[MK3 Variant Syncro] Tuleje tylnej belki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lemax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 17, 2004 21:35
Lokalizacja: Jelenia Góra

[MK3 Variant Syncro] Tuleje tylnej belki

Post autor: lemax » pt paź 13, 2006 22:00

Witam,
i zwaliły się na mnie kłopoty posiadania mniej typowego auta....... nigdzie ale to nigdzie nie mogę dostać tulei met-gum tylnej belki.......może ktoś ma info gdzie takie cos idzie dostać..czy tylko w serwisie VW ?
Ostatnio zmieniony sob paź 14, 2006 11:39 przez lemax, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt paź 13, 2006 22:29

Ooo witam, niestety nie pomogę jeśli chodzi o temat pytania, ale witam w klubie:
też mam TDi 1Z Variant Syncro i też biały :bigok: Ja mam 96 rok klime, ABS, poduchy ale nic z elektryki, nawet centralnego zamka :D A Ty Jaki dokładniej masz??
Pozdrawiam!!



tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » pt paź 13, 2006 22:49

Auto-Zatoka Wrocław tam powinieneś dostać



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Re: Tuleje tylnej belki Golf III Kombi Syncro

Post autor: Cefaloid » sob paź 14, 2006 07:17

lemax pisze:Witam,
i zwaliły się na mnie kłopoty posiadania mniej typowego auta....... nigdzie ale to nigdzie nie mogę dostać tulei met-gum tylnej belki.......może ktoś ma info gdzie takie cos idzie dostać..czy tylko w serwisie VW ?
Wymieniałem takowe. W InterCarsie dostaniesz jak nie znalazłeś jeszcze. Ja czekałem pół dnia i pzyszły. Tylko oryginalne więc trochę zaboli kieszeń :grrr:

Poniżej adresy oddziałów:
http://www.intercars.com.pl/?id=45&lang=PL&&typ=fil

W Toim mieście jest InterCars Jelenia Góra ul. Flisaków 10


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » sob paź 14, 2006 08:09

Cefaloid, u mnie też się proszą te tuleje o wymianę, więc jeśli mógłbyś coś więcej o kosztach i robocie napisać byłbym Ci baaardzo wdzięczny... A przede wszystkim, czy po wymianie ucichły stuki z tyłu???

pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » sob paź 14, 2006 08:29

Więc żeby uściślić ja miałem wybite z jednej strony te tuleje przy ramie tylnego napędu na rysunku oznaczone "7", numer katalogowy 331 505 171 .

Odkręcenie poszło ciężko bo śruby zapieczone ale nie stało się to czego się bałem tzn. rama nie spadła po odkręceniu śrub więc nie trzeba było jej podpierać (tak z ostrożności to jednak zrobiłem ale niepotrzebnie, rama się trzyma). Te elementy gumowe trzeba było śrubokrętem podważać i wybić pomagając sobie młotkiem bo są wprasowane. Żeby wyjąć górny potrzeba lewarka żeby przygiąć ramę ku dołowi.
Problem z tym że nowe trzeba jakoś wprasować na miejsce - wówczas pospawałem sobie śrubę żeby je wcisnąć na siłę i nawet weszły.

Stukać przestało.

Ceny już nie pamiętam ale bolała...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
lemax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 17, 2004 21:35
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: lemax » sob paź 14, 2006 10:44

