Elementy zawieszenia na przód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Elementy zawieszenia na przód

Post autor: wojteo CK » pt maja 21, 2010 21:47

Witam wszystkich!!

Zakupiłem ostatnio kompletne zawieszenie na przód do mojego golfa.

Silnik 1.8 ABS
Rok produkcji 1993

Zakupione zwieszenie pochodzi od golfa GTI. Elementy które posiadam pokazane są na zdjęciu:

Obrazek

Mam teraz kilka pytań:

1. Czego mi brakuje?? Posłużyłem się ETKĄ ale chce mieć stuprocentową pewność że elementy których szukam są przedstawione w/w katalogu.

Obrazek

Z powyższego zdjęcia wnioskuje że potrzebuje elementy o nr:

23 - chciałbym wiedzieć czy talerzyk(?) który mam obecnie zamontowany( seryjne zawieszenie) może zostać zainstalowany razem z kompletem który posiadam.

28

21

26 ten talerzyk wg mnie już mam ale na rysunku wygląda trochę inaczej niż w rzeczywistości :chytry:

2. Czy podane elementy kupie bez problemu czy pozostaje mi kupienie ich na szrocie??

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.

P.S. Czytałem podobny tematy ale odpowiedzi nie są dla mnie wystarczające.


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Post autor: balon » pt maja 21, 2010 21:54

przeloz wszystko ze starego zawiasu i bedzie dobrze.pod warunkiem ze wszystko masz w nie nagannym stanie.



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » pt maja 21, 2010 22:00

Tyle że obecnie mam seryjne zawieszenie z wersji bodajże GL :bajer: Więc chyba nie pasują części ze starego zawiasu( ale do końca nie wiem i dlatego pytam o radę ) :P Amortyzator który mam obecnie w samochodzie jest trochę inaczej zbudowany.


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Post autor: balon » pt maja 21, 2010 22:13

to z gti jest zapewne troszke krutsze. wiec poduszka powinna pasowac bez problemu. a zeby zlozyc amora ze sprezyna musisz miec sciagacz do sprezyn.



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » pt maja 21, 2010 22:16

Ściągacz mam :bigok: Samoróbka ale zdaje egzamin :D Poduszkę z łożyskiem i tak będę zmieniał na nową bo stara ma luzy( no chyba że tak powinno być??). Potrzebuje jeszcze elementy które napisałem prawda??


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Post autor: balon » pt maja 21, 2010 22:23

na amora idzie sprezyna,odboj, podkladka. talezyk, poducha z lozyskiem i nakretka w ksztalcie tulejki. skrecasz i do auta w aucie sruba samo kontrujac z gory.



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » pt maja 21, 2010 22:31

Tak jest w moim obecnym zawieszeniu. Wg ETKA w golfach z silnikami 2E( czyli z GTI- takie zawieszenie kupiłem) mocowanie jest trochę inne, pokazane na zrzucie ekranu z programu ETKA.

Tutaj masz mocowanie dla mojego amortyzatora który mam obecnie założony.

Obrazek


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Post autor: balon » pt maja 21, 2010 22:42

wedlug mnie mozesz zalozyc to co masz na starym zawiasie. a jesli masz obawy to pytaj w sklepach o te talezyki napewno dostaniesz. pomoglem na tyle ile moglem. wedlug mnie zakladaj takie jak masz w aucie i smigaj,



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » pt maja 21, 2010 22:49

Poczekam jeszcze na opinie innych użytkowników :) Niech wypowiedzą się posiadacze GTI albo osoby które zmieniały zawieszenia na to z GTI :bigok:


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 420 gości