Problem ze wskazówkami licznika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Problem ze wskazówkami licznika

Post autor: Jajcek » ndz maja 16, 2010 18:07

[MK2] Mam problem ze wskazówkami w liczniku. Wskzówki są oryginalne (nigdy nie podmieniane na inne) i od niedawna zauważam iż jak stuknę w deske rozdzielczą to wskazówki opadają i wskazują zaniżone wartości. Wiem jak załozyć wskazówke od prędkościomierza (jest specjalne oznaczenie na tarczy) ale od obrotka to już nie takie proste gdyż oznaczenia brak. Może mi ktoś podsunąć pomysł jak je prawidłowo założyć by nieprzekłamywały??? Stwierdzam też iż po wymianie regulatora napięcia w alternatorze obrotek wskazuje wyższe wartości niz poprzednio



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz maja 16, 2010 18:30

ustawienie wskazówki obrotka jest proste , tylko uciążliwe , podpinasz do auta zegar bez obudowy , wskazówka obrotka delikatnie założona na ośkę , palisz autko i gasisz , jak wskazówka juz sie opusci , to wtedy zdejmujesz i ustawiasz , potem jeszcze ze dwie próby ,poprawki i powinno się udać , czasem udaje się za pierwszym razem , a co do zawyżania obrotów , to sprawdź czy masz regler o tych samych parametrach , jak miałeś na 14,3 V , a założyłeś na 14 , 5 lub inny , to może delikatnie cyganić



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości