niskie obroty na ssaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

honker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 24, 2010 11:46
Lokalizacja: Koszalin

niskie obroty na ssaniu

Post autor: honker » wt maja 04, 2010 17:02

Witam koledzy, mam kłopot, golf II 1,3, gaźnik pierburg 2e3, na ssaniu obroty są bardzo niskie że gaśnie przy każdym zatrzymaniu się (na benzynie i gazie). Pierwsze co nasuwa mi się na myśl to bardzo za mała ilość powietrza, jak się przejadę się silnik rozgrzeje się i dostaje troszkę wyższych obrotów i nie gaśnie. Być może się mylę, kto wie np. jak zwiększyć dawkę powietrza śrubką (wkręcając\odkręcając).



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt maja 04, 2010 20:24




honker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 24, 2010 11:46
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: honker » śr maja 05, 2010 18:12

Schemat schematem :bajer: , mi chodziło jak temu zaradzić.
Sądzę jednak że jest odwrotnie, gaźnik na ssaniu dostaje za dużo powietrza ponieważ normalnie przy otwartej przepustnicy (większa dawka powietrza) silnik powinien ciut zmniejszyć obroty w stosunku do ssania. Troszkę przykręciłem i jest w miarę. Znajomy podpowiedział żeby wkręcić ją całkiem-odkręcić następnie na 1,5 obrotu i ,,obwąchać"



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 05, 2010 18:27

zanim weźmiesz się za regulację, to trzeba posprawdzać trochę gaźnik, ponieważ ten rzadko sam z siebie gubi nastawy. azwyczaj jest pęknięty jakiś węzyk podciśnieniowy, albo nieszczlena podstawka pod gaźnikiem. Poczytaj o teście szczelności "próba z dezodorantem". Dopiero jak wszystko będzie ok mozna regulowac gaźnik śrubami regulacyjnymi, zawsze równocześnie obroty i skład mieszanki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

honker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 24, 2010 11:46
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: honker » czw maja 06, 2010 22:23

Ok. dzięki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 413 gości