Aku mają dobre napięcie, słabo kręci rozrusznikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kamilos_SLU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt lis 07, 2008 18:05
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Aku mają dobre napięcie, słabo kręci rozrusznikiem

Post autor: Kamilos_SLU » wt maja 18, 2010 18:18

Witam, mam do dyspozycji dwa akumulatory które już parokrotnie ładowałem i za każdym razem na początku pare razy auto odpalało, a później raz kreciło rozrusznikiem normalnie jeden obrót poźniej tak jakby rozrusznik zmulony kręcił i po chili strzał i odpala, a tarez kreci tylko zmulonym rozrusznikiem i wogole nie chce wskoczyć na odpowiednie przekręcenie wałem. Dzisiaj wpadłem w posiadanie miernika i sprawdziłem oba akumulatory mają 12.7v (z tego co się orientuję to dobra moc rozruchowa) ktoś mi coś napomknął, że moge mieć zaśniedziałe kable amumulatora, co prawda klemy nie wyglądają za super i kabel od klemy minusowej jest nie zaizolowany i troszeczke może przyczarniał, wyczyściłem klemy i kable i klemy prysnąłem wd40 lecz dalej lekkie zamulanie rozrusznikiem.

Jak myślicie to kable do wymiany idące do rozrusznika moga mieć słabą przepustowość prądu? jutro jeszcze podepne kablami auto z innego auta jak odpali czyli rozrusznik ok

Mam nadzieje, że jest to jasno opisane (to zamulanie to powolne obracanie rozrusznikiem) dzieki z góry za jakąkolwiek odpowiedz, wole wiedzieć na czym stoje zanim podjade do elektryka


moje wozidełko ;)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2375473#2375473

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt maja 18, 2010 18:22

Kamilos_SLU pisze:sprawdziłem oba akumulatory mają 12.7v
sprawdź ile mają podczas próby odpalenia...w moim dwuletnim aku pod obciążeniem rozrusznika napięcie drastycznie spadało i objawiało się to właśnie słabym kręceniem.
Może też sam rozrusznik stawia opór. By trzeba rozebrać i zobaczyć w jakim jest stanie...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt maja 18, 2010 18:31

Kamilos_SLU, Przejrzyj klemy, podpięcia masy do budy i silnika, oczka na rozruszniku. Oczyść. Powodem może być też sam rozrusznik. Czy był przez Ciebie kiedyś regenerowany?



Awatar użytkownika
turek03
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 21:25
Lokalizacja: Pasłęk/Łukszty

Post autor: turek03 » wt maja 18, 2010 18:31

mogły paść tulejki w rozruszniku przez to może mieć ciężko kręcić


:D

Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » wt maja 18, 2010 18:34

Kamilos_SLU pisze:za każdym razem na początku pare razy auto odpalało, a później raz kreciło rozrusznikiem normalnie jeden obrót poźniej tak jakby rozrusznik zmulony kręcił
mi to wygląda na akumulator ...
Jeśli masz możliwość to podłącz od kogoś sprawny aku :)
a jeśli to nie będzie to no to luz na tulejkach jest winny i wirnik ociera o stojan robi zware i ciężko kręci i po kilku kręceniach rozładowuje akumulator, czyli tak jak pisze turek03 :)
Ostatnio zmieniony wt maja 18, 2010 18:39 przez Fox_00, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kamilos_SLU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt lis 07, 2008 18:05
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Kamilos_SLU » śr maja 19, 2010 11:39

Qto, Kamilos_SLU napisał/a:
sprawdziłem oba akumulatory mają 12.7v

sprawdź ile mają podczas próby odpalenia...


Ok dzieki wszystkim za odpowiedz, a ile powinien mieć aku mocy podczas próby odpalenia?


moje wozidełko ;)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2375473#2375473

Awatar użytkownika
Dehumanizer
Shadow Man
Shadow Man
Posty: 188
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dehumanizer » śr maja 19, 2010 19:43

podjedz do elektryka lub sklepu z akumulatorami na pomiar pradu rozruchu w aku. Mogą byc w obu tych aku za słabe. Porównaj wtedy ile powinny miec. Mi w starym aku pozostało tylko 300A teraz mam 530A. Ale rozrusznik tez musiałem wymienic.



smolka007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 15:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: smolka007 » śr maja 19, 2010 19:59

w tym co kolega pisze to nie akumlator bo mi tez sie to samo dzieje i u elektryka mialem i akumplator mam nowy


Kiedy Spotkamy Sie Na Zakrecie.. Juz Bokiem Bedzie...:D


Ludzie!!!!
Uwaga!!!
Na Drodze Jak Z Zakretu Wychodze xDDD

Moja Bestia;

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=330547

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości