Przekładka klapy i drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: ndz lut 10, 2008 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: MK5 GTI
Silnik: AXX

Przekładka klapy i drzwi

Post autor: Lulek » śr maja 12, 2010 11:41

Witam. Mam kilka problemów, które chciałbym rozwiązać, a potrzebuje porady.

Po pierwsze. Mam klapę w kolorze auta drugą i próbuje się zabrać za jej wymianę.
Klapa jest w zasadzie goła, ma tylko szybę. Trzeci stop już przełożyłem, dziś po pracy wyczyszczę szybę z kleju po folii. Ale teraz pytanie. Lotka, którą zdjąłem ze starej klapy nie pasuje do nowej, gdyż nie ma otworów w szybie. Pytanie jest, czy warto wydawać 100zł na przekładanie mojej starej szyby, czy lepiej lotkę skleić sylikonem?

Czego użyć, żeby zakonserować kawałek blachy wewnątrz klapy przed rdzą? Muszę zetrzeć purchla i czymś psiknąć.

Czy dużym problemem będzie przełożenie elektryki do drugiej klapy? Pompka centralnego, zamek. ( wycieraczki raczej nie przekładam)

Jak zdjąć tapicerkę z drzwi pasażera i czy ktoś ewentualnie mógłby mi pomóc z zainstalowaniem tych nowych drzwi, bo chyba nie dam rady sam przełożyć prowadnicy i zainstalować wszystkiego...

Mam nadzieję, że ktokolwiek z was będzie miał na tyle siły, żeby mi pomóc i chociaż odpisać. Pozdro!


viewtopic.php?f=90&t=620814&p=7163751#p7163751

VW Mania - 2008, 2010, 2011, 2013
VAG Treffen Usedom - 2009
Oldchool Suicide Mrówki - 2010
Cultstyle.pl Wilcze Laski - 2010, 2012
STS Tuning Show - 2010, 2012
Nowy Staw - 2011, 2013

dobrekołoiglebastyle.pl

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr maja 12, 2010 12:38

co do tapicerki z drzwi to pod rączką od zamykania masz dwie śruby odkręcasz je i delikatnie szarpiesz tapicerkę uważając na klamkę do otwierania (która zostaje w drzwiach), tapicerka trzyma się na spinkach po obwodzie


Obrazek

Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: piru » śr maja 12, 2010 12:53

przymierz kolego tą lotkę do tej nowej klapy i zobacz czy nigdzie nie odstaje i czy po ewentualnym dociśnięciu nie pręży :hmm: bo w takiej sytuacji klejenie raczej jej nie zda egzaminu :crazy:

co do przekładania szyby :bajer:

100 zł za wycięcie szyby i wklejenie można wydać jeśli się ewentualne parchy chce wkoło niej usunąć itd :foch:

jeśli nie masz takowych to sobie daruj :kac:

napiszę Ci tylko aby nie przyszło Ci do głowy wiercić w szybie otworów pod lotkę jeśli szyba nie jest wycięta bo na 99 % się w czasie wiercenia wysypie ( sprawdzone u kolegi :hmm: )

co do konserwacji od środka, wyczyśś zaminiuj możesz polecieć baranem, pastą do spawów itd, będzie zakryte więc luzik :smoke:

co do wymiany drzwi zdjąć tapicerkę to pikuś ale samemu przełożyć a tym samym ustawić dobrze drzwi nie jest prosto (o ile się jeszcze tego nie robiło) więc poszukaj pomocnika :okej:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

Awatar użytkownika
Lulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: ndz lut 10, 2008 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: MK5 GTI
Silnik: AXX

Post autor: Lulek » śr maja 12, 2010 13:07

Przede wszystkim od lotki odstają śruby do wkręcenia, ale można się ich pozbyć.

Parchów nie ma żadnych, więc wydaje mi się to bezcelowe, żeby przekładać szybę.

Wiercić nie będę, widać że zrobione to jest oryginalnie przed hartowaniem, więc jedyne co można zrobić to przykleić ją..

No właśnie drzwi nie będą łatwe, dlatego dziś może uda mi się klapę przełożyć, a drzwi na razie muszą poczekać.

Pytanie jeszcze, czy prosto przełożyć wszystkie kable z klapy, pompkę centralnego, zamek?


viewtopic.php?f=90&t=620814&p=7163751#p7163751

VW Mania - 2008, 2010, 2011, 2013
VAG Treffen Usedom - 2009
Oldchool Suicide Mrówki - 2010
Cultstyle.pl Wilcze Laski - 2010, 2012
STS Tuning Show - 2010, 2012
Nowy Staw - 2011, 2013

dobrekołoiglebastyle.pl

Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: piru » śr maja 12, 2010 13:23

Lulek pisze:....Pytanie jeszcze, czy prosto przełożyć wszystkie kable z klapy, pompkę centralnego, zamek?
spokojnie dasz rade :okej:

sam to nie tak dawno robiłem pierwszy raz w życiu i na spokojnie ogarnąłem temat :satan:

piwko na zachęte i powoli dasz rade :smoke:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 383 gości