Czy to jest notlauf ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

simon19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 24, 2009 04:12
Lokalizacja: Szyk

Czy to jest notlauf ?

Post autor: simon19 » czw maja 13, 2010 16:54

Czasem przy moim autku brakuje mi mocy pomimo tego że wciskam gaz do dechy. Jeżdżę na ekodieslu a brat ostatnio pożyczył autko i nalał vervę i narazie nie ma problemu z brakiem mocy i mam w związku z tym pytanie czy przeczyszczenie zawór n 75 powinno wystarczyć ? P.S. Ktoś sprawdzał lub wie na czym lepiej jeździć czy na ekodieslu czy na vervie ( wiem tyle że ekodiesel tańszy a na vervie więcej się przejedzie a chcę mieć potwierdzenie i co jest lepsze dla silnika)



zebra2008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:54
Lokalizacja: EPJ

Post autor: zebra2008 » czw maja 13, 2010 17:04

kolego polecam zabieg czyszczenia kolektora ssacego
bedzie ladnie ciagnol na wszystkich biegach



simon19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 24, 2009 04:12
Lokalizacja: Szyk

Post autor: simon19 » czw maja 13, 2010 17:09

brak mocy nie jest zależny od biegu więc nie wiem czy to coś da



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » czw maja 13, 2010 17:16

Bez logów dynamicznych raczej nikt nie powie co się dzieje. Można też przy okazji błędy sprawdzić.

A na eko- (bio-) dieslu musi gorzej jeździć, bo ma niższą wartość opałową.



Awatar użytkownika
JMdesign
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 15:04
Lokalizacja: Płd. Wsch. PL

Post autor: JMdesign » czw maja 13, 2010 17:19

simon19, co do braku mocy to sprecyzuj jakoś bardziej jak się to objawia - wówczas będzie łatwiej coś w temacie znaleźć. Co tam wogóle masz za silnik? Może to SDI i dlatego moc niezadowalająca? :bajer:
Jeśli jednak turbina jest, to opisz czy ona wogóle się załącza, czy brak mocy występuje przez cały czas.
Mój łapał muła ale pomogło rozruszanie sztangi. Nie zaszkodziłoby oczywiście (jak wspomniał zebra2008) dodatkowo przeczyszczenie kolektora.

Powodzenia!



simon19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 24, 2009 04:12
Lokalizacja: Szyk

Post autor: simon19 » czw maja 13, 2010 19:47

zebra2008 pisze:kolego polecam zabieg czyszczenia kolektora ssacego
bedzie ladnie ciagnol na wszystkich biegach
dobra ale gdzie jest coś takiego i jak to wygląda w golfie 4 rocznik 98 1.9 TDI ? Brak mocy występuje gdy jadę pod długą i ostrą górkę lub gdy wcisnę mu za dużo gazu tzn gdzieś tak powyżej 4tys obrotów. Dodam jeszcze że dawniej nieraz sam dodawał mi gazu i naprawiając go zmienili sterowniki na takie że mam więcej KM a miałem 90KM. Co do logów dynamicznych to jakiego kabla mam szukać na np. allegro ? Chyba że ktoś jest z okolic Szyku albo Limanowej i posiada coś takiego na wypożyczenie ?
Może być coś takiego ?
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2010 19:52 przez simon19, łącznie zmieniany 1 raz.



d200d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 29, 2009 21:59
Lokalizacja: www

Post autor: d200d » czw maja 13, 2010 20:26

W odpowiedzi do tematu (mam nadzieje ze ktos skorzysta z tego to ja tutaj opisze swoje doświadczenia golfa IV 90km TDI :)

1. Jade 140 -- i bum :) moc spada i rozpędza się tylko do 120 ...
2. zjeżdzam na pobocze.. gasze silni.. odpalam i znowu golf jak rakieta :))
3. jade 150 .. 160... 140.. 120.. i znowu 140 i znowu mułowaty aż do zgaszenia :)
4. objawy leczyłem czyszczeniem n75:)
Efekty: działał 1 dzien normalnie potem znowu notlauf
5. zakup nowego n75 bo po czyszczeniu wygladało jakby to było to.. :)
Efekty: dalej notlauf i jeszcze gorszy niż na n75 oryginałku :)
6. Wymiana przewodów ciśnienioowych turbo..
Efekty: nic :P
7. Wymiana turbiny na "poregeneracyjną"
Spoookój.. brak problemów... zapomniałem już o notlaufie :) jadę i sie nie martwię

