[Felicia 1.6 AEE Magnetti Marelli] Nierówna praca silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
witus29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 14:32
Lokalizacja: małopolska/wadowice
Kontakt:

Post autor: witus29 » wt maja 18, 2010 22:56

pegasus_sis pisze:W tej chwili zastanawiam się nad kupnem AEE z Octavii, Seata albo Polo i zrobieniu swapa...
To wyjdzie chyba taniej niż "naprawy" starego :crazy:
Polo ma mniejszy dół silnika "na małą skrzynię"


Głupców się nie żałuje ,bo nikt ich nie sieje tylko sami rosną.

ewka007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ewka007 » śr cze 30, 2010 11:42

Witam serdecznie!
Piszę, bo też mam problem i już nerwy mi wysiadają albo raczej kasy coraz więcej ubywa :bajer:
Mam golfika III, silnik benzyna 1,6, oznaczenie AEE
Spadające obroty przerabiałam i tylko czyśczenie coroczne przepustnicy to reguluje.
Teraz problem polega na czymś innym,a mianowicie:
pewnego dnia rano wyjechałam do pracy i w drodze (przejechane ok 500m) autko nagle zgasło, nawet nie wiedziałam kiedy - dopiero po braku wspomagania kierownicy i hamulców zorientowałam się że silnik nie pracuje. Zatrzymała sie na boku, próbowałam odpalić ale nic, wezwałam kolege, ten po przyjezdzie śmiało autko odpala, ale po przejechainiu 200m sytuacja się powtarza. Autko spedziło dzień u mechanika, który dokonał czyszczenia pompy paliwa ( diagnostyka wykazywała zwarcie z masa, błąd wtryskiwaczy cyl.) autkiem pojeżdziłam 2 tyg i kolejny objaw był taki ze nie gasł podczas jazdy ale nie zapalał jak się silnik zagrzał ( po przejechaniu kilku km). Wczoraj autko rano odmówiło całkowitego zapalenia. Silnik kręci ale nie zapala. Brat podpiął pod kompa i wyskakuje błąd na 1 wtryskiwaczu cylindra - pozostałe bez błędu.
Czy rzeczywiście tak sie może dziać?? Czy wymieniając ten jeden wtryskiwacz bęzie palił? Gdzie taki wtrysk można kupić???
Jeżeli możecie pomóc to dziękuję z góry



Awatar użytkownika
Marcinus29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 26, 2008 11:07
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Marcinus29 » śr cze 30, 2010 12:06

Jak błąd to wina wtryskiwacza mogę ci całą listwę wtrysków sprzedać ale od AEX leży nie potrzebna.


[url=http://img69.imageshack.us/i/r32ocsignpanelligna.jpg/][img]http://img69.imageshack.us/img69/2773/r32ocsignpanelligna.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
witus29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 14:32
Lokalizacja: małopolska/wadowice
Kontakt:

Post autor: witus29 » śr cze 30, 2010 21:55

ewka007 pisze:Gdzie taki wtrysk można kupić???
Jeżeli możecie pomóc to dziękuję z góry
Kiedyś pytałem to:
- serwis skody 460zł
- serwis vw 550zł

Najprościej i najtaniej to kupić całą używaną listwę :bigok:
Ostatnio zmieniony śr cze 30, 2010 21:55 przez witus29, łącznie zmieniany 1 raz.


Głupców się nie żałuje ,bo nikt ich nie sieje tylko sami rosną.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 457 gości