Nie odpala gdy jest wilgoć lub pada deszcz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maci3k5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 29, 2007 16:10
Lokalizacja: Białystok

Nie odpala gdy jest wilgoć lub pada deszcz

Post autor: maci3k5 » pn mar 01, 2010 08:29

Witam.
Szukałem tego tematu ale jakos nie za bardzo znalazłem ten problem.
Więc rzecz polega na tym że gdy jest wilgoć lub pada deszcz i auto stoi przez noc na parkingu to mi nie odpala. Włączam kluczyk, kręce ale nie załapuje a przy odkręcaniu kluczyku pod maską jest takie buchnięcie lecz nie za każdym razem(dzwiek tak jakby przypominajacy strzeleniu rury wydechowej). Po kliku razach dopiero jak juz uslyszę silniczke po przekreceniu kluczyku zaczyna łapać. Jka juz załapie i odpale to póżniej przez cały dzien odpala za 1 razem. Problem ten pojawia sie tylko przy staniu na parkingu przez noc lub ok 12 godzin. Co to może byc?
Dzięki.



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Post autor: robert14-83 » pn mar 01, 2010 09:07

do sprawdzenia- świece, kable WN, kopułka+palec i cewka :bajer:



Awatar użytkownika
Arojan1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 10:59
Lokalizacja: Ochaby Wielkie
Kontakt:

Post autor: Arojan1 » pn mar 01, 2010 09:27

jak wyżej,zrób tak wieczorem jak będzie ciemno niech ktoś bendzie kręcił rozrusznikiem a ty otórz mache i patrz czy podczas krecenia nieprzeskakuje iskra po kablach jeśli tak to kable WN do wymiany bo przy wilgoci iskra będzie skakać po kablach,ściągnij też kopułke i luknij jak wyglada też warto wymienic koszt niewielki(Beru 40 zł+palec 15)i swiece też sprawdż (ile mają najechane?)w taką pogode jak teraz wszystkie niesprawności elek.auta wychodzą...daj znać czy pomogło


Aro

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn mar 01, 2010 13:21

najprawdopodobniej kable.. po prostu niech ktoś zapala a Ty za nie złap.. jak kopie to znaczy że do wymiany :)


Obrazek

Awatar użytkownika
ricky08
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lut 22, 2010 22:38
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: ricky08 » pn mar 01, 2010 16:31

tak jak koledzy pisza to bardzo prawdopodobne ze to kable. mialem identyczny przypadek niedawno. w kazdy mroz palil a po staniu na deszczu tylko krecil i nic. jesli masz stare i zuzyte kable to wymien i sie nawet nie zastanawiaj.



Awatar użytkownika
smateusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 14, 2008 11:09
Lokalizacja: Poznań / Tarnowo Podg.

Post autor: smateusz » wt mar 02, 2010 01:02

ricky08 pisze:tak jak koledzy pisza to bardzo prawdopodobne ze to kable. mialem identyczny przypadek niedawno. w kazdy mroz palil a po staniu na deszczu tylko krecil i nic. jesli masz stare i zuzyte kable to wymien i sie nawet nie zastanawiaj.
Jestem na swiezo z problemem. Dokladnie tak jak napisano powyzej. Chwyc kable, jak popiesci tzn ze od razu wymiana. Prad ci ucieka.



sebus_777
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 09:25
Lokalizacja: forum

Post autor: sebus_777 » czw maja 06, 2010 12:33

koledzy u mnie jest to samo tyle ze jak zlapie za kable to nic nie kopie a silnik podczas deszczu nie odpali za cholere tylko krece i krece strzela w filtr paliwa i po jakims czasie dopiero odpali czasem musze az 2 razu aku ladowac.. pomorzcie bo juz nie wiem co to moze byc..



SylOs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 14, 2008 00:41
Lokalizacja: Łosice

Post autor: SylOs » pn maja 10, 2010 22:23

Witam Forumowiczów

Mam podobny problem do Przedmówców


Często miałem problemy z odpaleniem samochodu podczas dłuższego postoju po deszczu lub większej wilgotności powietrza. Kilka dni temu po wjechaniu w dosyć głęboką kałużę samochód zgasł i od tamtej pory nie chce odpalić.

Na początku podejrzewałem cewkę ale ją sprawdziłem i prąd daje dalej. W nocy na kablach nie skacze prąd bo były wymieniane ponad miesiąc temu.

Może pod wpływem uderzenia coś się wypięło ale nie mogę tego zauważyć. Równie dobrze mogło coś zostać mocno zalane.

Proszę o pomocną dłoń


Mój samochód to Golf III 1.6 +LPG `93r

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 266 gości