POMOCY... problem z szyberdachem WEBASTO

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tusiu8989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 13, 2010 11:01
Lokalizacja: Jasło

POMOCY... problem z szyberdachem WEBASTO

Post autor: tusiu8989 » czw maja 13, 2010 11:08

Mianowicie kupilem samochod rok temu przeciekal dach a byl zaklejony chyba jakims sylikonem a i tak ciekl ;/ nie dawno rozebralem szyberdach (WEBASTO) i mam takie pytanie rowniez czy fabrycznie byly kanaliki do odprowadzaqnia wody montowane w tych golfach bo szukalem z foto i nie znalazlem albo zle szukalem :) silniczek sprawny ale tyle byl nie uzywany ze cale wezyki sa w rdzy pomagalem im WD40 ale nic.. ciezko chodzi a po odlaczeniu wezykow odsowa sie lekko co mozna zrobic z tymi wezykami???? czy trzeba zakupic nowe?? dach jest odsowany na zewnatrz tylko do tylu.... dalem nowa ustrzelke ale dalej leje wiadomo ze nie wszystkiego nie zatrzyma i tez wlasnie co do tych kanalikow....... PROSZE O POMOC



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw maja 13, 2010 11:25

nie wiem o jakich wężykach mówisz ale jak masz oryginalny dach z mk3 to w słupkach przednich i tylnych jest odprowadzanie wody z szybra, uszczelka która jest w dachu nie zapobiega przeciekaniu do środka auta. Z tego co opisujesz to pewnie masz jakiś uniwersalny szyber i dlatego masz kłopoty. Na forum jest gdzieś schemat odprowadzania wody z szybra
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2010 11:25 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

tusiu8989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 13, 2010 11:01
Lokalizacja: Jasło

Post autor: tusiu8989 » czw maja 13, 2010 11:32

w tym problem ze raczej nie ogninalny..... bo guma maskujaca sruby byla tak O przycieta bo przyslania nawet oswietlenie wnetrrza tzn te zaroweczki w podsufitce... patrzylem wlasnie na te schematy bo znalazlem i szukalem w progach kanaliki ale nie znalazlem wlasnie nie wiem czy zle szukalem czy nie ... a nie znalalzme nic na temat tego czy byly one fabrycznie zrobione nawet bez szyberdachu...

[ Dodano: 13 Maj 2010 11:33 ]
a wezyki to chodzi i o te co ida w tych rurkach ktore odsowaja dach



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: untaztood » czw maja 13, 2010 13:27

Skoro masz nieoryginalny szyber to raczej kanalików odprowadzających wodę nie masz.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw maja 13, 2010 13:50

To zależy jakie webasto. Zrób fotkę. Są takie najprostsze bez kanalików, wszystko opiera się na szczelności gumowej uszczelni oraz podobne do oryginalnego.



tusiu8989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 13, 2010 11:01
Lokalizacja: Jasło

Post autor: tusiu8989 » czw maja 13, 2010 23:03

oby to pomoglo foto

[ Dodano: 14 Maj 2010 19:55 ]
pomocy

[ Dodano: 15 Maj 2010 14:18 ]
pomocy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2010 23:20 przez tusiu8989, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn maja 17, 2010 15:57

Nie dokładnie widać na fotkach czy powinny być wężyki czy nie. Z tego co widzę jest to szybech chowający się w dachu - pewny nie jestem.

Miałem problem z szybrem w jednym aucie. Webasto montowany poza fabryką. Pomogło rozebranie i wyczyszczenie uszczelki. U Ciebie podejrzewam, że też by się przydał demontaż i przeczyszczenie.

Nie jestem pewny uszczelnienia tego tworu. Fabryczny szyber w VW nie jest idealnie szczelny, nie jest to jego zadanie. Ma być na tyle szczelny aby się nie lało i nie wiało. Co przekapie ma popłunąć rynienkami do odpływów.

Czy możesz strzelić fotkę od góry całości szybra i od doły?
Czy widzisz tam gdzieś rynienke mogącą służyć za odpływ?

Postaram się wieczorem poczytać o szybrach Webasto. Może coś więcej mądrego podam.



tusiu8989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 13, 2010 11:01
Lokalizacja: Jasło

Post autor: tusiu8989 » wt maja 18, 2010 16:59

wlasnie szyba nie wchodzi pod dach tylko na zewnatrz sie odsowa... stara uszczelka z tego co widzialem byla juz chyba wklejana wkleilem nowa i tak cieknie..... tylko te rurki mnie ciekawia bo mi sie wydaje ze powinno to sie odsowac po dotknieciu palcem a nie ciagnac srubokretem........ silnik nie da rady odsunac a odsunie kawalek bez zalozonej szyby ....... zorobie foto postaram sie wieczorem bo wlasnei jest u mechanika i zarobi go sylikonem bo teraz pada bardzo a do pracy trzeba jakos jezdzic...... fotki postaram sie dac wieczorem jesli bede mial juz auto :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości