[mk3]brzęczek świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » pt lut 24, 2006 14:53

Arcturus pisze:Nie w kazdej wersji wyposarzeniowej był brzęczyk na wyposarzeniu! Jak był to był w przekaźniku a jak go niema to trzeba zrobic tak jak pisze Forester, tylko zamiast bezpiecznika mozna sie wpiąc pod kabelek lecący do świateł postojowych (bo jak zgasisz silnik to sie samo przełącza z mijania na postojowe) i bedzie dobrze!!
Ja mam z 94roku i nie było brzęczyka wiec musiałem sobie zamontowac sam bo na drugi dzien po zakupie wozu rozładowałem aku prawie do zera ;-))
A którędy dokładnie idzie ten kabalek od postojowych? I w ktorym miejscu podpiąc się pod ten przełącznik otwartych drzwi ktory oswieca lampke.

Bo wiem gdzie jest ten przełącznik, ale niewiem jak najlepiej się do niego dobrac zeby było możliwie blisko tego od postojowych.

Gdzie umieściliscie swoje brzęczki?


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pt lut 24, 2006 15:00

Wepnij + w kabel w przełączniku świateł tam gdzie jest napięcie w czasie włączonych postojowych swiateł a "-" po lewej w progu idzie wiązka kabel bodajże brązowo-biały (musisz zdjąć ten plastik co jest przy uszczelce drzwi żeby się dobrać tam do wiązki)
A buzer jest srednicy 20 groszówki i grubości 5 mm tak że go wepchnij w wiązki i git

flat



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » pt lut 24, 2006 15:07

flatron316 pisze:Wepnij + w kabel w przełączniku świateł tam gdzie jest napięcie w czasie włączonych postojowych swiateł a "-" po lewej w progu idzie wiązka kabel bodajże brązowo-biały (musisz zdjąć ten plastik co jest przy uszczelce drzwi żeby się dobrać tam do wiązki)
A buzer jest srednicy 20 groszówki i grubości 5 mm tak że go wepchnij w wiązki i git

flat
Pomógł!


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

avant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lut 18, 2006 18:10
Lokalizacja: zawiercie
Kontakt:

Post autor: avant » pt lut 24, 2006 15:29

ja też bardzo dziękuje za pomoc. pozdrawiam



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » pt lut 24, 2006 18:04

moze tak


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

avant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lut 18, 2006 18:10
Lokalizacja: zawiercie
Kontakt:

Post autor: avant » pt lut 24, 2006 18:52

teraz to już wszystko jasne wielkie dzięki, kupie to co trzeba i zabieram sie do roboty



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt lut 24, 2006 19:04

djprezes pisze:flatron316 napisał/a:
Wepnij + w kabel w przełączniku świateł tam gdzie jest napięcie w czasie włączonych postojowych swiateł a "-" po lewej w progu idzie wiązka kabel bodajże brązowo-biały (musisz zdjąć ten plastik co jest przy uszczelce drzwi żeby się dobrać tam do wiązki)
A buzer jest srednicy 20 groszówki i grubości 5 mm tak że go wepchnij w wiązki i git

flat


Pomógł!
Punkt za cytowanie :goof:
Brawo...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

avant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lut 18, 2006 18:10
Lokalizacja: zawiercie
Kontakt:

Post autor: avant » pt lut 24, 2006 19:16

jest jeszcze jedna sprawa mianowicie jak moge sie dostać do wnętrza reflektora czy musze ściągać szkło (bo chyba jest klejone - tak mi sie wydaje), chyba że moge jakoś inaczej sprawdzić co jest z tą rególacją światła.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pt lut 24, 2006 20:02

avant pisze:jest jeszcze jedna sprawa mianowicie jak moge sie dostać do wnętrza reflektora czy musze ściągać szkło (bo chyba jest klejone - tak mi sie wydaje), chyba że moge jakoś inaczej sprawdzić co jest z tą rególacją światła.
Wypinasz kable elektryczne z silniczka i obracasz go w którąś stronę (nie pamiętam sprawdzisz) i wyciągasz powoli jak się wyczepił wyjdzie jak siedzi to zajrzyj do srodka i zobaczysz w którą stronę go unieść żeby wyczepić z odblasku

flat



piotrjamrozek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 15:17
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: piotrjamrozek » wt kwie 11, 2006 21:37

a wiecie moze czy mozna przelozyc przekaznik z brzeczykiem z mk4 do mk3 i ewentualnie ktory to jest? Tzn czy pasuje bez zadnych przerobek? mk4 ma bardziej przyjemny dla ucha dzwiek.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt kwie 11, 2006 22:10

Mozliwe ze w Mk4 brzeczyk jest gdzies oddzielnie zamontowany, bo w opisie przekaznikow raczej nic o nim nie ma...



Awatar użytkownika
conrad81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 13, 2006 14:26
Lokalizacja: Stargard, PL
Kontakt:

Post autor: conrad81 » śr kwie 12, 2006 01:06

piotrjamrozek pisze:a wiecie moze czy mozna przelozyc przekaznik z brzeczykiem z mk4 do mk3 i ewentualnie ktory to jest? Tzn czy pasuje bez zadnych przerobek? mk4 ma bardziej przyjemny dla ucha dzwiek.
raczej w mk4 brzdekanie pochodzi od licznika bo to wlasnie VAGiem mozna wywolac ten dzwiek po zalogowaniu w nich no i dodatkowo tam jest jeszcze piszczalka jak brakuje paliwa albo jakas awaria wykryta malo plynu albo co. Mysle ze najmniej problemowym bedzie jak sobie zakupie brzeczka pewno od skody felicji bedzie pasowal a tam na pewno inna cena niz od sz.p. Kulczyka ;p


Są dwa rodzaje nadsterowności: klasyczna i zaaajebiesta:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 537 gości