1 i 2 bieg ciężko wchodzą po wymianie części i oleju.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafreality
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 22, 2009 18:23
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

1 i 2 bieg ciężko wchodzą po wymianie części i oleju.

Post autor: rafreality » śr mar 03, 2010 19:49

Witam.
1 i 2 bieg ciężko zaczęły wchodzić. Podłubałem śrubokrętem czyszcząc z zanieczyszczeń okolicę ramienia skrzyni i rozkruszyła się ta gumowa główka od palucha i musiałem wymienić paluch zmiany biegów na nowy(na obrazku poz. 31). Dostałem go w serwisie i wymieniłem.
Teraz tylko dalej mam problem z 1 i 2 biegiem.

Czy ktoś zna sposób żeby dobrze to doregulować? Tak żeby biegi 1 i 2 dobrze wchodziły?
Dodam że 3 i 4 oraz wsteczny wchodzą wyśmienicie.

Dodam też, że wymieniłem przy okazji olej, ale nalałem półsyntetyk Hipol 75w/80.
Zanim wlałem olej, to już to się popsuło, bo się ta guma rozsypała, jak czyściłem
z zanieczyszczeń właśnie tą okolicę śrubokrętem i narobiłem sobie teraz problemu.

Obrazek
Punkty oczywiście pójdą za pomoc. :kufel:



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw mar 04, 2010 09:59

jeżeli nie ma luzu między ramką (28) a kulką (31) to sa dwa sposoby regulacji (domowe), odkręcić obejmę (25) i lekko przesunąć drążek w kabinie w stronę pasażera lub zdjąć osłonę drążka i tam na śrubę imbus 4 jest mimośród (19) który obkręcając wokół osi drążka powoduje jego lekkie odchylanie
Ostatnio zmieniony czw mar 04, 2010 10:00 przez T.O.B.I., łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
rafreality
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 22, 2009 18:23
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: rafreality » wt maja 04, 2010 22:20

Wszystko wyregulowane poprawnie, zarówno przez mnie, jak i sprawdzone przez mechanika.

Przypomnę, że przestała dobrze wchodzić 1 i 2, reszta biegów ok, a stało się to (tak mi się wydaje) od momentu kiedy odkręciłem korek wlewowy oleju w skrzyni, a potem spuściłem stary olej i dolałem nowego Hipol 75w/80, mechanik jeden stwierdził że to wystarczający olej do tej skrzyni, drugi mechanik stwierdził że za gęsty olej może nalałem, a ja myślę że teraz jest go tam za dużo i dlatego tak ciężko wchodzą biegi.
Wcześniej na pewno było go znacznie mniej, były również wycieki na skrzyni i po odkręceniu korka wyrównawczego nic nie wyleciało.

Co zrobić? Upuścić oleju? Wlać inny rzadki. Ta jedynka wchodzi i ciężko wychodzi, tak samo dwójka. :grrr:
Ostatnio zmieniony wt maja 04, 2010 22:21 przez rafreality, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » wt maja 04, 2010 23:41

Trochę za gęsty ten olej.Ale powiedz mi czy te biegi wchodza na sucho znaczy bez właczonego silnika dobrze, a problem zaczyna sie po uruchomieniu czy cały czas jest do bani?

Oleju musi byc tyle zeby wypływał przez otwór kontrolny.Więc wczesniej było go za mało.



Awatar użytkownika
paweł_ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 17:33
Lokalizacja: Koronowo (CBY) / Bydgoszcz (CB)

Post autor: paweł_ek » śr maja 05, 2010 09:14

nie chcę nikogo w błąd wprowadzić ale mimo wszystko wydaje mi się, że trzeba ponownie wyregulować dźwignię zmiany biegów bo jeśli byłaby to wina oleju to i pozostałe biegi ciężko by się załączały. Po prostu przy włączaniu i wyłączaniu biegu 1 i 2 wybierak może mieć trochę niewłaściwe położenie i stąd problem. Takie jest moje zdanie.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » śr maja 05, 2010 22:36

nie chcę nikogo w błąd wprowadzić ale mimo wszystko wydaje mi się, że trzeba ponownie wyregulować dźwignię zmiany biegów bo jeśli byłaby to wina oleju to i pozostałe biegi ciężko by się załączały. Po prostu przy włączaniu i wyłączaniu biegu 1 i 2 wybierak może mieć trochę niewłaściwe położenie i stąd problem. Takie jest moje zdanie.
Wiesz mnie tez to pierwsze przychodziło do głowy ale podobno wszystko sprawdzane po pieć razy wiec nie nalegam na ponowne sprawdzanie.



Awatar użytkownika
rafreality
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 22, 2009 18:23
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: rafreality » ndz maja 09, 2010 09:53

Biegi wchodzą ciężko na postoju, w czasie pracy silnika trochę lżej.
Dokładnie to jedynka wchodzi nie za ciężko, ale ciężej się ją wybija, ażeby wbić 2.
Tak samo z luzu 2 wchodzi dość dobrze, ale ciężko ją wybić z powrotem.
Gościu na przeglądzie zrobił na mnie takie gały i się pyta czemu te biegi tak ciężko wchodzą? A ja mu, że olej wymieniłem i teraz tak się porobiło.
Zakręciłem ten korek wyrównawczy jak olej się wylewał przez niego, auto stało prosto.
Łącznik skrzyni z lewarkiem wyregulowany, na pewno to w skrzyni, sprawdzone również przez dobrego mechanika, rozkręcił tak jak ja ten łącznik i wbijał biegi z kanału tylko tym pręcikiem co wychodzi ze skrzyni.
Ostatnio zmieniony pt maja 14, 2010 23:13 przez rafreality, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 345 gości