Trzesie karoseria silnikiem 1.9 Tdi ASZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sylon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 22:17
Lokalizacja: szczytno
Kontakt:

Trzesie karoseria silnikiem 1.9 Tdi ASZ

Post autor: sylon » śr maja 05, 2010 11:54

Witam mam problem tego rodzaju od pewnego czasu strasznie trzesie mi sie silnik czuc to na karoseri gdyz samochod mi caly chodzi. Poduszki pod silnikiem byly sprawdzane sa dobre podlaczalem go pod komputer nic nie wykrylo ale koles od diagnostyki powiedzial ze moze byc to problem z wtryskiem lecz na kompie mu nic nie pokazuje wyrownal mi tylko dawki. Mam pytanie jak moge to sprawdzic? podobno by dostac sie do wtryskow musialbym zdejmowac caly rozrzad i sprawdzac czy to prawda? Mam MK4 1.9 130km ASZ dodam ze mialem delikatna stluczke i po tej stluczce zaczelo go bardziej telepac a pali mi po trasie 7l to jak wyczytalem tez jest troszke za duzo, nigdy nie zszedl mi ponizej 6l.



greg

Post autor: greg » śr maja 05, 2010 13:30

sylon pisze:Mam MK4 1.9 130km ASZ dodam ze mialem delikatna stluczke i po tej stluczce zaczelo go bardziej telepac
co konkretnie zostało uderzone .



sylon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 22:17
Lokalizacja: szczytno
Kontakt:

Post autor: sylon » śr maja 05, 2010 15:10

uderzony zostal samochod w zderzak zostal on wymieniony nic wiecej



greg

Post autor: greg » śr maja 05, 2010 15:33

sylon pisze:uderzony zostal samochod w zderzak zostal on wymieniony nic wiecej
no tak ale np mógł się zrobić otwór w intercoolerze czy wypiąć złączka, czy też np przerwać przewód który raz działa a raz nie i wtedy błąd się kasuje i na VAG nie wyjdzie. Dlatego pytam - konkretnie gdzi ezostał uderzony - zderzak to duża powierzchnia. Zderzak strona kierowcy czy pasażera, pod kątem czy prostopadle. Czy mechanik nie wypinał jakiś kabli.
Sam zauważyłeś że objawy wzrosły po uderzeniu - czyli może być związek



sylon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 22:17
Lokalizacja: szczytno
Kontakt:

Post autor: sylon » czw maja 06, 2010 00:23

samochod zostal uderzony z boku od kierowcy tak ze zderzak wyrwalo i polamalo blacharz wstawial zderzak malowal. Mechanik od diagnostyki stwierdzil ze to prawdopodobnie wtrysk. Drgawki byly coraz to z czasem coraz wieksze nawet przed stluczka po stluczce jakby to przyspieszylo diagnosta powiedzial tez ze moze byc zle ustawiony rozrzad nie wiem czy warto i jest sens dawac dalej do mechanika ktory nie bedzie wiedzial co jest;/



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » czw maja 06, 2010 00:27

Z tym zdejmowaniem rozrządu żeby dostać się do pompowtryskiwacza to lekka przesada...
Ciekawe dlaczego strzela na pompowtryskiwacz skoro na diagnostyce nic mu nie wyszło. No i jak te dawki wyrównywał bez "zdejmowania całego rozrządu" :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 419 gości