[mk3]silnik klepie na zimno i po razgrzaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lolo22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:13
Lokalizacja: Koźmin Wlkp. (PKR)
Kontakt:

Post autor: Lolo22 » pn maja 03, 2010 22:09

o kolego to faktycznie wspułczuje zobacz co to dokładnie i daj znac musimy sie w koncu z tym uporać jak nikumu z nas samemu sie nie udało to dojdziemy do tego wspulnie :)


Moje MK3 :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306319

Awatar użytkownika
Jasz-czur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lis 12, 2009 23:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Jasz-czur » pn maja 03, 2010 22:45

jutro rano jadę na warsztat i postaram się dowiedzieć co mu dolega,na pewno uszczelka pod głowicą i uszczelniacze zaworowe.Zobaczę co powie na temat stukania,znając szczęście okaże się to panewką,przy okazji dojdą pierścienie tłokowe i dowiem się że ze 2000 złotówek muszę mieć,a wtedy to już tylko chyba podpalę to auto i będę miał spokój.Jutro po powrocie z warsztatu wszystko napisze co się dowiem.


Mój Golfik
:arrow: viewtopic.php?f=88&t=313815" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lolo22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:13
Lokalizacja: Koźmin Wlkp. (PKR)
Kontakt:

Post autor: Lolo22 » wt maja 04, 2010 07:23

ok kolego czekam na odpowiedx ale z drugej strony moze masz kogos znajomego co by załatwił inny silnik dobry i tyle by to nie kosztowało


Moje MK3 :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306319

Awatar użytkownika
Jasz-czur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lis 12, 2009 23:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Jasz-czur » wt maja 04, 2010 17:50

A więc wróciłem z warsztatu i jeden w którym w końcu powiedzieli że stukanie to nic normalnego.W moim przypadku mam do zmiany uszczelkę głowicy no i wiadomo z tym całą gażę innych uszczelek jak pokrywy zaworów,uszczelniacze,śruby głowicy,uszczelka kolektora wydechowego i ssącego itp.Dowiedziałem się że to stukanie może być spowodowane tym że ciśnienie przez uszczelką ucieka i skoro i tak mam to do zmiany to można od tego zacząć,a jak po tym remoncie nadal stuki będą to zostaje wtedy zmierzenie ciśnienia w głowicy czy jest w normie i po kolei szukanie dalej. :( mam nadzieję że podołam temu wszystkiemu i doprowadzę to auto do używalności :(


Mój Golfik
:arrow: viewtopic.php?f=88&t=313815" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k18t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw mar 11, 2010 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: k18t » wt maja 04, 2010 18:53

Zmierzyć ciśnienie na cylindrach można jeszcze przed zrzuceniem głowicy, bo jeśli się okaże że nie trzyma ciśnienia na cylindrach na których nie ma przedmuchanej uszczelki, to odpuść sobie naprawę i szukaj innego silnika, a co do tego syknięcia i dymu z wydechu to radzę dokładnie poszukać pęknięć w głowicy po zdjęciu. A co z tym rozrządem, pewnie był dobrze ustawiony tak?
Ostatnio zmieniony wt maja 04, 2010 18:55 przez k18t, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lolo22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:13
Lokalizacja: Koźmin Wlkp. (PKR)
Kontakt:

Post autor: Lolo22 » wt maja 04, 2010 19:39

Kolego ja kiedyś mierzyłem ciśnienie w głowicy i było w normie tak jak w książkach o dziwo byłem w szoku że pomimo takiego wieku ciśnienie jest bardzo dobre wręcz prawidłowe a co do tej uszczelki to sam muszę zajrzeć może to tylko to i będzie spokój :)

[ Dodano: 04 Maj 2010 19:41 ]
Aha kolego dopisz o która konkretnie uszczelkę chodzi gdzie ciśnienie ucieka przy kolektorze czy gdzie czekam na szybka odpowiedź z twojej strony Jasz-czur :bigok:


