osłona silnika 1.4 i 1.6

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vlv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 03, 2007 18:37
Lokalizacja: Toruń

osłona silnika 1.4 i 1.6

Post autor: vlv » sob lis 03, 2007 18:51

witam
mam problem z osłonami silnika do Golfa III
potrzebne są dwie jedna do ABD, druga do AEA
kupiłem jedną (oznaczona do silnika 1.4) i nie pasowała (kolektor się nie mieścił, w obydwu samochodach jest z przodu), musiałem oddać :/
teraz pytania :)
jaka osłona będzie pasować do ABD? (na allegro są do 1.4)
czy taka sama będzie pasować do AEA? (nigdzie nie widziałem do 1.6, są tylko do 1.4 i 1.8/2.0!)
oczywiście sprzedawcy wiedzą tylko, że mają do 1.4 i tyle...
pozdrawiam, Łukasz



mariuszu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mariuszu » pn cze 22, 2009 12:01

Nie trafiłem na naszym rynku na osłonę silnika pasującą do ABD.
Niektórzy sprzedawcy twierdzą, że 1.4 są takie same i osłona pasuje. NIEPRAWDA.
Jak ktoś ma kolektor wydechowy z przodu to nie pasuje! (np. 1.4 ABD; 1.6 ABU).
ALE!
Miałem zrobić osłonę w ABD i poradziłem sobie w taki sposób że kupiłem osłonę ABS/PCV od "1.4" i za pomocą opalarki z elektronicznie regulowaną temperaturą (uwaga! temperatura 500-550 C) ukształtowałem mały dołek pod kolektor wydechowy i śrubę mocowania przedniej poduszki silnika. 10 min roboty.
Pozostaje przykręcić ok. 10 wkrętami osłonę i cieszyć się czystym i suchym nawet w deszcz silnikiem.



Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: patryk2340 » wt cze 23, 2009 22:35

mariuszu, jak bardzo musiałeś zmieniać kształt tej osłony? Też bym chciał sobie zamontować ją (do ABD), i zastanawiam się, czy jest sens może poprostu wyciąć jakieś otwory na ten kolektor, czy też mija się to z celem (bo woda i tak będzie chlapać na silnik przez ten otwór). Nie mam takiej wypasionej opalarki ;)

p.s. Teraz dopiero widzę, że troche stary temat odkopałeś ;)
Ostatnio zmieniony wt cze 23, 2009 22:36 przez patryk2340, łącznie zmieniany 1 raz.


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

mariuszu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mariuszu » pn wrz 07, 2009 08:40

Modyfikacje nie są duże. Tak jak pisałem lekkie odkształcenie na zewnątrz osłony o ok 2 cm kawałka 10x15cm jak dobrze pamiętam plus na śrubę (jak się nagrzeje odpowiedni kawałek 5x5 cm i dołoży do elementu to zastygnie po minucie w odpowiednim kształcie) Można by też wyciąć kawałki ale polecam wersję odkształcenia. Bardzo przydatny w tej operacji jest kanał. Można też podgrzewać za pomocą opalarki "mniej wypasionej" ale trzeba uważać żeby materiał za bardzo nie popłynął albo się nie przypalił. Niestety nie mam możliwości zrobienia zdjęcia bo to była przysługa dla kogoś ale z tego co się zorientowałem to jest jeden rodzaj osłon do "1,4" np. na allegro i da się to dopasować, jedynie mogą się różnić materiałem z którego są wykonane.



mageno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt sie 04, 2009 15:04
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mageno » śr maja 12, 2010 19:04

Odkopuję temat.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, czy w ogóle istnieje osłona 1,4 do ABD(niekoniecznie na rynku polskim)?

Mamy zamiar kupić ją, ale na allegro do tegoż silnika widziałam dwie różne wersje osłony("z jedną dziurą" i "bez dziur"). Dzisiaj byłam w sklepie z częściami do VW i miły pan powiedział, że osłona kosztuje 150 zł z rabatem, pokazał nam ją i jeszcze inaczej wyglądała niż te 2 wersje znalezione na allegro. W sąsiednim sklepie(też z częściami z grupy VAG) sprzedawca powiedział, że należałoby kupić do 1,6 i przerobić ją jak wyżej opisał mariuszu. I właśnie mamy mieszane odczucia.

Nasze pytanie, na co dokładniej zwracać uwagę przy zakupie osłony do 1,4 ABD, żeby w razie czego nie dokonywać przeróbek, lub zrobić je w najmniejszym możliwym stopniu?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości