Nawiew działa tylko na 3 poziomie!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chomikkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:37
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Nawiew działa tylko na 3 poziomie!!!

Post autor: chomikkk » pt sty 14, 2005 18:47

Jakies miesiac temu kupilem sobie Golfa II 1.6 1988r. i zauwazylem ze nawiew dziala tylko na 3 najwiekszym poziomie!!! Na pierwszym i drugin nawet nie drgnie! Moze poprostu cos sie odlaczyla? Sam nie wiem Pomocy Z gory dzieki


Chomik

79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » pt sty 14, 2005 19:14

www.golf2.prv.pl na tej stronce o golfie znajdziesz swój problem w opisanych tam poradach :bigok:



Awatar użytkownika
kafe_mn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 21, 2004 12:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nawiew działa tylko na 3 poziomie!!!

Post autor: kafe_mn » sob sty 15, 2005 01:01

chomikkk pisze:Jakies miesiac temu kupilem sobie Golfa II 1.6 1988r. i zauwazylem ze nawiew dziala tylko na 3 najwiekszym poziomie!!! Na pierwszym i drugin nawet nie drgnie! Moze poprostu cos sie odlaczyla? Sam nie wiem Pomocy Z gory dzieki

http://vwgolf.pl/golf2/porada12.html Tu masz szczegółowo opisane gdzie szukać usterki. DZIAŁA !!! sam miałem ten sam problem i porada mi pomogła. Powodzenia.


Nigdy nie wiadomo co się stanie...

Awatar użytkownika
kolu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:16
Lokalizacja: biala
Kontakt:

Post autor: kolu » sob sty 15, 2005 16:24

prawdopodobnie poszła ci plytka scalona kyóra znajduje sie przy wiatraku nawiewu spróbuj podłączyć z trójki na jedynke i jak na jedynce bedzie chodził jak na trójce problem z głowy nowa płytka albo wiatrak na szrocie jakieś sto zł ale najpierw sprawdz na tej stronie którą podali wyżej może to nic takiego.pozdrawiam mój gg7349018 acha miałem ten sam problem



Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » ndz sty 16, 2005 19:10

porada jest OK ale sa male niedociagniecia...
przede wszystkim nie kombinuj z drucikami...
idz do elektronicznego i kup bezpiecznik termiczny na 184C i prad 10A jak facet za lada bedzie kumaty to bedzie wiedzial o co chodzi jesli bedzie 185 czy cos kolo tego nie ma problemu...
w VW Polo 93' zakladalem taki jaki w oplach kadettach jest za niego dalem 3,80zl
pamietaj zeby nie lutowac!!!
ten element nagrzewa sie mocno i wytopi ci cyne...
wiec tylko zagniesc na drutach...
jesli nie bedzie chodzil to sprawdz jeszcze czy uzwojenie nie jest przerwane...
tu juz sa wieksze schody
nie wiem jak w golfie ale w polo jest taki kawalek ceramiki z nawinietym cinkim drucikiem oporowym w dwoch odcinkach (I i II) i teraz tak... masz (-) brazowy kabel 1 wtyk i 3 wtyki z (+) w zaleznosci od biegu dmuchawy idzie (+) na ktorys z wtykow
III bieg jest bo jest (+) na wtyk bezposrednio bez przejscia przez solenoid (druty oporowe nawiniete na ceramike) kolejny wtyk to II bieg idzie przez solenoid I i kolejny wtyk to I bieg idzie przez solenoid I + II zeby sprawdzic czy i ktory solenid jest przerwany musisz puscic napiecie przez nie przez I i osobno przez II bedziesz wiedzial ktory jest uszkodzony mozna tez dobrze obejrzec i poszukac przerwy najprawdopodobniej bedzie na zagieciu znaczy sie zakrzywieniu na ceramice jak juz zlokalizujesz przerwany drut to teraz aby naprawic to:
- jesli jest to 1-2 zwoj skrajny to odwijasz bardzo delikatnie!!! drut i zagniatasz go z drutem od wtyku
nie lutujesz!!!! przetrzyj koncowke papierkiem nozem zeskrob odizoluj jednym slowem jest to pordzewiale i musi przewodzic jesli bedzie krotszy solenoid o 1-2 zwoje nie bedzie mialo to wplywu na predkosc dmuchawy tzn napewno nie dostrzesz roznicy
- jesli gdzies w srodku to odwijasz caly drut i nawijasz nowy (drut oporowy do ciencia styropianu pianki) i teraz jesli masz tej samej srednicy co stary to tyle samo zwoi jesli grubszy to mniej powiedzmy na oko drut 2x grubszy to o polowe mniej zwoi

powinno chodzic
w VW Polo tak robilem i najpierw byl bezpiecznik zmieniony a potem w dwoch miejscach drut przerdzewialy i przewijalem caly solenoid chodzi wszystko ladnie mysle ze w golfie jest analogicznie rozwiazane zdjec ci nie zapodam co i jak? ...bo nie mam cyfraka
podobny motyw jest przy golfie w we laczniku od swiatel chodzi o sciemnianie tam mi wystarczylo odwinac 2 zwoje z ceramiki bo drugi zwoj byl przerwany...

cokolwiek by to nie bylo wymien najpierw bezpiecznik termiczny a potem dopiero szukaj dalej w uzwojeniach...

albo jak nie czujesz sie na silach to kup na szrocie taki pierduł ale nie wiem ile cie to wyniesie i czy tez bedzie chodzil

pozdro :helm:


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 150 gości