Sprzeglo uszkodzone(slizga)Auto nie jedzie stoi w miejscu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 22, 2008 18:58

mendrek pisze:jutro ide sprzeglo wymienic bo sie okazalo ze jest uszkodone nosilem do mechanika i mówil zeby zamienic na tarcze i sprzeglo bo docisk jest dobry. Najprawdopodobiej jest ze zlego materialu zrobione i sie slizga.
rasumując wydaje mi się że bajeczki, a uzkodzenie jest w skrzyni. Sprzęgło w VW nie psuje się w jednym momencie tylko stopniowo. Na ogół .


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maly lili boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn gru 10, 2007 23:25
Lokalizacja: ruciane nida

Post autor: maly lili boy » śr paź 22, 2008 19:35

W moim mk2 1.6D model skrzyni FF niedawno mialem ten sam przypadek. Tylko ze oleju troszke ubywalo ale niadobor uzupelnialem. Pewnego dnia nagle jakby sprzeglo zaczelo sie slizgac. Pomyslalem pewnie przez zimering olej sie saczyl na tarcze stad sie slizgala. Docisk byl caly:chytry:
Okazalo sie ze faktycznie tarcza cala byla ale troche upaprana w oleju, wiec najpierw wymienilismy zimeringi na polosiach i w skrzyni. Zlozylismy wszystko i lipa :grrr:
Po rozbiorce skrzyni wyszlo na jaw ze to lozysko w srodku skrzyni :bigok:



Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » śr paź 22, 2008 20:23

jutro sie okaze. POZdrawiam jak co to skrzynie rozbiore hehe i bedzie zglowy



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr paź 22, 2008 20:27

mendrek pisze:jutro ide sprzeglo wymienic bo sie okazalo ze jest uszkodone nosilem do mechanika i mówil zeby zamienic na tarcze i sprzeglo bo docisk jest dobry. Najprawdopodobiej jest ze zlego materialu zrobione i sie slizga.
Nazwe to dwoma słowami - Ale cyrk.
Pewno skrzynia padła , moze mechanizm różnicowy. Bo raczej 2 przeguby na raz nie strzalają a wogóle usłyszałbys chroboty z okolic kół.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » śr paź 22, 2008 20:39

Ale wiem ze to jest dziwne to czemu po zlozeniu wszystkiego do kupy nadal moglem wrzucac biegi bez wciskania sprzegla 3 razy to samo rozbieralem z mechanikiem i sie poprostu zdenerwowalismi. Wiec podsumowujac jakby bylo sprzeglo dobre to bym nie mógl wzucac biegów bez zprzegla tylko zgrzyt bym slyszal. Wiec co powiecie



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » śr paź 22, 2008 20:56

Bo raczej 2 przeguby na raz nie strzalają
Muszą strzelić dwa aby przestał jechać? :hmm:



Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » czw paź 23, 2008 09:51

Panowie juz nie wiem co mam robic auto stoi sprzeglo zdalem do reklamacji 14 dni czekania. Nie wiem czemu ale jak sprawdzalismy skrzynie to wychodzi ze jest dobra. Wszystko sie kreci tak jak powinno. Doradzcie cos. Prosze o pomoc. Chyba zajde i kupie sama tarcze valeo i lozysko, a kase oddadza za tamto
Ostatnio zmieniony czw paź 23, 2008 11:29 przez mendrek, łącznie zmieniany 1 raz.



Macinek1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 07, 2010 15:54
Lokalizacja: La

Post autor: Macinek1990 » wt maja 18, 2010 12:09

No własnie ja mam ten sam problem. tzn wczoraj jak jechalem to mi zgasł i po odpaleniu juz zadnego biegu nie było... tylko u mnie nie słychać zadnego odgłosu... tzn słychac jakby cały czas stał na biegu jałowym. prosze pomóżcie. bede wdzieczny


Predkość podtrzymuje adrenaline, adrenalina życie.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 106 gości