skrzynia biegów - gwizdy, chrobotanie i wyskakująca 5-tka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

erem2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 14, 2008 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

skrzynia biegów - gwizdy, chrobotanie i wyskakująca 5-tka

Post autor: erem2 » śr maja 19, 2010 12:31

Witam,

Czytałem podobne tematy, ale w żadnym nie znalazłem takiej kumulacji objawów jak u mnie.

Od dawna na piątym biegu, po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów słychać było jsakieś gwizdanie. Jednak tylko w momencie, gdy wciśnięty był pedał gazu. Gdy gaz się odpuściło, to gwizd ustawał.

Niedawno wybrałem się na dłuższą przejażdżkę po autostradzie. Po ok 100-130km przejechanych z prędkością mniej więcej 120km/h, po raz pierwszy wyskoczyła mi "piątka". Myślałem, że to jednorazowy wybryk, ale po chwili było to samo. Próbowałem jeszcze kilka razy, ale nic nie pomogło. Gdy jechałem z prędkością ok 90-100km/h - było ok. Można było jechać na piątym biegu. Gdy trochę przyspieszyłem - piąty bieg wyskakiwał.

Po dwóch dniach, gdy samochów prawie cały czas stał, znowu jechałem autostradą i znów było to samo - po ok 100 przejechanych kilometrach zaczęły się problemy z piątym biegiem. Przejechałem trochę przytrzymując drążek, ale następnie, przy redukcji biegów myślałem, że nic nie wskoczy. Udało mi się włozyć"jednynkę" dopiero po całkowitym zatrzymaniu auta.

Inne objawy jakie od tamtej pory zauważam są takie:
- wspomniane gwizdanie się nasiliło,
- biegi wchodzą jakby trochę ciężej (szczególnie 1)
- słychać jakiś szum/chrobotanie, przy jeździe na obojętnie którym biegu,
- 5-tka zaczęła wyskakiwać po przjechaniu ok 100km, ale przy prędkości ok 90km/h

Będę wdzięczny za wszelkie porady i diagnozy. Da się jeszcze tą skrzynię podkurować, czy juz raczej do wymiany?

Pozdrawiam,
Erem
Ostatnio zmieniony śr maja 19, 2010 13:07 przez erem2, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kurczepieczone » śr maja 19, 2010 13:21

Skrzynie pewnie da się naprawić, pytanie tylko ile przekroczy to koszt używanej. Z drugiej strony używana skrzynia też może być już wymęczona. Wszystko zależy od tego, czy chcesz mieć zrobione porządnie, czy tanio ;)



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » śr maja 19, 2010 20:52

Nom odpowiedz jest bardzo prosta.. wymiana skrzyni biegów..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » śr maja 19, 2010 20:58

skrzynia jest już zajechana... olej w niej w ogóle jest?? Myślę, że jedyne sensowne rozwiązanie to wymiana skrzyni i zapewne sprzęgła przy okazji jeśli jest zjechane


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości