Homologacja przedniej lampy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Homologacja przedniej lampy

Post autor: kurczepieczone » wt maja 11, 2010 18:24

Pisałem już o tym w temacie, dotyczącym homologacji lamp, w dziale faq, ale obawiam się, że któryś już raz mój post mógł zaginąć w gąszczu innych ;) Otóż sprawa wygląda następująco: mam nieoryginalne lampy (Depo do Audi A4 po lifcie, made in taiwan, wyglądające jak oryginał), które na obudowie mają homologację E4. Nie ma jej wytłoczonej na plastikowym kloszu. Żeby odczytać symbol homologacji trzeba odkręcić lampę. Czy w związku z tym mogę mieć jakieś problemy związane z użytkowaniem takich reflektorów na terenie europy? Kolejny problem jest taki, że na wolnych obrotach środek lampy lekko drży. Poza tym, co widać kiedy zbliżę się np. do muru, ponad odcięciem pojawia się jakby drugie, choć zdecydowanie słabsze odbicie. Nie będzie z tego powodu dochodziło do samooślepienia podczas mgły?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » wt maja 11, 2010 19:01

Co do homologacji - mam w garażu ori lampy valeo do mk4, które też nie mają nic na kloszu, a legalne na pewno są, więc się nie przejmuj



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt maja 11, 2010 19:02

kurczepieczone pisze:które na obudowie mają homologację E4. Nie ma jej wytłoczonej na plastikowym kloszu. Żeby odczytać symbol homologacji trzeba odkręcić lampę. Czy w związku z tym mogę mieć jakieś problemy związane z użytkowaniem takich reflektorów na terenie europy?
jeżeli trafisz na upierdliwego miśka to będziesz musiał zdjąć lampę :)
kurczepieczone pisze:Kolejny problem jest taki, że na wolnych obrotach środek lampy lekko drży.
napewno nadłamany jest któryś zatrzask w lampie trzymający odbłyśnik
(nie wiem jak jest w audi, ale w golfie odbłyśnik trzyma się na trzech zatrzaskach - 2 regulacyjne ręcznie i trzeci na silniczku regulacji).
kurczepieczone pisze:Poza tym, co widać kiedy zbliżę się np. do muru, ponad odcięciem pojawia się jakby drugie, choć zdecydowanie słabsze odbicie. Nie będzie z tego powodu dochodziło do samooślepienia podczas mgły?
To są te właśnie zamienniki lamp - firmy DEPO i inne "NO NAME". Nie lepiej zakupić ori HELLA, które świecą naprawdę o niebo lepiej niż zamienniki... Prawdopodobnie Twoje autko musiało mieć jakąś stłuczkę z przodu, ze nie ma ori lamp.

[ Dodano: 11 Maj 2010 19:04 ]
Shmatan pisze:ori lampy valeo do mk4
VALEO produkowało ori lampy do MK4? - moim zdaniem to kolejny zamiennik...


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kurczepieczone » wt maja 11, 2010 19:16

Te lampy depo kupiłem ja :oops: w jednej, oryginalnej, miałem połamane uszy, a depo wydają się wizualnie nie odbiegać od oryginału, więc pomyślałem, że kupię dwie, żeby nie było różnicy pomiędzy prawą a lewą. Na pewno nic nie jest pourywane w środku, więc obawiam się, że materiał, z którego wykonali zaczepy nie daje rady :/ Będę się cyba musiał szarpnąć na oryginalną używkę... tylko ciężko będzie mi dobrać drugą podobnie zmatowioną :( a kupno dwóch, oryginalnych, nowych Valeo raczej nie wchodzi w grę...
Ostatnio zmieniony wt maja 11, 2010 19:27 przez kurczepieczone, łącznie zmieniany 2 razy.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » wt maja 11, 2010 19:24

Shmatan pisze:ori lampy valeo do mk4
VALEO produkowało ori lampy do MK4? - moim zdaniem to kolejny zamiennik...[/quote]

Produkowało ;)



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt maja 11, 2010 19:42

kurczepieczone pisze:a depo wydają się wizualnie nie odbiegać od oryginału,
ale świecą o wiele gorzej. Sam się o tym przekonałem jak po stłuczce wymieniłem przednie lampy H4 na HELLA, a miałem jedną DEPO, a drugą DJAUTO.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt maja 11, 2010 19:43

Shmatan pisze:VALEO produkowało ori lampy do MK4?
jak najbardziej...wszystkie lampy w których jest soczewka halogenowa H3 są firmy Valeo, Hella robi bez soczewki przeciwmgielnej. Ja np miałem Valeo oryginalnie tyle że z zaślepką zamiast soczewki...w Helli nie ma zaślepek, wszystko jest na stałe :)



Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kurczepieczone » wt maja 11, 2010 22:03

prezesik25 pisze:ale świecą o wiele gorzej.
Akurat jak ja założyłem te Depo to nie zauważyłem różnicy, ale gdzieś na forum doczytałem się (niestety już po zakupie :P ), że o wiele szybciej się zużywają. A jak by nie było założyłem funkiel nówki lampy w miejsce 10-letnich Valeo. Po dwóch-trzech latach światło mogłoby się sporo pogorszyć. No nic, założyłem z powrotem te oryginalne lampy, pogrzebałem trochę przy prawej bez 3-ch mocowań i na razie się trzyma. Szkoda mi tylko wydanych pieniędzy :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 421 gości