Wymiana rozrzadu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Wymiana rozrzadu

Post autor: MaSa_Golf » wt kwie 11, 2006 23:34

Chce wymienc rozrzad, ale nie wiem czy samemu sie za to zabrac czy leciec do mechanika:/

Wiekszosc napraw w golfiku robie sam, np. wymiana termostatu, wymiana amorkow, paski, plyny itp. ale przed wymiana rozrzadu mam troche stracha i nie wiem czy podjac sie tego samemu czy dac mechanikowi??
Jestem mechanikiem samoukiem :P czyli wszystko co robilem do tej pory to robilem na podstawie ksiazki serwisowej z wyksztalcenia to ja technik elektronik jestem :P

Probowac zaoszczedzic kilkadziesiat zlotych czy lepiejod razu dac to mechanikowi??



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » śr kwie 12, 2006 01:21

wymiana rozrządu nie jest wielkim problemem gdyż są dobrze poznaczone elementy
ale proponuje pojechac do kogoś ze znajomych machaników albo kogoś kto się na tym zna jak masz możliwość i zrobić to samemu tylko pod jego nadzorem (ja tak wymieniałem swój pierwszy rozrząd) i on ci wszystko krok po kroku objaśni w trakcie roboty a na następny raz już będziesz wiedział co i jak


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr kwie 12, 2006 07:38

Mysle ze sobie poradzisz... jesli zrobisz wszystko tak jak w ksizce pisze i bedziesz ostrozny to sobie poradzisz... nie taki diabel straszny jak go maluja :) powodzenia



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Wymiana rozrzadu

Post autor: el Kopyto » śr kwie 12, 2006 07:41

Soczek pisze:Chce wymienc rozrzad, ale nie wiem czy samemu sie za to zabrac czy leciec do mechanika:/

Wiekszosc napraw w golfiku robie sam, np. wymiana termostatu, wymiana amorkow, paski, plyny itp. ale przed wymiana rozrzadu mam troche stracha i nie wiem czy podjac sie tego samemu czy dac mechanikowi??
Jestem mechanikiem samoukiem :P czyli wszystko co robilem do tej pory to robilem na podstawie ksiazki serwisowej z wyksztalcenia to ja technik elektronik jestem :P

Probowac zaoszczedzic kilkadziesiat zlotych czy lepiejod razu dac to mechanikowi??
Słuchaj ludzie samoloty budują i na księżyc latają, a ty sobie z rozrządem nie poradzisz. Zrób powoli i dokładnie i na pewno się uda. to nie jest wielka filozofia


pozdrowienia el Kopyto

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr kwie 12, 2006 09:23

Proponuje dac mechanikowi ewentualna pomyłka moze duzo kosztaowac ://



greg

Post autor: greg » śr kwie 12, 2006 16:26

Soczek, więc tak - przede wszystkim potrzebujesz klucz do napinacza lub szczypce segera( http://sklep.avt.com.pl/go/_search/full ... ch_by=name ) + klucz 13 (wskazany jest też dynamometryczny) + klucz 10 (do odkręcenia pokrywy zaworów)+ śruba o ile pamietam 10 - no chyba że masz wkręcany trzpień do blokowania koła pompy paliwa. Jak bedziesz miał to wszystko przygotowane to mozesz robić.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr kwie 12, 2006 21:18

greg pisze:klucz 13 (wskazany jest też dynamometryczny) + klucz 10 (do odkręcenia pokrywy zaworów)+ śruba o ile pamietam 10 - no chyba że masz wkręcany trzpień do blokowania koła pompy paliwa
Szynę do blokowania wałka rozrządu i klucz 24 ;) Poszukaj dobrze, wszystko było opisana w postach,ze szczegółani,powodzenia!P.S.Nie kupuj taniego paska,to żadna oszczędność!No i wymiana nie po 120 tys km ;)



greg

Post autor: greg » śr kwie 12, 2006 22:07

stonefree, widzisz zapomniałem o blokowaniu wałka rozrządu...



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » śr kwie 12, 2006 22:16

wymienia sie bardzo szybko podwarunkiem ze masz w/w narzedzia
wymien razem z napinaczem jak ci stary pojdzie moga byc przykre konsekwencje



frytek43
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn gru 12, 2005 10:04
Lokalizacja: Jastrzebie zdrój
Kontakt:

Post autor: frytek43 » śr kwie 12, 2006 22:19

i pamietaj o ZNAKACH to najwazniejsze powodzenia


Jezeli pomoglem daj punkt:)

ignac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn lis 22, 2004 22:33
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Post autor: ignac » śr kwie 12, 2006 22:50

uwierz w siebie ,zrobisz to ,ja wymieniłem sobie sam w TDi -ku ,tylko na sprawdzenie kata podjechałem na Vaga



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości