Problem z silnikiem, obroty.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Problem z silnikiem, obroty.

Post autor: Grabnięty » wt maja 18, 2010 17:58

Witam Wszystkich ponownie, tym razem sprowadza mnie tu problem chyba silnika, mianowicie dzisiaj jadąc przed chwilą dziwna sprawa, wrzucam trójkę, gaz do 3 tys. i cały Golfik drga, jak by się dławił, skrzynia mocno skacze, efekt też pojawia się na dwójce, wyższego biegu nie wrzucałem. To samo na gazie, bez różnicy.
Chciałbym się Was poradzić co to mogło się podziać? Stał dwa dni a leje trochę sporo ostatnio, wcześniej nim jeździłem, to spore kałuże, może coś zalało? Nie wiem czy to pasek ślizga, czy może to być wina kończącej się uszczelki pod głowicą?
Na biegu jałowym elegancko się wkręca na obroty, problem jest po wrzuceniu biegu, może sprzęgło?

Golf MK3 1.6 ABU

Będę wdzięczny za każdą pomoc/diagnozę.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wt maja 18, 2010 18:31 przez Grabnięty, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 18, 2010 18:36

Może nie pali na któryś cylinder. Osusz porządnie kopułkę , fajki, kable świece może ustapi bez inwestycji.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grabnięty » wt maja 18, 2010 21:36

Dzięki, od tego zacznę, jak nie to bede napierał tutaj...



krzysiek2201-k1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt lut 19, 2010 20:03
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: krzysiek2201-k1 » wt maja 18, 2010 22:21

Mnie też sie zdaje że nie pali na którymś garze. Ja tak miałem w swoim 1.6. Po ostrej jeżdzie po tych kałużach też zaczął sie tak zachowywać ale w moi m przypadku wystarczyło wysuszenie kabli WN i wszystko wróciło do normy. Takie są niestety skutki braku osłon pod silnikiem ale cóż...
Pozdrawiam



hubson77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lis 25, 2009 22:53
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: hubson77 » wt maja 18, 2010 22:48

Witam wszystkich mam problem z golfem III 2e
samochód szarpie na wolnych obrotach ok 1000, po wysprzegleniu obroty spadają czasem do zera, potrafi też gasnąć. ogólnie obroty trzyma czasem na 800, czasem poniżej. wszystko co związane z zapłonem zostało wymienione, dolot również jest szczelny, czyżby to silniczek krokowy? objawy te są niezależnie od temp silnika, po przeczyszczeniu silniczka jakby troche się poprawiło ale na chwile. ostatnio na włączonym zapłonie odłączyłem i podłączyłem kilka razy kostkę, słychać było, że coś tam klika, czy można sprawdzić w jakiś sposób silniczek krokowy. będę wdzięczny za pomoc. DZIĘKI.


...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 18, 2010 23:14

Jeśli brzęczy na zapłonie to elektrycznie jest sprawny. Ale żeby go wyczyscić to niestety trzeba go rozebrać, sa takie zagniecenia trzymające obie połowy w kupie, trzeba je naiwrcić, delikatnie zbić grubszą cześć z cienszej i tam zobaczysz ile syfu czarnego jest to czyszczenia. Z tym że nie koniecznie to pasuje na krokowy. Możesz mieć jednak źle zapłon ustawiony. Brudny krokowy zwykle objawia się przygasaniem, nawet gasnięciem po puszczeniu gazu i wysprzegleniu, ale jak już obroty sie ustabilizują to powinien pracowac płynnie nie szarpać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

hubson77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lis 25, 2009 22:53
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: hubson77 » czw maja 20, 2010 20:05

Jak przemyłem go w benzynie to kupa syfu z niego wyleciała.. co prawda przy zapłonie też było grzebane, jak miałem padnięty czujnik halla to mechanik ustawiał zapłon na słuch... powiedział że powinno być dobrze bo nie miał lampy stroboskopowej. Kilka dni temu byłem u niego przedstawiłem objawy i nic niestety nie wymyślił jak wspomniałem o zapłonie to powiedział, że nie powinien się tak zachowywać... już naprawdę mam tego dosyć, chyba będę musiał do porządnej stacji diagnostycznej pojechać żeby zapłon ustawili bo sam nie chce jeszcze bardziej rozstroić. Powiem jeszcze, że samochód nie ma problemów z przyspieszaniem idzie tak jak powinien, na wysokich obrotach też jest ok. Czasem tylko jak jest zimny i zmieniam bieg przy około 3 tys obrotów to też porządnie szarpnie.
szkoda mi w ciemno wywalić 250 zł za krokowy.. "Paweł Marek" a wiesz jak sprawdzić ten krokowy bez rozbierania? jest jakaś metoda?


...

neron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 19, 2010 20:04
Lokalizacja: wałcz

Post autor: neron » czw maja 20, 2010 22:15

golf 3 1.4 monohttp://forum.vwgolf.pl/images/smiles/mk3blue.gif szarpie na wolnych obrotach pomocy :mk3: :mk3: :mk3:



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grabnięty » ndz maja 23, 2010 11:58

U mnie wymieniłem komplet, czyli kopułkę, palec, świece i kable, wszystko wróciło do normy.
Dzięki panowie za pomoc.
Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 410 gości