Scentrowane/odkręcone koło.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Scentrowane/odkręcone koło.

Post autor: DejaVu » czw maja 06, 2010 16:36

Witam! nie wiedziałem jak zatytułować ten temat-więc taka głupia nazwa :hmm: Jak by co to z góry przepraszam -ale nie wiem jaki nadać tytuł dla tego ''problemu''
Ale po kolei: gofra4 1.9SDI 99r. mam 3tydzień więc jeszcze nie 'wyczaiłem'' tego auta-na swój wiek źle nie wygląda,i jak na razie wymieniłem w nim opony(nówki) i wczoraj olej+filtry.Dziś wracając z pracy w czasie deszczu jechałem wolno-zresztą na tej drodze jest ograniczenie do 40 jest kilka szkół i tamtędy jeździ się wolno.Jechało nas 4osoby i samochód zaczął się ''trząść''się tak jak ma się scentrowane koło w rowerze czy motorze!! moją pierwszą myślą było to że może złapałem kapcia lub odkręciło się koło-opony zmieniałem 21kwietnia i widziałem jak je przykręcali sprężarką,a potem jeszcze kluczem ''ręcznie'' zjechałem na parking-kapcia nie było ani żadnego luźnego koła?! Pojechałem więc dalej i wszystko było ok'-pomyślałem że może asfalt w tym miejscu jest jakiś ''krzywy'' i dlatego tak trzęsło autem-ale jeździłem tamtędy nie raz i nie miałem takiego dziwnego uczucia.Potem przytrafiło mi się przez chwilę jeszcze raz jak wyjeżdżałem z zakupami z Biedronki-też jechałem wolno-a później w drodze do domu jechałem 100/h i nic nie trzęsło,czy ściągało-puszczałem kierownice,hamowałem czy przyspieszałem i nic??? Dlatego pytam Was posiadaczy golfa co to mogło być?? czy wina drogi czy może coś od silnika?czy zawieszenia?
Ostatnio zmieniony pt maja 07, 2010 13:57 przez DejaVu, łącznie zmieniany 1 raz.



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » czw maja 06, 2010 18:50

sprawdz zawieszenie ale i półosie napedowe i przegóby...



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Post autor: DejaVu » czw maja 06, 2010 18:56

W lipcu mam przegląd więc jak nic się nie posypie to sprawdzę na ''szarpaku'' ale wcześniej nic takiego nie było tylko dziś tak ''zatrzęsło'' nic nie stuka/puka na prostej drodze :chytry: dopiero u mnie na wiosce gdzie mam 4km drogi żwirowej to wtedy słychać stukanie-ale to normalne,u brata w mk3 gorzej wszystko stuka-ale jego golf ma 16lat.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw maja 06, 2010 20:42

odpowiedź może znjadować się w Twoim poście.
DejaVu pisze:i jak na razie wymieniłem w nim opony(nówki)
Oponki nówki, ale mogły leżeć parę lat i się odkształcić jeśli były źle przechowywane. Nie jest wykluczone także że zgubiłeś jakiś odważnik od wyważenia koła, szczególne jeśli masz felgi aluminiowe i odważniki są naklejane, lub, że po prostu wulkanizator źle wyważył koła. Opcję, że ich w ogóle nie wyażyłęś chyba można odrzucić? :bajer:

"sprawdz zawieszenie ale i półosie napedowe i przeguby..." Tak ale dopiero poźniej. Jest wyraźna informacja, że ostanio były wymianiane właśnie opony i to im się trzeba przyjrzeć.

A nie czuć przypadkiem z którego koła bije? Jak czuć to zamień je miejscem z innym, niebijącym i będzie wiadomo. Pzdr



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Post autor: DejaVu » czw maja 06, 2010 20:46

Felgi mam stalowe i jutro sprawdzę odważniki i dokładnie obejrzę opony.No i zobaczę czy jutro lub innego dnia też będzie trzęsło czy nie. :bajer: Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], TDonaldmor i 395 gości