Woda pod wycieraczką!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

etomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 22:14
Lokalizacja: białystok
Kontakt:

Post autor: etomek » wt kwie 11, 2006 21:33

Powiem tak też miałem mokro jak wy wymieniłem szybę i uszczelkę trochę pomogło ale nie do końca ale coś mnie tkneło aby posmakowć ten płyn na dywanikach i co slodko czyli nagrzewnica zgniła koszt nagrzewnica 80zł robota 100zł i jest sucho obadaj .



Goffer3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Goffer3 » wt kwie 11, 2006 21:50

warto też sprawdzić czy folie ochronną pod tapicerką drzwi jest przyklejona. często się zdarza że folia się odkleja i przez to mamy w aucie mokro.



Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: newswen » wt kwie 11, 2006 23:36

w woli ścislosci, auto jak wczoraj zostawialem na podworku bylo suche , descz nie padal, ulice suchutkie i pod wycieraczka tez. :bajer:
do pracy nie jezdze autem bo mam 2 kroki wiec stalo caly dzien i gdy po pracy wrocilem i zajzalem pod wycieraczke bylo mokro a nawet bardzo.
wiec napewno dziura w podwoziu itp odpadaja....
czekamna inne opcje ktore bede musial rozwazyc podczas weekendowego zmagania sie z problemem:
pozdrawiam

newswen :bigok:



Goffer3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Goffer3 » śr kwie 12, 2006 08:59

w takim razie nic tylko nagrzewnica ci cieknie lub przewód do nagrzewnicy. innej możliwości nie widze. nie ubywa ci płynu? szyby nie parują?



Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: newswen » czw kwie 13, 2006 19:28

w takim razie nic tylko nagrzewnica ci cieknie lub przewód do nagrzewnicy. innej możliwości nie widze. nie ubywa ci płynu? szyby nie parują?[\ :crazy:

[ Dodano: Czw Kwi 13, 2006 19:33 ]
do pracy nie jezdze autem bo mam 2 kroki wiec stalo caly dzien i gdy po pracy wrocilem i zajzalem pod wycieraczke bylo mokro a nawet bardzo.


to u gory napisalem we wczesniejszym poscie, przepraszam ale nie dopisalem ze kiedybylem w pracy padal deszcz. :blush:
pozdrawiam!! :bigok:



Awatar użytkownika
Robert89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 19:20
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Robert89 » pn sty 22, 2007 18:42

tez mam ten problem ale w mk2 i passacie b5 po deszczu jest mokro juz mnie to wku...
w passata musze dac zeby mi szybe wkleili na nowo bo innej opcji nie ma spawdziłem wszytko a w golfie nie wiem co jest tylko usiąść i płakac pozdrawiam:)



Awatar użytkownika
pucek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 22:34
Lokalizacja: SZY(Węgierska Górka)
Auto: Audi a6 c7

Post autor: pucek007 » pn sty 22, 2007 18:53

Zalozyylem nowy temat bo nie zauwazylem tego tematu ! ja mam caly czas wode pod dywanikiem u kierowcy myslalem ze to przez otwor od lionki do otwierania klapy ale to nie to bo zxatkalem silikonem i dalej qpa cieknie jak cholerka;.



marlek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 18:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: marlek » pn sty 22, 2007 19:23

Problemu z wodą mnie na razie też nie udało się rozwiązać (golf 3, 1992).Mokry dywanik po stronie pasażera i z tyłu (woda to takie ustrojstwo, że przelewa się każdą, najmniejszą szczelinką).Leje się po nadkolu, po stronie pasażera, zawsze w deszczowe dni, a więc nagrzewnica odpada, albo to tylko dodatek...Najważniejsza jest dobra diagnoza, trzeba wszystko wyczyscić do gołej blachy i zlać porządnie autko wodą. Zima temu nie sprzyja, więc czekam do wiosny i już jestem umówiony ze znajomym blacharzem. Na forum jest wiele wątków odnośnie wody w aucie - można się wiele dowiedzieć,zostać prawdziwym znawcą odpływów, spływów, otworów technologicznych itd a i tak problem może być b. indywidualny. Na razie stosuję środki zapobiegawcze (gazety, ręczniki, szmaty)- skutek żaden, po każdym deszczu woda i poziom irytacji rośnie :grrr:

Powodzenia dla wszystkich vw-akwariowców, piszcie jak rozwiązaliście ten problem.