PS: Jak każdy człowiek na początku sprawdzałem wszystko aby nie zapłacić za wiele :) wiadomo nikt pieniążków nie ma za wiele :) i napewno My którzy tu piszemy :) bo gdybysmy mieli full :P to byśmy olewali forum.. pojechali do serwisu i mieli głeboko w d... co nam siadło w aucie :) a pisze to bo nie lubie komentarzy "jedz do mechanika " :P hiih

Kolego.. opisałem Ci co było u mnie.. wnioski wyciągnij sam..
Kieruj się tym co ja robiłem.. czyli najpierw jesli podejrzewasz notlauf to czyść n75.. mozesz go zamienic z tym czarnym od egr i tez sprawdzic.. itd.. na koncu wiem że boli.. ale niestety jesli nic nie pomaga to nie unikniesz czyszczenia turbinki :)

No a reasumując jesli chodzi o notlauf to tak to wyglada... :) no i jeszcze podłącz pod Vaga.. :) tam tez cos wyskakuje :) ale to akurat jak dla mnie była zbyt ogólna informacja :) bo było o ciśnieniu :) hiih wiadomo.. vag nie napisze w falut" WYMIEN TURBINE BO SIE SPIER... " :D


A to co opisujesz to moim zdaniem nie notlauf.. bo bys bez resteta silnika nie odzyskał mocy... :) hm... u ciebie to raczej jakis trefny Virus :)) ( to też się zdarza i naprawde miesza :) w passacie 3bg wgrałem virusa..a potem standarda.. a potem miałem brak mocy... hehe okazało się ze virus był O.K u tego tunera.. ale juz mapa standardowa dawek dla ECU to juz miał jakos trefną :) a jak bedziesz u mechanika to zacznij mu opisywac usterke od tego ze Twój ECU ma virusa na wiecej koni :) im to pomaga rozgryść problem czasami :)
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2010 20:30 przez d200d, łącznie zmieniany 1 raz.



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » czw maja 13, 2010 20:38

Z tą zamianą zaworków to tylko w ALH można się bawić.
A odnośnie wirusów, kiepski może stanowić nie lada problem...



simon19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 24, 2009 04:12
Lokalizacja: Szyk

Post autor: simon19 » czw maja 13, 2010 20:44

Jak moc mi spadnie to spróbuję zjechać na pobocze i zapalić go ponownie zobaczymy czy to co da. Jak skończy mi się verva w baku to będę próbował co i jak. Co do turbiny to niedawno była regenerowana (tylko nie wiem czy rok to jest niedawno :) ) a swoją drogą to szkoda że vag tak nie pisze :)



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » czw maja 13, 2010 20:48

Jak osłabnie podczas jazdy wcale nie trzeba zjeżdżać, wystarczy "w biegu" wyłączyć zapłon i włączyć z powrotem :grin:



d200d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 29, 2009 21:59
Lokalizacja: www

Post autor: d200d » czw maja 13, 2010 20:55

z tym zjeżdzaniem na pobocze to dokładnie tak jak kolega pisze.. "w biegu" też możesz zgasic i zapalic... (jesli to nie jest automat :)) ) w sumie jak turbo jest pier.. to i tak nic nie da oszczedzanie turbiny i odczekiwanie minuty do zgaszenia hihi :D
wiec próbuj... JESLI CI RESET POMOŻĘ TO MASZ NOTLAUF... a jak masz notlauf to masz 3 rzeczy zaczynając od najtanszej
1.nieszczelne przewody ciśnieniowe turbo i zaworkowe itd :) a moze Ci jakis spadł ? albo luźny jest ?
2. n75 z allegro :P lub czyszczenie :) ( mozesz sie pobawić:) fajne doznania iihih )
3.turbo... ale jak regenerowałes to mysle ze pkt 3 odrzuć :)
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2010 21:42 przez d200d, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
subt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sie 12, 2008 16:48
Lokalizacja: P-w / W-wa

Post autor: subt » pn maja 31, 2010 08:56

Witam, niby mam to samo, ale wolę dopytać. Turbo łapie przeładowanie, ale dochodzi do tego tylko na piątym biegu, gdy na zegarze jest 160km/h a obroty wynoszą ok 3100. Na niższych biegach wkręcenie testowo obrotów do 4000 nie jest problemem, natomiast na piątce łapie muła. Czy to jest notlauf spowodowany zapieczonym turbo, czy niesprawnym zaworkiem N75, czy może być to i to? Dzięki za sugestie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 374 gości