Grzesiekk1982 pisze:Ooo witam, niestety nie pomogę jeśli chodzi o temat pytania, ale witam w klubie:
też mam TDi 1Z Variant Syncro i też biały :bigok: Ja mam 96 rok klime, ABS, poduchy ale nic z elektryki, nawet centralnego zamka :D A Ty Jaki dokładniej masz??
Pozdrawiam!!
Witam,
ja mam 1997 silnik AHU z ABS,poduszkami ale też bez elektryki,jest centralny i elektryczny szyberdach.
A co do tulei-dzwoniłem do Intercarsu przed chwilą i umówiłem się na poniedziałek bo jakieś mają tylko musze zobaczyć na rysunku....byłem wczoraj we Focie i do syncro pokazali mi całkiem inne więc wolę się upewnić,o cene nie pytałem...po co psuć sobie weekend,
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz paź 15, 2006 00:05

lemax, MAM!!!!!!!!!!
Kolega ventil w swoim zamontowal tuleje od Audi 100 C4 (koszt 40 zł), a oryginalne
w ASO... 680 zł, niech ich zczyści :P :axe:
Cza jakoś sobie radzić :bigok:



Awatar użytkownika
lemax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 17, 2004 21:35
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: lemax » ndz paź 15, 2006 21:20

Grzesiekk1982 pisze:lemax, MAM!!!!!!!!!!
Kolega ventil w swoim zamontowal tuleje od Audi 100 C4 (koszt 40 zł), a oryginalne
w ASO... 680 zł, niech ich zczyści :P :axe:
Cza jakoś sobie radzić :bigok:
Grzesiek a konkretnie od jakiego modelu Audi i gdzie to jest w Audi ?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz paź 15, 2006 22:47

[ Dodano: 15 Paź 2006 22:48 ]
Niestety nie wiem, Ventil ma cały uklad napędowy od naszych Syncro Variant TDi i wklada go do MK2. Chciał kupić oryginalne, a więc potrzebował takich jak Ty (i być może kiedyś ja :helm: ), a że kosztowały za dużo, to podpasowały od Audi. Tylko tyle znalazłem na jego stronce i od razu pomyślałem o Twoim problemie. Proponuję, napisać na priva do Ventila, napewno powie i doradzi :bigok:
Pozdrawiam :pub:

[ Dodano: 15 Paź 2006 23:01 ]
A co do modelu Audi to też doputaj- napisał tylko że 100 C4 (czyli 1991-1994) ale czy quattro (wątpię, bo by nie były za 40 zeta).

[ Dodano: 17 Paź 2006 22:58 ]
lemax, I jak? Pytałeś Ventila? Dowiedziałeś się coś?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
lemax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 17, 2004 21:35
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: lemax » śr paź 18, 2006 22:55

Witam,
teoretycznie jestem przygotowany, od kolegi Ventile dostałem opis i fotki,tuleje kupiłem- za 2 szt 47 zł......nikt nie zgadnie ile kosztuje komplet oryginalnych,bo innych nie ma na rynku......w Intercarsie..bagatela 190 zł szt a w rozwiązaniu oryginalnym jest 4 szt !!!! Po niedzieli szykuje się z kolegą do wymiany,musimy sobie tylko zrobić jakiś przyrząd do wciskania tulei...a przede wszystkim chce to zrobić bez wyciągania belki. Jak wymienie to opisze dokładnie jak to idzie,gdzie czeka jakaś ewentualna pułapka i jak nie zapomne cyfraka to fotki-krok po kroku,moze ktoś z tego skorzystać kiedyś. Na razie grzesiekk dzięki za znalezienie tego na stronie ventila a ventilowi za materiały,
pozdrawiam,
Paweł



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 18, 2006 23:33

Witam!
Dziex za + :pub:
To super, dobra wiadomośc dla wszystkich posiadaczy SYNCRO. Jak będziesz już wszystko wiedział to faktycznie napisz tutaj, będzie to też można na FAQ wrzucić. Przyda się dla potomnych (umiejących z szukajki korzystac :D ).
Pozdtawiam.



gczester
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 21:04
Lokalizacja: SKIERKI

Post autor: gczester » wt maja 04, 2010 15:54

witam
Panowie chciałbym odkopać temat. Jeśli możecie to podajcie jakiś numer katalogowy tych tulei z audi ponieważ jak pytałem w sklepie ogólnie o audi 100 c 4 to gościu nie mógł nic dopasować.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 473 gości