MK III na zimnym kopci i nie wchodzi na obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr kwie 12, 2006 12:39

fuks pisze:mi wlasnie fachowcy tak spierniczyli robote od gazu, ze zalozoli mi niby instalcje II genreacji ale nie mam komputrera tylko na tym przewodzie mam ten silniczek krokowy. Wiec jak to jest? mi takze na zimnym przerywa, da rade u mnie zrobic ta emulacje na masa??
Dziwne troche, masz silniczek krokowy na przewodzie gazowym a nie masz komputera??? A przewody masz poprowadzone od tego silniczka krokowego (attuator) i gdzie sa poprowadzone???? Ale mniejsza o to - jeżeli nie masz komputera LPG to nie da sie emulować, bo to własnie komputer LPG emuluje sonde lambda (udaje sonde lambda przy pracy silnika na LPG) i w tymże komputerze LPG ustawia sie sposób emulacji. Także zmien gazowników, pojedź to jakis normalnych gości.
I masz w sumie dwa wyjścia:
albo zostajesz przy instalacji 1-generacji (bez komputera) i wtedy trzeba resetowac za każdym udpaleniem auta komputer benzynowy bo w czasie jazdy na LPG jest on ogłupiany złymi odczytami z sondy i łapie przez to błędy i potem źle interpretuje skład mieszanki i zwikesza dawke benzyny przez co auto potem jest zalewane benzyną i na zimnym kopci szarpie dławi sie muli itd itp,
albo niech ci zakładaja komputer LPG i podpinaja pod ten silniczek krokowy , pod sonde lambda , ustawią poprawnie emulacje i po krzyku!

[ Dodano: Sro Kwi 12, 2006 12:44 ]
Ale pierwsze i podstawowe pytanie, czy sonde lambda masz sprawna w tej chwili na 100% ??? Bo od tego trzeba by było zacząć !



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » śr kwie 12, 2006 15:25

mam zwykla srube czyli mam I generacje. w takim razie powiedzcie gdzie moze byc ten przekaznik bo ja zadnego nie widze ani pod maska ani pod deska.moze ktos da jakies fotki jak to powinno byc zamontowane i gdzie podlaczone. pozdrawiam i czekam n Wasze sugestje mail koowalek@o2.pl



Awatar użytkownika
OlekChw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 02, 2006 09:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: OlekChw » czw kwie 13, 2006 16:02

Witam, najfajniejsza instalacje to mam chyba ja :) moja instalacja to ponoc II generacja ale z tego co sie dowiaduje to imitacja II generacji. Mam silnik krokowy na wezu gazu z kabelkami ktore ida do emulatora sondy, ale co ciekawe jest tez sruba! gazownik jak ustawial mieszanke gazu poslugiwal sie ta sruba wiec ten silnik krokowy to chyba wielka lipa, zeby instalacja przeszla przeglad. Ciekawe jest ze samochod jezdzil na gazie i benzynie idealnie przez jakis rok czasu, potem stopniowo zaczelo sie chrzanic na benzynie... Odpala na zimnym silniku na benzynie, jak sie zagrzeje to sie zalewa przy odpalaniu, czyli odwrotnie niż wszyscy tu piszą. Sam nie wiem co z tym poczac, montowac przekaznik czy nie, czy moze sprzedac tego golfa... Pozdrawiam


Nie zadzieraj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości