nie chce odpalić, wilgoć???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

nie chce odpalić, wilgoć???

Post autor: ace-mati » pn maja 17, 2010 10:23

Witam. Mam golfa 1.6 RF +LPG i pojawił się w nim bardzo denerwujący problem, otóż w zeszłym tygodniu jak był zimny to szarpał od 1000 do 2000 obr/min gdy się nagrzał wszystko było ok. Dodam że działo się to zarówno na benzynie jak i gazie, zwłaszcza w deszczowe dni. A dziś mój golf w ogóle nie chce zapalić, przy pierwszej próbie strzelił w gaźnik a teraz już nic nawet nie pyrknie, :helm: Czym to może być spowodowane??? Dodam że świece były wymieniane ok 8-9tys km temu, przewody strach się przyznać ale jakieś 2 lata temu, kopułka i palec nie były wymieniane za mojej kadencji czyli podejrzewam że są starsze niż 3 lata.



ps. w akcie desperacji zepchnąłem go z dość wysokiej górki żeby spróbować go odpalić a on :ass:



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » pn maja 17, 2010 10:46

podepnij swiece pod kabel wych od cewki idacy do aparatu i zobacz iskre i na bank jej nie bedziesz miał co za tym idzie wymien cewke..
Ostatnio zmieniony pn maja 17, 2010 10:48 przez Vii, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » pn maja 17, 2010 11:04

Iskra z cewki jest ale już na przewodach jest lipa. Iskra jest baaardzo mała i w dzień ciężko ją w ogóle dostrzec



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn maja 17, 2010 11:18

Przegląd kopułki i palca pod kątem nadpaleń. A najlepiej wymiana. To nie duży koszt, kilkadziesiąt złotych.



p1szary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 21:52
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: p1szary » pn maja 17, 2010 11:30

Kolego ten sam problem przerabialem w mk II 1.3 na wtrysku. prawdopodobie nie masz osłony pod silnik?? Jezeli ci przerywa i nawet nie chce odpalac masz przewody wysokiego napiecia do wymiany. Tylko zaznaczam ze nie zaluj na nie kup porzadne boscha najpierw bawilem sie w tanie zamienniki ale dawaly rade tylko przez jakies 2-3 tygodnie i problrm powracal na boschu przechulałem cały rok i nic, Proponowałbym ci wymaiane w parze z kopułką. A odnosnie tejosłony pod silnikem to czy jezeli jedziesz w deszczu równiez nie zaczyna ci przerywac??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości