUŁA 1
pzdr.



Awatar użytkownika
ben29
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 23:55
Lokalizacja: Znad Jeziora Roznowskiego
Kontakt:

Post autor: ben29 » pn kwie 10, 2006 16:25

Hej,
dzieki za odp,
ja wlasnie kupilem paste G3, ponoc najlepsza, bede robil polerke recznie, nie mam az tak zjechanego lakieru, tylko maska jest porysowana, reszta to uplyw lat, ale odswiezyc warto,
mam tez mleczko formula do metalica, zabaczymy jaki bedzie efekt, jak zrobie wrzuce kilka fotek,
no chyba ze nie bedie sie czym chwalic :foch:
pozdr.

cyberfalus pisze:
ben29 pisze:Faktycznie to taka nazwa? szukalem na allegro i nic takiego nie ma.


witaj
rzeczywiście ja też nie znalazłem na alegro a pasta nazywa się dokładnie COMENDANT 4 wiem tylko że cyfra na koncu oznacza coś, przypuszczam że chodzi to o grubość ziarenek ścierających czy coś takiego, w każdym bądź razie jak bedziesz kupował to się dopytaj w sklepie. A jeżeli chodzi o twój problem poradziłem się znajomego z warsztatu lakierniczego, pordził mi abyś wypastował auto ta pasta a później zabiezpieczył jakimś mleczkiem do lakieru myśle że tu nie ma znaczenia jakie ono będzie, on stosuje FORMUŁA 1
pzdr.


[ Dodano: Pon Kwi 10, 2006 16:25 ]
Hej,
dzieki za odp,
ja wlasnie kupilem paste G3, ponoc najlepsza, bede robil polerke recznie, nie mam az tak zjechanego lakieru, tylko maska jest porysowana, reszta to uplyw lat, ale odswiezyc warto,
mam tez mleczko formula do metalica, zabaczymy jaki bedzie efekt, jak zrobie wrzuce kilka fotek,
no chyba ze nie bedie sie czym chwalic :foch:
pozdr.

cyberfalus pisze:
ben29 pisze:Faktycznie to taka nazwa? szukalem na allegro i nic takiego nie ma.


witaj
rzeczywiście ja też nie znalazłem na alegro a pasta nazywa się dokładnie COMENDANT 4 wiem tylko że cyfra na koncu oznacza coś, przypuszczam że chodzi to o grubość ziarenek ścierających czy coś takiego, w każdym bądź razie jak bedziesz kupował to się dopytaj w sklepie. A jeżeli chodzi o twój problem poradziłem się znajomego z warsztatu lakierniczego, pordził mi abyś wypastował auto ta pasta a później zabiezpieczył jakimś mleczkiem do lakieru myśle że tu nie ma znaczenia jakie ono będzie, on stosuje FORMUŁA 1
pzdr.



cyberfalus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sty 13, 2006 18:23
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Post autor: cyberfalus » pn kwie 10, 2006 18:15

misiek10111 pisze:
cyberfalus pisze:wiadomo wszytkie opiłki poprzyklejały sie do mojego lakiero wzerając sie ta pasta dała sobie z tym rade
ciekawe jakim cudem ta "pasta" dała redę Ci zasklepić dziurki po wytopieniu przez opiłki (z regułu są gorąge - dlatego wtapiają się nawet w szkło)w lekierze :bajer: i co z nimi zrobiła - rozpuściła?(te opiłki)
weź pod uwage że z reguły wszystkie te pasty są pastami scierającym wiec skoro zedrze troszke lakier to i chyba razem z nimi poprzyklejane opiłki.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn kwie 10, 2006 19:28

cyberfalus pisze:weź pod uwage że z reguły wszystkie te pasty są pastami scierającym wiec skoro zedrze troszke lakier to i chyba razem z nimi poprzyklejane opiłki.
żarty teraz sobie stroisz, wiem jak takie "opiłki" potrafią wbić się w szkło a co dopiero lakier który jest ileś razy b.miękki


:-k ...

cyberfalus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sty 13, 2006 18:23
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Post autor: cyberfalus » wt kwie 11, 2006 08:28

misiek10111 pisze:
cyberfalus pisze:weź pod uwage że z reguły wszystkie te pasty są pastami scierającym wiec skoro zedrze troszke lakier to i chyba razem z nimi poprzyklejane opiłki.
żarty teraz sobie stroisz, wiem jak takie "opiłki" potrafią wbić się w szkło a co dopiero lakier który jest ileś razy b.miękki
ja sobie rade z tym dałem a ty oczywiscie masz prawo miec swoje zdanie.pzdr



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » wt kwie 11, 2006 12:18

Możesz wypróbować regenerator lakieru Car-Plana. Jeszcze tego nie używałem, ale zamierzam. To dobra firma - moim zdaniem. Ostatnio kupiłem sobie czernidło do zderzaków i efekt jest fajny i trwały. :bigok:



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » wt kwie 11, 2006 23:14

Ja polecam paste automax lekkoscierna

mialem w golfie strasznie matowy lakier, a jak zaczalem robic polerke ta pasta to mi az oczy wyszly z wrazenia :D

na masce mialem bardzo wyrazna roznice jak wypolerowalem kawalek, maska sie blyszczala ze mozna bylo sie dokladnie przejrzec :D

polerke robilem recznie zajelo mi to pol dnia, ale oplacalo sie , auto do tej pory sie ladnie blyszczy, a polerowalem je jakies pol roku temu jak nie dalej



myken2006
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 11, 2006 20:58
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: myken2006 » pt kwie 14, 2006 18:12

Do polerki używałem pasty FAREKLA G3.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt kwie 14, 2006 18:31

cyberfalus pisze:ja sobie rade z tym dałem a ty oczywiscie masz prawo miec swoje zdanie.pzdr
to ja się bardzo cieszę z tego powodu
Soczek pisze:automax
ta pasta jest zalecana do chromowanych powierzchni - elegancko ściera z nich rdzę itp.


:-k ...

Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » pt kwie 14, 2006 21:20

dziś rano tempo i już wiem w jakim kolorze mam autko-musze powiedzieć że tm gdzie nie mam rdzy to się nawet ładnie błyszczy-a po świętach jakiś wosk


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości