Dziwne dźwięki podczas przyśpieszania na niskich biegach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

peteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 14:34
Lokalizacja: Bytom & Wrocław

Dziwne dźwięki podczas przyśpieszania na niskich biegach

Post autor: peteer » czw maja 06, 2010 14:53

W moim mk4 1.6 BCB z przebiegiem 93 Mm pojawiają się dziwne dźwięki podczas przyspieszania na niskich biegach. Szczególnie słyszalne są w okolicach obrotów 2-3 tys / min. Słychać je na biegach 1,2 i 3. Możliwe, że na wyższych też są, tylko ich nie słyszę. Nie zawsze się pojawiają. Słychać je jak przyspieszam, czyli przynajmniej 1/2 gazu jest wciśnięta. Ciężko mi opisać dźwięk słowami.. Na pewno wcześniej się nie pojawiał, odrobinę metaliczny.., nie jest specjalnie głośny, ale niepokoi mnie ;) Postaram się w najbliższym czasie nagrać go.
Cóż może być przyczyną tego zjawiska? Sprzęgło? coś w tych okolicach? i jak dużych kosztów naprawy się spodziewać?

Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Post autor: Marcin TDI » czw maja 06, 2010 15:42

jezeli stukanie nie wystepuje na wcisnietym sprzegle to wskazywalo by na lozysko oporowe w skrzyni.

po drugie jezeli stukanie dochodzi z gory silnika i dzieje sie to na zimnym silniku to moga byc popychacze zaworow.

po trzecie to jezeli dzieje sie to na cieplym silniku i slychac stukot od dolu silnika to wskazywalo by w najgorszym razie na panewki. najlepiej sprawdz na kanale


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

peteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 14:34
Lokalizacja: Bytom & Wrocław

Post autor: peteer » czw maja 06, 2010 17:49

Na wciśniętym sprzęgle nie słyszałem tego dźwięku. Bardziej bym go określił jako zgrzyt, niż stuk..
Takie łożysko to droga sprawa?
Postaram się jeszcze dzisiaj nagrać ten dźwięk, powinno być łatwiej coś zdiagnozować.

[ Dodano: 06 Maj 2010 20:30 ]
Nagrałem dźwięk telefonem komórkowym.. jakość nie jest najlepsza niestety.. no i trzeba pogłośnić głośniki, żeby słyszeć.. no ale puki co tylko to mam:
tu słychać na poczatku tak około 3 sekundy,
tytaj słychać około 17 sekundy i 21 sekundy,
tutaj w pierwszych sekundach słychać.

[ Dodano: 10 Maj 2010 14:28 ]
Zakładając, że winne jest łożysko oporowe skrzyni, może mi ktoś napisać orientacyjną cenę naprawy? Pewnie robocizna będzie droższa od części? Może przy okazji opłacalna była by wymiana sprzęgła, czy lepiej na razie go nie ruszać, skoro dobrze się sprawuje?



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » śr maja 12, 2010 14:37

Podbijam na prośbę autora tematu. ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 279 gości