Centralny zamek z pilota a domykanie szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafgol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 03, 2010 18:46
Lokalizacja: Lublin

Centralny zamek z pilota a domykanie szyb

Post autor: Rafgol » śr maja 05, 2010 22:46

Witam dziś zamontowałem sterownik centralnego zamka do swojego Golfa i tak podłączyłem się w kable przy pompce w bagażniku. Sterowanie zamknij/ otwórz ze sterownika jest realizowane przez kable szary i zielony, + sterownika podłączyłem pod kabel czerwono biały natomiast masa pod brązowy. Dwa kable ze sterownika żółty i czarno żółty skręciłem razem i również podłączyłem pod +. I tak wszystko działa drzwi się otwierają zamykają ale w momencie otwarcia otwierają się wszystkie szyby jak zamykam z pilota to zamykają sie drzwi i całkowicie tylne szyby i do połowy przednie jak jeszcze raz nacisnę na pilocie zamykanie to szyby zamykają się do końca. Czy ma ktoś pomysł jak pozbyć się tego otwierania szyb lub jak to wogóle wyłączyć. Tak wogóle do sterowania domykaniem szyb rządzi zielony kabel ze sterownika który jest wolny. Może wystarczy obciac jakiś kabel przy pąpce i podpiąć go pod omawiany zielony.

Proszę o pomoc lub jakieś sugestie.


...::: STRAŻAK:::...Nasza praca zaczyna się tam gdzie kończy się wasza odwaga , tam gdzie zaczyna się wasz strach tam my jesteśmy w pracy.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 05, 2010 23:01

daj skan schematu i instrukcji przynajmniej tego fragmentu gdzie pisze o ustawianiu czasu domykania. NIe opisałeś wszystkich połączeń jakie dokonałeś więc zrób to. Prawdopodobnie tylko tym wolnym kablem zrealizujesz domykanie szyb w całości, i poewnie masz na nim impuls masowy który musisz zamienić na plusowy przekaźnikiem (szukajka hasło przerzutnik)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Rafgol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 03, 2010 18:46
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rafgol » śr maja 05, 2010 23:06

Zdjęcie schematu i moich podłączeń wrzucę na forum jutro rano. Jak byś mógł to przejrzyj to co wrzucę. Z góry dzięki

[ Dodano: 05 Maj 2010 23:21 ]
W mojej centralce jest coś takiego jak zworka czasu sterowania 0,5 sek. oraz 3,5 sek. na o,5 nie działa nic na 3,5 działa tak jak opisałem wcześniej, podejrzewam że czas sterowania jest za długi i otwierają się te szyby. Więc chyba się jakoś trzeba pozbyć domykania tylko jak?
Na kablu odpowiedzialnym za domykanie wg. instrukcji sterownika - zielonym podczas sekwencji zamykania pojawia się napięcie ok 0,65V. które cały czas po zamknięciu się utrzymuje- więc tego kabla nie wykorzystałem. Najbardziej wkurzające jest to otwieranie się szyb po otwarciu zamków z pilota, domykanie się realizuje przy zamykaniu z pilota. Tu chodzi chyba o ten czas.
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 23:24 przez Rafgol, łącznie zmieniany 1 raz.


...::: STRAŻAK:::...Nasza praca zaczyna się tam gdzie kończy się wasza odwaga , tam gdzie zaczyna się wasz strach tam my jesteśmy w pracy.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 05, 2010 23:21

Rafgol, przypomnij na priv


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Rafgol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 03, 2010 18:46
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rafgol » śr maja 05, 2010 23:25

ok jutro się odezwę


...::: STRAŻAK:::...Nasza praca zaczyna się tam gdzie kończy się wasza odwaga , tam gdzie zaczyna się wasz strach tam my jesteśmy w pracy.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości