pytanie do elektryka...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 09, 2006 15:46

Red Erik, ale ty patrzysz na to co jest napisane na naklejce a czytalem test pieciu aku mieli po 4 sztuki tej samej firmy i centra polegla przy boschu(wszystkie cztery polegly przy czterech boscha)a ponad rok bylem na akumulatorowni w wojsku i mialem kilkaset centr i innych i naprawde srednia nie jest najlepsza ty sie ciesz ze nie miales problemow moze stare sa lepsze.ja tez mialem kiedys centre i bylo ok.ale jak mialem w woju ich kilkaset to dopiero mozna cos powiedziec.a jak kupilem swego golfa to mial boscha i go do dzis mecze a ma 8 lat.a mam sprzet w aucie duzej mocy i aku naprawde dostaje po dup.. i jest ok



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz kwie 09, 2006 16:15

piotr2, na pewno Twoje doświadczenia są ważne. Ale.....kupela tez posła tym tokiem rozumowania i kupiła boscha. Aku na 2 lata i są już z nim problemy, i nie jest to wynik złej eksploatacji.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 09, 2006 16:29

masz racje bosch niejest idealny bo niema takich akum. ale jesli na 100 centr w woju 20-30 miala problemy (z boschami niemialem tak duzej stycznosci tylko z opini innych uzytkownikow)to chyba o czyms swiadczy.a w mojej miejscowosci mam kilka zaprzyjaznionych warsztatow sam. i wszyscy sprzedaja akum. ale zaden niechce sie pchac w centre bo niechce im sie walczyc z reklamacjami(tak mi kiedys odpowiedzieli)ja nienamawiam na boscha bo nie jestem dilerem aby miec z tego kase ale duza awaryjnosc(wieksza niz u konkurencji)o czyms swiadczy



Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » ndz kwie 09, 2006 19:29

No to teraz jestem w kropce myślałem że kupie centre bo stara i sprawdzona firama do tego 3 lata gwarancji ! a wie ktoś może jak centra rozpatruje gwarancje, boscha mam obecnie w aucie fakt że jest to ten zwykły biały model produkowany w czechach ale po około 4 latach padł jak kawka a prąd ładowania mam super (sprawdzony u mechanika)

Nie sądziłem że wybór aku będzie aż tak skomplikowany na szczęście jest forum i moge się zorientować wśród opini forumowiczów,,,

W Tarnowskich Górach jest punkt Amper autoryzowana stacja Boscha i Centry może podjade tam w poniedziałek i dowiem sie może od nich co i jak. Bosch jest droższy więc teoretychnie jakby chcieli zarobić powinni mi z mety polecić Boscha no chyba że centra jest lepsza więc .....

Sam nie wiem jestm w kropce ... help :(


Jak się nie da jak się da

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 09, 2006 21:31

mam przed soba artykul gazety motor z stycznia tam jest test aku. varta bosch delphi centra zap jenox wnioski; varta najlepszy w naszym tescie rewelacyjna pojemnosc rzeczywista,bardzo dobra pojemnosc rezerwowa.. bosch;najlepsza pojemnosc rozruchowa bardzo dobra zdolnosc rozruchowa wart swej ceny delphi:OSTATNI aku wart polecenia pomimo mankamentow szybko sie podladowywuje troche za drogi centra; najwiekszy mankament to duze roznice pomiedzy testowanymi ogniwami,troche loteria zap; wyniki niezarewelacyjne zato wysoka powtazalnosc wynikow jenox: szkoda wydawac na niego pieniedzy... brali tam pod uwage pojemnosc rzeczywista aku,pojemnosc rezerwowa zdolnosc rozruchowa zdolnosc przyjmowania ladunku elektr. zuzycie wody.za duzy to artykul aby go przepisywac. :bigok:



Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » pn kwie 10, 2006 09:13

Można powiedzieć że taraz mam mętlik w głowie...
W tarnowskich górach jest punkt Amper mają i Bosche i Centry zobacze co oni mi poradzą :(

Dziękuje wszystkim za rady i pozdrawiam.....

[ Dodano: 2006-04-11 ]
No i dziś w moim golfiku zawitała nowa 50 Ah Centra Plus....

Obocymy jak to bedzie wyglądać za pare ......
Na razie go nie chwale i nie krytykuje zobacze jak się spisze w trakcie ekspolatacji
Jak co to dam znać.... :)

Pozdrawiam :)


Jak się nie da jak się da

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości