Skrzynia biegów 1.6 DLP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

Skrzynia biegów 1.6 DLP

Post autor: lolek » pn maja 17, 2010 20:23

Witam!

Dzisiaj jadąc do pracy z samochodem było wszystko w porządku, nie wydawał żadnych niepokojących odgłosów. Po południu pojechałem do pobliskiego sklepu i ku mojemu zdziwieniu coś zaczęło zgrzytać (tak jakby tarcie metalu o metal,jakby jakieś tryby...), byłem trochę zdezorientowany, już przy samym wyjeździe z parkingu na jedynce zaczęło coś zgrzytać na dwójce chyba też, nie przekraczałem 30-40 km/h. Zaparkowałem samochód pod sklepem, zgasiłem, patrze pod spód nic nie kapie, nic nie śmierdzi. Dobra odpalam i wracam z powrotem nadal to samo myślę "nie tylko nie skrzynia".Zostawiłem samochód na parkingu na godzinę, no i nadeszła pora wracać do domu, ku mojemu zdziwieniu chrobotanie ustało nic nie było słychać, próbowałem kilka razy ruszać zatrzymywać się i nic nie słyszę wrzucam 2 , 3 ,4 nic zero niepokojących odgłosów, cała podroż do domu ~ 15 km przebiegła bez żadnych problemów i niepokojących odgłosów . Dodam że miesiąc temu kupiłem z rozbitka z niemiec skrzynie o symbolu DLP wyglądała na "świeżą". Biegi wchodzą rewelacyjnie nic nie przycina (w poprzedniej poszły nity i rozwaliły blok skrzyni w dwóch miejscach). Czy w tym wypadku również mogą to być nity?
Słyszałem że nit potrafi się urwać i rozwalić cały mechanizm(tak się też stało w mojej przedniej skrzyni), bądź też może być tak, że pojeździ się nawet miesiąc czy dwa z nadpękniętym nawet blokiem silnika bez żadnych szmerów, zgrzytów i nagle bach ..

Bardzo proszę o jakąś informację bo nie wiem czy jeździć tym samochodem czy sprzedać go, bądź spróbować odratować skrzynie, jeśli jest taka możliwość (choć nie mam już chyba na to ochoty po 3 skrzyni w tym samochodzie...)



Awatar użytkownika
Guciu88
VW ADDICT
VW ADDICT
Posty: 90
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 20:56
Lokalizacja: DB
Kontakt:

Post autor: Guciu88 » wt maja 18, 2010 07:29

Musisz wiedzieć że sprawna skrzynia biegów to podstawa zachowania bezpieczeństwa w samochodzie. Powodów może byc wiele. Od jakiegoś wióra który gdzieś się tam pałęta i czasami wpadnie miedzy zębatki po synchronizatory ( zależy jak się ułożą) jak również olej w skrzyni. Przyczyn awarii skrzynii może być mnóstwo. Jeśli jesteś maniakiem VW to walcz o zdrowie swojego Golfika. :green_fuck:


Skoda - Simply Clever! :]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 275 gości