Moje MK3 :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306319

Awatar użytkownika
Jasz-czur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lis 12, 2009 23:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Jasz-czur » śr maja 05, 2010 18:54

mi uszczelka przepuszcza od strony paska rozrządu przy kolektorze wydechowym,przynajmniej tam widać jak się płyn chłodniczy sączy.Mam nadzieję że nowa uszczelka i planowana głowica poprawi wszystko jak nie to będę szukał dalej.Jak odbiorę auto z warsztatu to na pewno napisze czy pomogło i jak chodzi auto.Jutro będę dzwonił by się umówić i przy odrobinie szczęścia może w tym tygodniu oddam autko w ręce speców.

[ Dodano: 05 Maj 2010 18:53 ]
A więc już jestem umówiony z warsztatem na 12 maja po odebraniu golfa od razu napisze czy ustąpiło stukanie w raz z naprawą głowicy.Jeżeli nie ustąpi to szukam dalej przyczyny.


Mój Golfik
:arrow: viewtopic.php?f=88&t=313815" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
lukis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 22, 2009 11:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lukis » śr maja 05, 2010 20:12

zycze Ci zeby to bylo to,pozdro



Awatar użytkownika
Lolo22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:13
Lokalizacja: Koźmin Wlkp. (PKR)
Kontakt:

Post autor: Lolo22 » śr maja 05, 2010 20:15

ja również jesli to bedzie to to bezposrednio wymieniam uszczelkę :)


Moje MK3 :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306319

Awatar użytkownika
Jasz-czur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lis 12, 2009 23:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Jasz-czur » sob maja 15, 2010 23:47

wczoraj odebrałem golfa z warsztatu i powiem wam,że stuki mi zniknęły :grin: zrobioną mam głowicę,nowe świece,uszczelki kolektorów i głowicy,no i ważne że wszystkie kanaliki w głowicy są wyczyszczone i normalny przepływ oleju mam.powiedzieli mi na warsztacie że była mega zasyfiona nagarem.Teraz jest czysta i uszczelniona i stuki znikły z tego się cieszę najbardziej :grin: więc myślę że wniosek jest jeden należy wyczyścić głowicę,zwłaszcza jak w zimie dużo masła się robiło pod pokrywą.Powodzenia życzę w usuwaniu skutków.


Mój Golfik
:arrow: viewtopic.php?f=88&t=313815" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
lukis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 22, 2009 11:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lukis » ndz maja 16, 2010 00:51

OO to klawo :D gratuluje :grin:


http://forum.vwgolf.pl/images/photos/5e4e86364abf10b0ed84d.png

Awatar użytkownika
Lolo22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:13
Lokalizacja: Koźmin Wlkp. (PKR)
Kontakt:

Post autor: Lolo22 » ndz maja 16, 2010 10:39

No ciesze sie koego że masz prolem z głowy :bajer: ja powiem ci szczeże że masła pod pokrywą nie miałem wienc i głowica sie wydaje ok a co do tych stuków to mówisz ze winne sa jednak te uszczelki przy kolektorze tak??


Moje MK3 :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306319

Awatar użytkownika
Jasz-czur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw lis 12, 2009 23:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Jasz-czur » ndz maja 16, 2010 21:42

Lolo22 pisze:ja powiem ci szczeże że masła pod pokrywą nie miałem wienc i głowica sie wydaje ok a co do tych stuków to mówisz ze winne sa jednak te uszczelki przy kolektorze tak??
co do uszczelek pod kolektorem to na 100%pewny nie jestem,mówię tylko co zostało u mnie wymienione podczas robienia głowicy i dzięki tym wymianą stuki ustały.Mnie jednak wydaje się że ustało to po umyciu głowicy podczas roboty i olej przez to ma lepszy przepływ.


Mój Golfik
:arrow: viewtopic.php?f=88&t=313815" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości