dziwne zachowanie po wciśnieciu pedału hamulca

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

remik130
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn maja 04, 2009 00:28
Lokalizacja: Garwolin

dziwne zachowanie po wciśnieciu pedału hamulca

Post autor: remik130 » czw maja 06, 2010 20:40

Witam,

od pewnego czasu w środki auta, na rozgrzanym silniku, szczególnie na jałowym słychać ciche terkotanie, szuranie od strony silnika , które ustaje po wciśnięciu pedału hamulca, co może być tego przyczyną?

druga rzecz , dziś sprawdzając ten hałas nacisnąłem najpierw mocno pedał hamulca , później jednocześnie gaz i tu pomimo dociskania prawie do dechy obroty silnika podniosły się do ok 1300 i stanęły w miejscu. Czy jest to sytuacja normalna czy jakaś usterka


Z góry dzięki

Pozdrawiam



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1647
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » czw maja 06, 2010 21:27

Akurat jednoczesne wciskanie hamulca i gazu tak właśnie działa że obroty nie wzrosną nawet jeśli gaz będzie w dechę... więc to jest norma



remik130
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn maja 04, 2009 00:28
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: remik130 » czw maja 06, 2010 21:38

Dzięki za info,

a co może być przyczyna ucichania opisanych hałasów po wciśnięciu hamulca, które jak pisałem słychać na jałowym najgłośniej, ale przy wyższych obrotach również?



greg

Post autor: greg » czw maja 06, 2010 23:23

remik130 pisze:a co może być przyczyna ucichania opisanych hałasów po wciśnięciu hamulca, które jak pisałem słychać na jałowym najgłośniej, ale przy wyższych obrotach również?
pompa podciśnienia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 458 gości