Awatar użytkownika
xiyal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 12:04
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: xiyal » pn sty 22, 2007 23:25

Mam podobny problem, woda z prawej strony z przodu i z tyłu. Jutro normalnie chyba wezmę ręczniki papierowe poprzyklejam w różnych miejscach i moze znajdę przyczynę. W niedziele lałem wodą na samochód i poszło z dmuchawy ale chyba przeleliśmy trochę bo filtr przeciwpyłkowy był cały mokry :/ Poza tym 'sprężynką' przeczyściłem rynienki od szyberdachu. Wyjmowałem też podstawę tego filtru ale mogłem przy okazji zasilikonować.

Prawa strona rozebrana do gołej blachy więc z przyklejeniem tych ręczniczkow na jakąś taśmę nie będzie problemu :) Może się uda znaleźć którędy leci.

Pozdro
xiyal



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pn sty 22, 2007 23:34

Tez mam ten problem w swoim mk2. Strona pasazera tyl i przod mokre. :/ Zalozylem folie na drzwi - nic nie dala. Jak chodzi o filtr kabinowy to moze to byc on, jak i czym go zakleic najlepiej? Slyszalem o silikonach. Tak wiec jakim silikonem, gdzie go mozna dostac, no i za ile? No i jak najlepiej to zrobic? Trzeba rozbierac caly filtr, czy wystarczy obsmarowac dookola?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
xiyal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 12:04
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: xiyal » pn sty 22, 2007 23:56

Nie wiem jak to jest w mk2 - w swoim mk3 jak zdjąłem podstawę filtru to była tam uszczelka, ale w nienajlepszym stanie :/ W lato z ojcem montowałem silnik do łódki i silikonowaliśmy śruby które znajdują się pod wodą bodajże silikonem dekarskim (zero przecieków) - ale to muszę się upewnić - może taki będzie dobry. Ktoś mi doradzał wkleić na klej do szyb tylko później chyba będzie trzeba ciąć jak przyjdzie coś z tym zrobić :)
Ja na razie przyczaiłem się na znalezienie miejsca.
Dziś jeszcze zauważyłem, że przyłączeniu uszczelki w tylnych drzwiach, na dole, jest troszeczkę rdzy (trzeba będzie coś z tym zrobić) i tam uszczelka nie trzyma zbyt dobrze. Podłożyłem kawałek szmatki, zaraz na progu, nie na podłodze... jeśli zrobi się mokra to będzie wiadomo skąd leci.
Widzę, że 'mokrych' tematów narobiło się sporo, chyba jest to jakaś wada - zresztą co by nie mówić, moje auto swoje lata ma więc ma prawo :)


Pozdro
xiyal

didzej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 26, 2006 23:06
Lokalizacja: zamość/londyn
Kontakt:

Post autor: didzej » wt sty 23, 2007 01:02

wystarczy zeby po jesieni zapchaly sie dziory ,jedna jest obok filtra kabinowego i droga po drogiej stronie blotnika tam zawsze jakies liscie troszke kurzyu i zapchana jak ktos tam pisal ze az nadmuchem poszla woda ,jesli one sa zapchane to masz bankowo wode pod wyciewraczka i przewaznier bedzie ona zawsze od pasazera bo wycieraczka szyby sciaga smieci na ta strone i zapycha je jak nie bedziesz mogl znalesc tej dziory kliknij przesle fotke
pozdrawiam



Awatar użytkownika
xiyal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 12:04
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: xiyal » wt sty 23, 2007 01:17

Spoko, te dziury są drożne :) Rozbierałem w piątek całe podszybie - czego tam nie było - kupa liści i igieł. Ale wydaje mi się, że jeszcze gdzieś cieknie, albo to pozostałości. W każdym bądź razie wolę się upewnić że nie cieknie niż poskładać to do kupy i okaże się, że znowu woda się leje. Jeśli pogoda pozwoli to jutro jeszcze popatrzę. Niestety garażu nie posiadam i jestem zdany na pogodę.


Pozdro
xiyal

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt sty 23, 2007 10:33

didzej pisze:wystarczy zeby po jesieni zapchaly sie dziory ,jedna jest obok filtra kabinowego i droga po drogiej stronie blotnika tam zawsze jakies liscie troszke kurzyu i zapchana jak ktos tam pisal ze az nadmuchem poszla woda ,jesli one sa zapchane to masz bankowo wode pod wyciewraczka i przewaznier bedzie ona zawsze od pasazera bo wycieraczka szyby sciaga smieci na ta strone i zapycha je jak nie bedziesz mogl znalesc tej dziory kliknij przesle fotke
pozdrawiam
To akurat sprawdzalem kilka miesiecy temu i sa raczej drozne. Nawet drutem troche przeczyszczalem te dziurki...


www.SportCom.PL

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości