mk3 ponawiam temat z kontrolką oleju i piszczeniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

mk3 ponawiam temat z kontrolką oleju i piszczeniem

Post autor: romek126 » czw kwie 13, 2006 11:44

Nie rozwiązałem nadal swojego problemu. Jeżdżę ponad dwa
miechy z piszczałką i miganiem. Zmieniłem czujniki, silnik po remoncie.
Powołam się na cytat z marca.
KamilW pisze:sprawdz dla pewnosci prawidlowosc dzialania ukladu kontroli cisnienia... wykrec go lekko powyzej 2000 obr i odepnij wtyczke od czujnika 1,8 bara... to pozwoli sprawdzic czy wszystko z obwodem jest ok... jesli brzeczyk sie nie wlaczy to zwiekszaj obroty nadal az sie wlaczy...
Najlepiej gdyby autor ale jeśli ktoś inny wie o co chodzi..
..niejasne jest dla mnie np. czy jeśli brzęczyk się nie włączy to obwód elektr. jest ok? i ma się włączyć przy zwiększonych obrotach?
I jak mają być wkręcone te czujniki tzn. /w ABD oba są w głowicy?/ od zewn. biały czy brązowy?

Stawiam na obwód gdyż miałem drobne kłopoty z instalacją. Wcześniej spalił mi się licznik
z zegarkiem i zaczęłą mi mrugać kontrolka podczas jazdy ale bez piszczenia. Gdy zmieniłem zegary to zaczęło jeszcze piszczeć ale zegarów na razie nie pali.



Awatar użytkownika
Rathass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 20:21
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: Rathass » czw kwie 13, 2006 12:51

mam to samo, miga i piszczy powyzej 2000 obr. czujki wymienione, licznik inny i dalej to samo.



cmu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:57
Lokalizacja: Wroclaw-Opoczno

Post autor: cmu » czw kwie 13, 2006 13:35

Zrób tak:
- włącz zapłon, kontrolka powinna się zapalić
- uruchom silnik, powinna zgasnąć
- zdejmij przewód elektr. z czujnika 0,03MPA (brązowa izolacja) i końcówkę przyłóż do masy. Lampka kontr. musi się zapalić; załóż przewód na czujnik,
- zdejmij przewód elektr. z czujnika 0,18MPA (biała izolacja). Utrzymaj prędkość obrotową silnika powyżej 2500 obr/min dłużej niż sekundę. Lampka kontr. oleju musi się zapalić a buzer musi się odezwać.
Pozytywny wynik tych dwóch kontroli świadczy o tym, że oba czujniki ciśnienia pracują prawidłowo i z układem jest wszystko OK.
Pozdrawiam :bajer:


...::: cmu :::...

romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: romek126 » pt kwie 14, 2006 13:23

Dzięki za szczegółowe instrukcje. Doceniłem je punktem. Wczoraj zmieniałem łożysko, ale trochę też próbowałem z czujnikami jednak nie poszło mi po myśli. Teraz dopiero przeczytałem jak trzeba się za to zabrać.
Zrobię dokładnie jak radzisz. :pub:
Nie wiem tylko czy czujniki nie są zamienione jeśli to ma znaczenie. Bo który ma być bliżej środka silnika biały czy brązowy? /1.4 ABD. czujniki w głowicy/ Chyba że to nie istotne?

[ Dodano: Pią Kwi 14, 2006 13:28 ]
Możesz nie pamiętać i nie wiedzieć bo masz 1.8 ABS



myken2006
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 11, 2006 20:58
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: myken2006 » pt kwie 14, 2006 13:59

Spróbuj odkręcić i przeczyścić podstawę flitra i zmień filtr na MANN.
Ja miałem jakiś czas spokuj, aż założyłem FILTRONA. Znowu zaczeło piszczeć.



cmu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:57
Lokalizacja: Wroclaw-Opoczno

Post autor: cmu » pt kwie 14, 2006 14:31

myken2006 pisze:Spróbuj odkręcić i przeczyścić podstawę flitra i zmień filtr na MANN.
Ja miałem jakiś czas spokuj, aż założyłem FILTRONA. Znowu zaczeło piszczeć.
Zgadzam się z powyższym. Też miałem przejścia z FILTRONem :grrr: Przy wymianie oleju załóż MANNa.
romek126 pisze: Bo który ma być bliżej środka silnika biały czy brązowy?
Sam zauważyłeś, że mam silnik typu ABS a co za tym idzie inne rozmieszczenie czujników, jednak sądzę, że tu główne znaczenie ma kolor izolacji przewodów. Pozdrawiam.


...::: cmu :::...

jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » pt kwie 14, 2006 20:39

romek126 pisze:silnik po remoncie.
a ja proponuje zmierzyć ciśnienie pompy i jak będzie małe zdjąć miske olejową i sprawdzić smok przy pompie

mechanicy często smarują uszczelke silikonem i później silikon skrusza się w misce i zapycha smok



leszekczarny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 13, 2005 19:55

Post autor: leszekczarny » ndz kwie 16, 2006 19:25

z tym problemem walczylem przez rok w passacie iw koncu wymienilem pompe oleju na inna uzywana i mam spokoj mechanik mial zamiar zrobic remont kapitalny silnika cisnienie mierzone manometrem bylo wnormie a zawor pompy mial swoje kaprysy



Awatar użytkownika
jelczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:37
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: jelczak » pn lip 31, 2006 14:59

Wymień czujnik ciśnienia oleju. wysokiego ciśnienia na czujnik 1,4 bar z golfa 3 2.8litra vr6 i już się nie włączy. U mnie działa



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn lip 31, 2006 16:31

Jeżeli jest to w 1.3 (NZ, MH) 1.4 (ABD), 1.6 (silnik ABU) - sprawdźcie kable WN i izolację przewodów od czujnika. Komuś z forum kable WN dawały przebicia, kable czujników też miały lichą izolację, co powodowało przebicia prądu do obwodu czujników.



Tomaszek0021
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 12, 2006 17:10
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Tomaszek0021 » pn lip 31, 2006 21:59

wymień filtr oleju na MANN, pewnie masz filtrona! ja po zmianie jeżdze cicho i spokojnie!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości